Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapinki do pasów

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:13

zapinki do pasów Jakie zapinki stosujecie w swoich prasach pasowych , muszę wymienić w swojej riviere casalic rc 115 i nie wiem jakie będą najlepsze . Wiem jedno , nigdy już nie kupie takiego szrotu jak ms25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapinki do pasów Dzisiaj, 21:53
  •  

#2 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:31

zapinki do pasów czemu spimki ms25 dla ciebie nie pasuja? moze masz stare pasy? jak tak to zadna spinka ci nie pomoze zanim nie wymienisz pasow.

#3 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:45

zapinki do pasów ponieważ po ich założeniu wytrzymały tylko rok , a co wspólnego ma to z tym czy pasy są nowe czy stare ?

#4 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:38

zapinki do pasów smiech na sali :lol: :lol: :lol: .przeciez jak masz stare pasy a wpinasz spinke ms25 to ingerujesz wkretami w budowe pasa i przez to go oslabiasz a sam ten pas jest spatrnialy zebem czasu to tak samo jak paski klinowe kup nowy i wez go nieuzywaj i zaloz go po 10 latach pare godzin popracuje i strzepy bedziesz z niego zbierac. a jak prasujesz sianokiszke to w niej sa zrace soki tez to nie przedluza zywotnosci pasa .prasa stoi pod dachem czy pod okapem dachu w zime.
wazne pytanie gdzie ci te spinki pekaja okresl dokladnie lub zdjecie daj to ci powiem jaka przyczyna jest pekania

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:33

zapinki do pasów ja w tym roku kupiłem te spinki MS25 i to są extra spinki ;) Szybko sie montuje w porównaniu z tymi co miałem wcześniej(prawdopodobnie org. Gallignani takie skręcane). Tamte spinki są bardzo wytrzymałe ale one są sztywne i pasy pęka przy spince :/ Poza tym trzeba wiercić otwory na śruby a potem skręcać. A te chwila moment wkrętarką poprzykręcałem i chodzi elegancko. Ja tylko zamiast org. łącznika tych 2 części spinki włożyłem drut i śmiga :D Pewnie tak jak piszą koledzy masz słabe pasy i to przez to bo ja założyłem nowy pas.

#6 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:49

zapinki do pasów rafal gdzie kupowales te spinki i po ile za sztuke placiles ?

#7 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 17:52

zapinki do pasów tylko że te spinki nie pękają przy pasie jak tu koledzy sądzicie tylko tam gdzie ten drut/linke się wsuwa jak będę miał czas to zrobie foto.
Poza tym prasa jest trzymana w garażu i nie prasowałem nią sianokiszonki . Prase mam już 4 lata w tamtym roku wymieniłem zapinki bo orginalne się rozleciały ,pasy były wyrównane .

Edytowany przez pablo190293, 07 grudzień 2011 - 18:07.

#8 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:33

zapinki do pasów to ci te zawiaski pekaja? te spinki wytrzymuja potezne obciazenia w prasach claas,lely,vicon gdzie stopien zgniotu jest jest napewno wiekszy od twojej i tam nic nie peka wiec moze kupiles slabszej jakosci spinki i masz teraz tego skutki albo pasy w prasie sa zbyt mocno napiete.

#9 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:51

zapinki do pasów @bobekmariusz na allegro znalazłem ogłoszenie. Tam jest niby podane że 1m ale jak zadzwonisz do nich to ci wyślą jakie będziesz chciał ;) Ja za spinke 18cm płaciłem 55zł gdzie w okolicznych sklepach chcieli 100zł. Do tego 25zł przesyłka pobraniowa kurierem i za 24h miałem spinki w domu

#10 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:46

zapinki do pasów no tak to na tych zawiaskach , kupowałem te droższe spinki ,to chyba te pasy są za krótkie , może wie ktoś jaką długość powinny mieć pasy w tej prasie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:53

zapinki do pasów no ciezko bedzie ci ustalic dlugosc tych pasow moze w galeri poszukaj wlascicieli tych pras, i popytaj jakie spinki stosuja moze inne modele ale watpie bo te maja bardzo dobry stosunek jakosci do ceny i szybkosci montazu.

#12 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 23:23

zapinki do pasów Witam. Pablo jak nie odpowiadają ci spinki MS to spróbuj inne ja np. założyłem Alligatory RS 125 do mojej JD 550 i cały sezon bez żadnej awarii (siano, sianokiszonki i słoma razem ok 800 rolek) a przedtem stosowałem Ankery i to była porażka. Co do RS to spinka amerykańska a cena o połowę niższa od MS (za 2m spinki z przesyłką zapłaciłem niecałe 400zł).

#13 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:55

zapinki do pasów Także stosuję MSy w swojej Galigance i sprawują się pierwszożędnie,cenię je za łatwość założenia, na polu można to zrobić.Jeszcze nie zdarzyło mi się aby nie wytrzymały albo wypadła plecionka.

Edytowany przez tktomek74, 09 grudzień 2011 - 14:58.

#14 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:56

zapinki do pasów @endrju00711 mi ta spinka wygląda jak MS25 tylko zamiast na wkręty jest mocowane na nity czy coś w tym stylu... Ale trzeba też zwrócić uwage że są spinki ze "zwykłej" blachy i są ze stali szlachetniejszej

#15 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 00:19

zapinki do pasów Rafal masz racje wygląda podobnie a zrobiona ze stali galwanizowanej lub w wersji droższej z chromoniklowej. Trwałością chyba nie różni się od MS (które też są ze stali galwanizowanej lub chromoniklowej) ale ceną znacząco, ja ją wybrałem bo się wkurzyłem na Ankery które rwały się nie do opisania a że mam w prasie aż 12 złączek (na każdym pasie po 2) to kupując MS bym słono zapłacił.

#16 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 11 grudzień 2011 - 20:12

zapinki do pasów Ja kupiłem metr MS25 i po zrobieniu 300 bel sprawują się super. Przy montażu warto zabezpieczyć końce tego łącznika (linki) jakimś mocnym klejem żeby się nie wysuwała i jest good:)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#17 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:42

zapinki do pasów z tego co widze to twoja prasa to to samo co moja była http://www.agrofoto....6-vicon-rp1281/
tylko w innym malowaniu, a wiec co do spinek to kolego musisz kupic takie ktore beda mogly sie wyginac w poprzek poniewaz te prasy jeden z walkow maja taki "falisty" ktory sluzy do trzymania pasow w "ryzach" i stad spinki np "jd" nie sprawdzaja sie w tej prasie bo sa sztywne a musza byc elastycznie, ten walek widac z przodu prasy.

Edytowany przez slawny, 13 grudzień 2011 - 16:42.

#18 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:11

zapinki do pasów a tak dokładniej to które spinki będą dobre , te aligatory mogły by być ?

#19 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 19:17

zapinki do pasów pokaz chociaz zdjecie bo nie wiem jak one wygladaja, jaki juz pisalem musza byc elastyczne zeby sie wyginaly na tym walku
http://www.mlt.pl/na...g2001-foto.html

mysle ze spinka z tej strony by sie nadawala tylko nalezaloby zakladac te elementy z malymi (ok 1-2mm) odstepami tak zeby mialy miejsce manewru i mysle ze bedzie ok. u mnie pasy w wiekszosci byly polaczone drutami.

Edytowany przez slawny, 14 grudzień 2011 - 19:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:43

zapinki do pasów A com myślicie o takich spinkach komplet na jeden pas 18 cm kosztuje 75 netto, Mam sporo spinek do wymiany i się rozglądam za czymś porządnym http://www.textilco...._plastikowe.php