Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy)

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafcio515c

rafcio515c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 16:20

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Witam drogich uzytkownikow :)
Mam do was takie pytanie jak to jest z uprawnieniami na ładowarke?
Czy wystarczy jeden kurs i mozna jezdzic różnymi ładowarkami o różnej masie np. manitou czy ł34?
Za odpowiedzi z góry dziękuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Dzisiaj, 03:14
  •  

#2 Share wania27

wania27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:16

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Witam kolege nie jest tak łatwa sprawa żeby zrobić sobie kurs na ładowarki kołowe i jezdzić czym sie podoba. sprawa wyglada mianowicie tak: sa trzy kategorie;
klasa III do pojemności 2,5 m* (szesciennego)
klasa II od 2,5 do 5 m *
klasa I od 5 m* wzwyż
najciekawsze w tym jest że nie da sie przeskoczyc do II kategorii czy (klasy) nie majac III,tylko tak po kolei krok po kroku, jedyna możliwość to robic np do III kategorii poszerzenie np na ł 34 . i znowu rodzi sie taki haczyk że mozna jezdzic tylko to konkretna maszyna co robiło sie poszerzenie inna maszyna dane o tej samej pojemności łyzki tj 3,4m* odpada.
robiłem kurs w tamtym roku z egzaminem kosztowało cos ok 1400- 1500 zł. pozdrawiam.

#3 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:30

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) A to jak sie ma te kursy to można jeździć i teleskopową i przegubową czy jak to jest?

#4 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:43

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Kolego - na teleskopową ładowarkę marki manitou trzeba będzie zrobić uprawnienia na tzw. wielozadaniowe nośniki osprzętów - tak je kwalifikuje IMBiGS.

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:49

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Jeszcze dosyć ciekawym haczykiem jest to, że na teleskopówki nie da się zrobić uprawnień na wszystkie typy, tylko na daną markę np. JCB lub Manitou lub inne.
Rolnicy są zwolnieni z posiadania uprawnień, jeżeli pracują ładowarką lub innym sprzętem tylko w swoim gospodarstwie, jeżeli robisz usługi, to poza uprawnieniami musisz mieć jeszcze założoną działalność gospodarczą.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:40

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Aha no to dzięki panowie za odpowiedź spodziewałem sie ze na teleskopówki inne uprawnienia i to mnie nie dziwi....
Ale to co napisał kolega MichalR to już szczyt wszystkiego ( mówię o tych przepisach)
Jak jakaś firma ma rożne marki ładowarek to trzeba robić podwójne uprawnienia a co za tym idzie dwa razy za nie płacić- debilstwo po prostu ( Jeżeli to prawda oczywiście) :unsure:

#7 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:53

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Tak kolego - to jest święta prawda... Jak zrobisz sobie uprawnienia na wielozadaniowe nośniki osprzętów marki bobcat to nie będziesz mógł pracować na nośnikach innej marki, mówiąc inaczej na każdy rodzaj trzeba robić oddzielne uprawnienie... Polska rzeczywistość... Że nie wspomnę, że na każdym szkoleniu mówi się o tym samym bo maszyny oprócz kolorów i napisów niczym się nie różnią...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafcio515c

rafcio515c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 17:08

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) @wania27 Czy mozna zrobic rozszerzenie kategorii III na ładowarke, ktora ma łyzke np.wieksza niz 5m3????

#9 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:06

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Od niedawna można...

#10 Share rafcio515c

rafcio515c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:40

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) OK. Dzięki :)

#11 Share PrzemekPocarz

PrzemekPocarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 16:00

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Witam chicialbym się upewnić czy posiadając klase III + rozszerzenie na ł34 to mogę obsługiwać ładowarkę ł34 z większą łyżką niż 2,5 m3 , gdyż w pracy powiedziano mi że mogą jeździć tylko taką do 2,5m3 z czym się nie zgadzam bo po co by było rozszerzenie , już sam nie wiem kto ma racje więc może mi poradzicie z góry dzieki za pomoc :)

#12 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:45

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) Tak, możesz na 100 %. Ł-34 ma łyżkę 3,4 m3 i mając rozszerzenie o którym pisałeś możesz pracować na tym sprzęcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share PrzemekPocarz

PrzemekPocarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:53

Uprawnienia na ładowarki kołowe (fadromy) ok dzięki za odpowiedź tak też myślałem ale musiałem się upewnić :)