person

Problemy z Joskin Siroko 13V

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
person    0

Witam

 

Mam od sierpnia nowy rozrzutnik obornika Joskin Siroko 13V. Rozrzutnik pracował dwa tygodnie po skończeniu żniw i od połowy października do teraz praktycznie co dziennie. Pojawiają się liczne awarie. Pierwszą było zapchanie się zaworka, trójnika , zwał jak zwał, którym olej dochodzi do siłowników podnoszących klapę. Klapa się przekrzywiła, prawie złamała, wyczyściliśmy, klapę spuściliśmy, wszystko ok. Potem ukręcił się krzyżak napędzający jeden z tylnych wałów ( jest to ten element który wchodzi na wielowypust wychodzący ze skrzyni i jest przykręcony do wałka rozrzucającego na trzy śruby). Wymienili mi to na gwarancji. Teraz mam ciągłe problemy z przekaźnikiem, tym który jest na samym końcu rozrzutnika i przenosi napęd ze wału do skrzyni. Urywa się, ukręca, wszystko robi. Wymienili mi go raz. Ukręcił się. Potem kupiłem nowy na własny koszt, znowu się ukręcił. Zdarzyło mi się to w ciągu ostatnich trzech tygodni około 6 - 7 razy , już nie pamiętam. Oczywiście posuw już jadę najwolniejszy z możliwych. Serwisanci rozkładają ręce i mówią, że jeszcze nie widzieli takiego przypadku.

 

Ogólnie to jestem nie zadowolony z tej maszyny. Po trzech miesiącach użytkowania dzień w dzień widać na nim straszne ślady zużycia np. łapy zgarniające które są w dolnej części wałków są przymocowane na jakieś kołki z St3 albo z jakiegoś innego ciasta i już prawie się wytarły.

 

Strasznie słabe wykonanie .....

 

Proszę pomóżcie: czy wam tez się to zdarzało w tym modelu? Proszę o odpowiedzi!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Hmm Był u mnie serwis z Joskina i mówił abym przerobił sobie ten krzyżak bo to słaby punkt. Kazał kupić końcówkę WOM od 360 i przetoczyć powinno być ok. U mnie przeskakiwało sprzęgło na wałku tym pierwszym regulowali to ale nadal przeskakuje. Ogólnie jestem zadowolony trzeba będzie dokupić mocniejszy wałek i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biczu    0

Ja mam ten model od roku i właściwie kupiłem joskina 2 razy bo pierwszy i ostatni . Rozrzutnik jak za tą kase d*py nie urywa. A o serwisie lepiej nie wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj