toleq

Pług śnieżny hydraulika

Polecane posty

toleq    0

Witam mam pług śnieżny który jest wyposażony w siłownik dwustronnegodziałania do siłownika podłaczony jest jeden tylko przewód silwnik szybko podnosi pług lecz bardzo bardzo powoli go opuszcza, czy mogę załozyc dodatkowy przewód? Drugie moje pytanie to mój ciagnik posiada 4 wyjscia hydrauliczne rodzielone na po dwie sekcje, chciałbym ten silownik uzyc do kierowania plugiem lewo prawo a doposazyc jeszcze jeden silownik tylko do podnoszenia i opuszczania tylko nie wiem jak to podlaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zastanawiam się jak możesz mieć podłączony tylko jeden przewód do takiego siłownika?? drugie wyjście jest zaslepione? zapewne pług opada tak wolno bo tylko pod wpływem własnego ciężaru.

Podłącz drugi przewód do tego siłownika i do drugiego wyjścia w pierwszej parze hydrauliki.

Do kierowania lewo prawo robisz to samo 2 przewody do siłownika i do 2 wyjść drugiej pary w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Dokładnie tak jak pisze @lukaczmarek - pług opada powoli bo do siłownika nie jest podłączona 2 sekcja. Z tego wynika że jest podłączona tylko jedna sekcja, w tym przypadku podnoszenie. Drugiej sekcji nie ma więc opada powoli bo go nie popycha siłownik, wiec płud opada pod wpływem własnego ciężaru. Co do podłączania to wyżej kolega napisał więc nie będę powtarzał.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam co do podlaczenia koledzy napisali wyrzej moje zdanie na temat ze wolno opuszcza to morze byc dla tego ze zaslepka musi miec maly otwur jesli go nie ma lub jest zbyt maly bedzie wolno opuszcac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toleq    0

a czy przekrój przewodu ma znaczenie? Na jakiej zasadzie działa w ogóle siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Co mas założone w miejsce drugiego przewodu? Przekrój przewodu może mieć wpływ przy dużych układach hydraulicznych, tutaj nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tutaj też. Szczególnie jak siłownik ma za dużą srednicę do podnoszonego ciężaru i przy zimnym, gęstym oleju. Ja mam pług podłączony w obie strony do hydrauliki a na pływajacej leci w dół szybciej niż na wymuszonym opuszczaniu mimo że dodatkowo musi przepchać do zbiornika olej z jednej strony i zassać z drugiej. Albo ma strasznie gesty olej, albo dużą średenice siłownika albo zdławiony przepływ na średnicy węży szczególnie gdy są długie. Opór rosnie dosc szybko jeśli chodzi o swobodny, nie wymuszony przepływ bo o tym mowa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

On ma olej z jednej strony i nie sądzę by przy dużym siłowniku były cienkie przewody. Nie wiemy co ma wkręcone w drugi króciec, ten bez przewodu, a to ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toleq    0

Przewód jest znacznie cieńszy niz standardowy przewód do kombajnu anna, w miejscu drugim zamontowana jest plastikowa zaślepka.

Edytowano przez toleq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

na jakiej zasadzie działa siłownik to ci google powie. Zrób tak jak napisałem to wszystko będzie ok. Średnica przewodu w tym przypadku nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Sprawdź podłączenie na szybkozłączu może jest złe lub gniazdo-wtyczka uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj