Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:21

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? Witam. Do czego mógłbym wykorzystać pompę hydrauliczną od c 330? Pompa jest po regeneracji i myślę, że warto by z niej coś zrobić? Macie jakiś pomysł? Coś bardzo praktycznego w rolnictwie. Hoduję zwierzęta, a także prowadzę produkcję roślinną więc pomysłów myślę, że troszkę się znajdzie.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? Dzisiaj, 16:56
  •  

#2 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:49

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? Pierwsza myśl-dystrybutor do paliwa. druga to naolejacz w mieszalniku do pasz
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#3 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:45

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? A gdyby ją wykorzystać do wspomagania kierownicy? To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:13

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? powiedz coś o tym naolejaczu. mówisz o natłuszczarce? jak to widzisz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 01:56

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? silnik 2,2 kw powinien wystarczyć, do wlotu podpinasz zbiornik olejem, na wyjsciu przewod cisnieniowy zakończony jakąś dyszą, zwężką umieszczoną np zaraz nad slimakiem w mieszalniku, albo wewnątrz niego; srednice dobierzesz na zasadzie prób i błędów, bo tu ci nie pomogę bo nie wiem, dobrze jesli wstawisz po drodze zawór ciśnieniowy, wtedy bedziesz mógł nim kontrolować ilosc natryskiwanego oleju i jednoczesnie zabezpieczysz pompe, a właściwie silnik przed przeciążeniem. nominalne cisnienie na tej pompie to 17MPa czyli 170m słupa wody-do pracy powinna ci wystaczyc połowa, moze wiecej, zalezy jaką dysze założysz, choć jesli uwzglednimy ze masz mieszalnik o pojemności tony i czas mieszania 15 minut podczas którego chcesz wtrysnąć jakies 5l oleju-chyba nawet książka przewiduje 3-5%, to wydajnośc takiej dyszy musiałaby wynieść nieco ponad litr na minute.

#6 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 11:46

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? ciekawa sprawa musze pomyslec nad tym w zime bo teraz leje prosto do mieszalnika. Ja oleju dodaje w zależnosci od grupy nawet 20 l do tony. Tylko nie wiem jaką dysze wstawic bo te od opryskiwacza chyba za małe. predzej od myjki cisnieniowej

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 15:34

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? od myjki tez może być problem, choć sam pomysł nie jest głupi-tamnasz od razu opcje usawiania kąta rozpylania przez docisk blaszek i dobrą wytrzymałość, ewentualnie możesz pokombinować z jakimś mini wiertełkiem i kawałkiem powiedzmu zaslepionej rurki;] i jakość rozprowadzenia nawet bez uzyskanego efektu rozpylania będzie nieporównywalna.

btw-już mamy zimę wiec nie zwlekaj, bo chęci opadną;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:05

Do czego mogę wykorzystać pompę hydrauliczną? mam jeszcze kilka innych spraw do zrobienia wiec pomysł troche musi poczekac. Ja myslałem nad dyszą od takiej dużej myjki metalowa nie od małego badziewia. moja ma wydajność 600l ma godzine wiec moze byc nawet za duza. Tylko jak najlepiej umiescic tą dysze w zbiorniku tak żeby nie lała po scianach??