Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:08

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Czy mając rozrzutnik, aby jeździć nim po drogach trzeba mieć go zarejestrowanego? Czy w momencie gdy odepnę adapter i zapnę normalną burtę to mogę jeździć drogą bez żadnych konsekwencji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share hendryk21

hendryk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:21

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika z tego co mi wiadomo teraz cały nowy sprzęt taki jak rozrzutniki, wozy asenizacyjne itp. mają wydawaną homologację i aby się poruszać po drogach publicznych powinny być rejestrowane. ale wszystko to zależy od policji jak egzekwują to prawo
KPK Kumurun Team

#3 Share MrJareczek

MrJareczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:27

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika A z takim starszym rozrzutnikiem i C-360 jak sie jedzie to mogą coś zrobić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:28

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika ja znów słyszałem, że jak masz adapter i służy jako rozrzutnik to nie musisz rejestrować, a jak tylko zapniesz burtę tylną to służy jako przyczepa i powinien być zarejestrowany, ale nie wiem jak jest to teraz, jak coś to poprawcie mnie :D

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:31

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Zgodnie z przepisami rozrzutnik obornika jest maszyną rolniczą i nie wymaga rejestracji.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:35

A z takim starszym rozrzutnikiem i C-360 jak sie jedzie to mogą coś zrobić?

To wszystko zależy od policji jak będą chcieli to się doczepią. A jeśli już o tym mówimy to przypomina mi się historia jak jechałem raz drogą krajową i widocznie komuś włączył się WOM bo na jednym pasie drogi było zaścielane obornikiem. Ciekawi mnie ile ktoś miał promili :) hehe

#7 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:37

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika W Niemczech rejestrują kombajny - zbożowe, buraczane, prasy, wozy asenizacyjne itd. Myślę, że i w Polsce będzie taka konieczność, wszak dla rządu to kolejna dobra okazja na wyciągnięcie pieniędzy i to nie małych od obywateli. :huh:

#8 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:40

ja znów słyszałem, że jak masz adapter i służy jako rozrzutnik to nie musisz rejestrować, a jak tylko zapniesz burtę tylną to służy jako przyczepa i powinien być zarejestrowany, ale nie wiem jak jest to teraz, jak coś to poprawcie mnie :D

Głupoty piszesz jakich mało,ja całą jesień wożę buraki rozrzutnikiem,z tylną burtą i podwójnymi zakładkami,a w zimie jeżdżę po otręby i jeszcze nikt mnie nie zaczepiał a parę razy nawet zieloni mogli mnie zatrzymać i nic.I co policja może mi wlepić mandat za brak świateł w 20 letnim rozrzutnik, prędzej by ich ludzie wyśmiali.

Edytowany przez Piotruniu25, 06 grudzień 2011 - 18:42.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:53

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika No nie wiem czy Ty byś się tak śmiał w razie jakiejś kolizji, albo jak by Ci ktoś z tyłu na niego najechał np. jakimś drogim samochodem i tak z własnej kieszeni zapłacił byś za remont tego samochodu.

Edytowany przez milanreal1, 06 grudzień 2011 - 22:32.
cytowanie poprzedniego posta

#10 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:12

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Piotruniu to raczej ty głupoty piszesz. Rozrzutnik jako maszyna rolnicza nie musi być zarejestrowana, możesz naładować na niego ile sie da. A jeśli założysz tylnią burte to to już nie jest rozrzutnik tylko przyczepa i już masz problem. Ja na twoim miejscu bym sie tak głupio nie cieszył.
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:22

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Jeżdżę nim po drogach krajowych od X lat i jeszcze nikt ni nie najechał.Pokaz ni rozrzutnik 20 letni który posiada rejestracje,światła i trójka.Myślisz że ja tak tylko jeżdżę przejęć się czasami po drogach karowych?Jeśli tak myślisz to jesteś w dużym błędzie.

#12 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:35

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, no ja mam światła i uważam że jest to niezbędna część. Możesz sie na tym przejechać nie mówie że Cie zatrzymią i dostaniesz mandat ale możesz sie właśnie "wbić" w taki nieoznakowany rozrzutnik samochodem i wtedy na pewno zmienisz zdanie.

#13 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:37

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Pewnie jak makron wozisz to co kurs myjesz lampy? :lol:

#14 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:38

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Wystarczy troche pomyślunku i lampy są w miejscu gdzie się nie brudzą

#15 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:47

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Za komuny były ale się brudzily,teraz sa po przeszczepie w mojej przyczepie. :lol:

Edytowany przez Piotruniu25, 06 grudzień 2011 - 19:51.

#16 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:49

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Ja nie wiem jak jest ale ostatnio oglądałem rozrzutniki z Wieltona i zdaje mi sie że na "tablicy oświetleniowej" było miejsce na przykręcenie rejestracji...
Z tego moge wnioskować że może znowu coś wymyślili i będzie trzeba rejestrować rozrzutniki ( pewnie tylko te nowe) :unsure:

#17 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:51

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Znajomi kupili rok temu trzy nowe rozrzutniki tytan 14, 9, 9 ton nikt nie ma rejestracji. Jest to maszyna rolnicza i nie trzeba rejestrować.

#18 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:59

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Panowie lampy w każdej maszynie to podstawa dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ,co z tego że jezdzicie ostrożnie sprzętami po drogach publicznych skoro wiekszość mijających was kierowców osobówek to debile. ;[ A tego mądrusia co jezdzi z rozrzutnikiem buraków bez oświetlenia to miśki powinni zlawetować tak żeby zmądrzał :)

#19 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:06

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Raollowany na taczce zamontyj sobie obrysówki i plandekę a do wideła załóż koguta będziesz widiczny nawet w nocy. :lol:

Mijali mnie parę razy i co nawet pouczenia nie dostałem.

Edytowany przez Piotruniu25, 06 grudzień 2011 - 20:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:08

Przepis ruchu drogowego dotyczący rozrzutników obornika Chciałbym w waszych maszynach przeprowadzić kontrole czy rzeczywiście macie światła w rozrzutniku, czy opryskiwaczu, czy jesteście tylko tacy do przodu na forum!
A po za tym w naszej okolicy nikt nie ma świateł, bo każdy jeździ tak nawalony, że niewidzi gdzie jest kierownica, a gdzie tam droga czy światła w jakimś rozrzutniku :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.