Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:11

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Zapraszam a poza tym fajną masz wieś-bezpieczeństwo ponad wszystko
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Dzisiaj, 17:43
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Bez względu co to jest, czy rozrzutnik, beczka czy siewnik zawieszany albo inna maszyna zasłaniająca oświetlenie ciągnika muszą być zamontowane światła. To samo tyczy trójkąta. Nikt na pewno nie powie że to głupie. Do tego dochodzą hamulce gdy masa całkowita ciagniona przekracza dopuszczalna masę przyczepy bez hamulcy jaką może ciągnąc dany ciągnik. Proste.

Edytowany przez seweryn20, 06 grudzień 2011 - 20:13.

KPK Kumurun Team

#23 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika myślę że teraz każdy nowy rozrzutnik ma prawo do rejestracji ale nikt tego nie dochodzi
@piotruniu jeżeli myślisz że jak masz stary rozrzutnik to nie musisz mieć na nim oświetlenia jak jeździsz nim po drogach publicznych to powodzenia :blink: sam nie mam oświetlenia na rozrzutniku ale jeżdżę nim tylko po drogach polnych
o ja pi***ole jak ma nie być wypadków na wsi jak takie rzeczy się dzieją jak napisał @boby :(

Edytowany przez lamboEVO100, 06 grudzień 2011 - 20:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:40

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Panowie jak się czyta takie rzeczy to nie ma się później co dziwić że wypadki... I jeszcze ktoś się kłóci że światła nie potrzebne. Nie zawsze chodzi o przepisy, czasami wystarczy pomyśleć o własnym tyłku jak jakiś tir wpitoli się komuś w tył przy próbie skrętu w lewo. Wiadomo że czasami coś tam nie zaświeci, w końcu to tylko maszyna pracująca w brudzie ale chociaż jakiś odblask. A co do rejestracji to ja mam czarną białostocką z 1990 roku i światła są chowane na czas rozrzucania pod podłogę więc się nie brudzą(patent seryjny) i uchwyt na tablice rejestracyjna też jest. z tego co wiem z adapterem rozrzutnik jest traktowany jako maszyna rolnicza taka jak np. agregat więc się nie rejestruje, ale z tylna burtą juz jak przyczepa. Ale ciekawe co by było np. jak by zatrzymali rozrzutnik z adapterem ale załadowany nie obornikiem tylko czymś innym choćby zbożem...?

#25 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:51

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika jedrus to zależy od policjantów: Jeden przymknie na to oko a drugi wlepi mandat. Też posiadam rozrzutnik czarnej bodaj z 89r i też było miejsce na tablice, ale podczas remontu wyciąłem je, bo kto bedzie rejestrował;) Co do świateł to zgadzam się z kolegami- każdemu powinno coś z tyłu się świecić
KPK Kumurun Team

#26 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:01

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika A co wyście się uczepili tego rozrzutnika.Rozrzutnik jako maszyna rolnicza nie podlega rej .W mojej miejscowości jest rej. beczkowóz i prasa belująca ale to był wymóg ARiMR. Najważniejsze w tym wszystkim to aby być trzeżwym (różnie to z tym bywa)a tablice to można przełożyć od przyczepy do rozrzutnika jak ktoś chce być prawym obywatelem (praktyka stosowana w moich stronach jedna tablica przekładana jest do innych maszyn.)Co do wypadków to ci co mają światła nie są tak czujni jak ci co ich nie mają w maszynach takie jest moje odczucie.

Edytowany przez jaro30, 06 grudzień 2011 - 21:02.

#27 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 23:13

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Piotruniu w pierwszym momencie pomyślałem że szkoda czasu na takiego debila jak ty ale jednak napiszę. Kilka lat temu moja kuzynka trafiła na takiego palanta jadącego rozrzutnikiem bez świateł po drodze publiczej , wjechała w tył tego rozrzutnika dla tego że nie było na nim świateł ani odblasków - efekt jest taki że została kaleką do końca życia.
Jeśli chcesz możesz dalej drwić z ludzi mających sprawne pojazdy ale jak ty kiedyś trafisz na takiego ciula jakim sam jesteś to pewnie do śmiechu ci nie będzie.
Moderatora proszę o wyrozumiałość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:16

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Debil to powiedział twoja matka jak cie zobaczyła.(Pod wpływem emocji).
Gdzie wy macie oczy podczas jazdy samochodem,jak wy jeździcie w terenie zabudowanym 120 km/h to nie dziwcie się wypadkom przecież wy je robicie.

Przej żyjcie wszyscy na Af rozrzutniki 15-20 lat który posiada rozrzutnik światła i inne bajery?A później pisz do wszystkich którzy nie mają światała bo ja tylko jeżdżę be światłe w Polsce?

Edytowany przez Piotruniu25, 07 grudzień 2011 - 15:09.

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7606 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 15:15

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Może stare rozrzutniki nie miały ale obecne przepisy wymagają. I tu sie kończy rozmowa. Nie ma tu znaczenia predkość. maszyna na podnośniku czy rozrzutnik jest niebezpieczny i tyle bez wzgledu na prędkość z jaką uderzysz. Przeważnie wiekszość linie uderzenia ma na wysokości głowy kierowcy. Tu strefu zgniotu nie pomogą. Więc nie rozumiem jaki jest problem założyć demontowalne oświetlenia na tył dla świętego spokoju? Żaden a przynajmniej njikt nie powie że nie było migacza widać, zasranego gównami rozrzutnika w jesienny wieczór itp. U nas byś bez świateł nie pojeżdził bo przy ruchu jaki panuje na bank miał byś autko w dupsku albo gdybyś skręcał w lewo wyprzedzające auto urwało by ci przodek w ciągniku. Zdecydowanie taniej wychodzi oświetlenie.

Co do rejestracji to cięzka sprawa. Nowsze rozrzutniki mają z tyłu klape zamykającom cały bałagan łącznie z adapterem do rozrzucania. Co wtedy? Poza tym nawet po zdemontowaniu wydaje mi się że ma raczej status maszyny do transportu płodów rolnych. Jedno jest pewne ma być sprawna technicznie by w ogóle wyjechać na drogi publiczne. Oświetlenie, hamulce. A możliwe że tworzy jeden zespół z ciagnikiem.

Znalazłem instrukcje do starego jednoosiowego polskiego rozrzutnika rt-21h. ksiażka wydrukowana w 1965 roku. Były one fabrycznie wyposarzone w oswietlenie. Lampy z przodu i z tyłu, odblaski i inst. hamulcową pneumatyczną. Więc jeśli ty w swoim nie masz to dla tego że oryginalne żeś rozdupcył a nowych zrobic się nie chce mimo z jeżdzisz po drogach i stwarzasz zagrożenie.

Edytowany przez seweryn20, 07 grudzień 2011 - 15:29.

KPK Kumurun Team

#30 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:07

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika I.Mam rozrzutnik produkcji ZSRR i tam nie ma hamulców pneumatycznych a hydrauliczne działające jak zaciągnie się ręczny.
II.Tam tak był zamocowane że od nadmiaru gnoju się po obrywały.Tego w fabryce nie przemyśleli.

U mnie 1 rozrzutnik na wsi ma światła i jest z 2008 roku.

#31 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:43

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika to po tylu latach Ty powinieneś pomyśleć i zamontować tak żeby się nie obrywały ;)

#32 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:54

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Jeśli miał bym robić to zrobił bym to ja jakiejś listwie abym mógł zdjąć i założyć w parę minut bo ja 2 razy do roku adapter zdejmę i zakładam bortę,i musiał by być wysoko po pod spodem odpada. :(

#33 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:32

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Też mam rozrzutnik ruski , z 78 roku ale swiatła są do dziś w bardzo dobrym stanie i swiecą.....i jakoś mi sie obornikiem nie zawalają!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:05

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika

Debil to powiedział twoja matka jak cie zobaczyła.(Pod wpływem emocji).
Gdzie wy macie oczy podczas jazdy samochodem,jak wy jeździcie w terenie zabudowanym 120 km/h to nie dziwcie się wypadkom przecież wy je robicie.

Przej żyjcie wszyscy na Af rozrzutniki 15-20 lat który posiada rozrzutnik światła i inne bajery?A później pisz do wszystkich którzy nie mają światała bo ja tylko jeżdżę be światłe w Polsce?

A Ty, sądząc po wieku w profilu, to masz niewielki staż jako kierowca kat. B Gdybyś miał trochę praktyki, to byś takich bredni nie pisał a dawno doprowadził swój sprzęt do porządku. Jaki masz problem ze światłami? W handlu są dostępne gotowe zestawy do maszyn rolniczych na magnetycznych podstawach, możesz je zaczepić na dowolnej maszynie. Czy to wychodzi drogo? Lepiej żeby ktoś stracił zdrowie lub życie?
Już kilkakrotnie spotkałem takie zestawy maszyn, gdzie jedynym oświetleniem był żarzący się papieros traktorzysty. Myślisz że jak Ty widzisz oświetlony pojazd, to jego kierowca twój też?
Czy Ty w ogóle masz prawo jazdy? Jeśli tak to może oddaj je dobrowolnie.