Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług śnieżny hydraulika

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share toleq

toleq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 12:29

Pług śnieżny hydraulika Witam mam pług śnieżny który jest wyposażony w siłownik dwustronnegodziałania do siłownika podłaczony jest jeden tylko przewód silwnik szybko podnosi pług lecz bardzo bardzo powoli go opuszcza, czy mogę załozyc dodatkowy przewód? Drugie moje pytanie to mój ciagnik posiada 4 wyjscia hydrauliczne rodzielone na po dwie sekcje, chciałbym ten silownik uzyc do kierowania plugiem lewo prawo a doposazyc jeszcze jeden silownik tylko do podnoszenia i opuszczania tylko nie wiem jak to podlaczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług śnieżny hydraulika Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 13:04

Pług śnieżny hydraulika zastanawiam się jak możesz mieć podłączony tylko jeden przewód do takiego siłownika?? drugie wyjście jest zaslepione? zapewne pług opada tak wolno bo tylko pod wpływem własnego ciężaru.
Podłącz drugi przewód do tego siłownika i do drugiego wyjścia w pierwszej parze hydrauliki.
Do kierowania lewo prawo robisz to samo 2 przewody do siłownika i do 2 wyjść drugiej pary w ciągniku

#3 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:11

Pług śnieżny hydraulika Dokładnie tak jak pisze @lukaczmarek - pług opada powoli bo do siłownika nie jest podłączona 2 sekcja. Z tego wynika że jest podłączona tylko jedna sekcja, w tym przypadku podnoszenie. Drugiej sekcji nie ma więc opada powoli bo go nie popycha siłownik, wiec płud opada pod wpływem własnego ciężaru. Co do podłączania to wyżej kolega napisał więc nie będę powtarzał.
welcome :D

#4 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:21

Pług śnieżny hydraulika witam co do podlaczenia koledzy napisali wyrzej moje zdanie na temat ze wolno opuszcza to morze byc dla tego ze zaslepka musi miec maly otwur jesli go nie ma lub jest zbyt maly bedzie wolno opuszcac

#5 Share toleq

toleq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:57

Pług śnieżny hydraulika a czy przekrój przewodu ma znaczenie? Na jakiej zasadzie działa w ogóle siłownik?

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:27

Pług śnieżny hydraulika Co mas założone w miejsce drugiego przewodu? Przekrój przewodu może mieć wpływ przy dużych układach hydraulicznych, tutaj nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:57

Pług śnieżny hydraulika Tutaj też. Szczególnie jak siłownik ma za dużą srednicę do podnoszonego ciężaru i przy zimnym, gęstym oleju. Ja mam pług podłączony w obie strony do hydrauliki a na pływajacej leci w dół szybciej niż na wymuszonym opuszczaniu mimo że dodatkowo musi przepchać do zbiornika olej z jednej strony i zassać z drugiej. Albo ma strasznie gesty olej, albo dużą średenice siłownika albo zdławiony przepływ na średnicy węży szczególnie gdy są długie. Opór rosnie dosc szybko jeśli chodzi o swobodny, nie wymuszony przepływ bo o tym mowa.
KPK Kumurun Team

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:09

Pług śnieżny hydraulika On ma olej z jednej strony i nie sądzę by przy dużym siłowniku były cienkie przewody. Nie wiemy co ma wkręcone w drugi króciec, ten bez przewodu, a to ma duże znaczenie.

#9 Share toleq

toleq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:07

Pług śnieżny hydraulika Przewód jest znacznie cieńszy niz standardowy przewód do kombajnu anna, w miejscu drugim zamontowana jest plastikowa zaślepka.

Edytowany przez toleq, 07 grudzień 2011 - 11:08.

#10 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:59

Pług śnieżny hydraulika na jakiej zasadzie działa siłownik to ci google powie. Zrób tak jak napisałem to wszystko będzie ok. Średnica przewodu w tym przypadku nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia

#11 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:29

Pług śnieżny hydraulika Sprawdź podłączenie na szybkozłączu może jest złe lub gniazdo-wtyczka uszkodzona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:32

Pług śnieżny hydraulika W miejsce plastikowej zaślepki załóż jakiś filterek lub odpowietrznik.