Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu U-912

280 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:26

Wzmacniacz momentu U-912 booster12, NIE KRZYCZ ;) przewody o które Ci chodzi, składają się z dwóch części, czyli łącznie potrzebujesz czterech:

80.147.50
80.147.90
80.153.200
80.153.210

Dwa pierwsze przewody, znajdziesz w katalogu na rysunku przedstawiającym mechanizm sterowania skrzyni przekładniowej. Drugie dwa, na rysunku przedstawiającym przekładnię główną tylnego mostu ;)

Obawiam się tylko, że bez powodu tych przewodów nikt nie wywalił. Po podłączeniu mogą być niezłe cyrki, np.: lejący się olej spod obudowy sprzęgła WOM ;) Ten wałek to to przypadkiem nie włącza Ci się, pomimo ominięcia hydrauliki? :)

Edytowany przez Stefano1, 22 marzec 2013 - 21:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu U-912 Dzisiaj, 11:27
  •  

#142 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 22 marzec 2013 - 21:28

Wzmacniacz momentu U-912 te przewody po prawej stronie mostu sa od zalaczanie i wylaczania Womu. Gornym idzie olej gdy wlaczasz Womu i zaczyna sie krecic, a dolny daje olej na hamulec gdy wylaczasz. Jesli chcesz wlaczac wajcha przy kierownicy to musisz miec te przewody

#143 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:09

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego zeby właczyc wałek Wom musze wyłaczyc ciagnik, załacza mi się tylko Wom Mechaniczny Na kole zembatym

Kolego a jak sie bendzie lało daj my na to , to uszczelke wymienic czy cos jeszcze w takim wypadku

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2013 - 20:27

Wzmacniacz momentu U-912 Żeby załączyć WOM najpierw trzeba przestawic wajchę pod siedzeniem a potem wajchą przy kierownicy, rurki muszą być bo płynie nimi olej po załączeniu do bębna z tarczami, tarcze się zaciskają dajac napęd tak samo jest z przednim napędzie jest bęben z tarczami.

Edytowany przez Rolandgif, 23 marzec 2013 - 20:28.

#145 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:14

Wzmacniacz momentu U-912 A gdzie jest ta obudowa sprzęgła wom

#146 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:27

Wzmacniacz momentu U-912 z tylu, razem koncowkoa Wom
http://moto.allegro....3057060250.html

#147 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 22:34

Wzmacniacz momentu U-912 Jeśli działa Ci WOM na samym mechanicznym sprzęgle, (możesz nim napędzić: np.: prasę do słomy) to w hydraulicznym masz niezły bałagan :) Na 90% tarcze przewiercone i skręcone na śrubki- czyli do wymiany ;)

#148 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:52

Wzmacniacz momentu U-912 KOlego to tak można celować moza tam uszczelka jest nieszczelna i któs je pociał . A ta końcówka WOM aż tyle kosztuje nie ma czegoś tańszego

KOlego które tarcze są przewiercone i jak skręcone na śruby . Może wytłumaczyć po co by ktoś tak robił??

I Koledzy jak bym zakładał te przewody to ryzykować i właczać WOM hydrualicznie nic się nie stanie ??

#149 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:08

Wzmacniacz momentu U-912 Jest i tańsze : http://moto.allegro....99022&country=1

Ale nie trzeba zaraz wymieniać całego, trzeba rozebrać i zobaczyć co jest zrobione że włącza się tylko mechanicznie.

Edytowany przez Sadek, 25 marzec 2013 - 11:09.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#150 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 11:19

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego najpiew to musze założyć po prostu przewody i wtedy zobaczyć coś sie dzieje tylko pytanie mam takie czy jak podłacze te przewody od Hamulca i Sprzęgla womu to czy coś się nie stanie w tylnym moście coś poważniejszego ???. A jeśli chodzi o to końcówke sprzegło womu to nie wiecie czy któs to regeneruje

I koledzy te Sprzęgła Kosze Wom on są jednakowe bedą pasowały od c-385 do mojej 912 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:22

Wzmacniacz momentu U-912 zaloz przwody i sproboj uruchomic, na pewno nie wybuchnie, hehe
nie musisz od razu calego kupowac, jak nie zadziala, to popusc przewody i sprawdz idzie olej

#152 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:32

Wzmacniacz momentu U-912 NO właśnie bo tu można gdybać kupie przewody i zobacze

A powiedz mi jeszcze Brak tych przewodów może jakoś wpłynąć na działąnie Wzmacniacza Momentu ??

I jeszcze powiedzcie mi jak połaczyć te przewody zebym nie popiepszył tych rurek.

#153 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:15

Wzmacniacz momentu U-912 @booster12 nie mogę się doczytać czy działa ci wzmacniacz czy chcesz żeby działał? Z przewodami to nie wystarczy tylko założyć i patrzeć czy działa bo najpierw musi być ciś. oleju na wyjściu z pokrywy tej ze zdjęcia, ciśnienie powinno być zawsze w jednym lub drugim przewodzie a jak ty masz ukręcone i olej nie leci to nie wiem jak masz zaślepione. Jeżeli sprzęgło masz zblokowane mechanicznie a musisz mieć bo inaczej nie przekazywało by momentu to podłączenie przewodów nawet z działającym ciś. nic nie da, nie rozłączy sprzegła. W najgorszym wypadku możesz wcale nie mieć mikro pompki i rozdzielacza pod pokrywą ale wtedy wzmacniacz nie będzie działał.

#154 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 07:52

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego one są ściscniete i coś w nich środku jest jak by któs lekkim spawem ich potrkatował

Koledzy mikropomka znajduje się za sprzegłem po lewej stornie ???

#155 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 08:15

Wzmacniacz momentu U-912 mikropomka znajduje się raczej po środku, a do jej wymiany trzeba rozjechać ciągnik między skrzynią pośrednią, a skrzynią.

#156 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:35

Wzmacniacz momentu U-912 No to wiadoma sprawa bo jak sie zdejmie dekiel z góry bo wajchami tez nie bedzie widać ??

#157 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 marzec 2013 - 09:21

Wzmacniacz momentu U-912 nie!!! możesz sobie odkręcić pokrywę z prawej strony, pod pedałami hamulca i tam ją może ujrzysz i zobaczysz ręką czy luzu nie ma. do wymiany tylko rozjazd!

#158 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 10:13

Wzmacniacz momentu U-912 Kolego ale ta mikrompomka odpowiada za działąnie WOM Hydraulicznego , czy też o podnośnika ??, po podnośnik mi zarombiście szybko podnośi jak w Fergusonie nie mam problemu z podnośnikiem. Najlepiej to właze w czujnik tam na skrzyni zegar ciśnieniowy i zobacze ile atmosfer mi bije jak dojdzie do 12 atm tzn ze jest ok

Koledzy jeszcze mam jedno pytanko gdzie jest w 912 Czujnik ciśnienia Oleju , nie czujnik spadku ciśnienia w skrzyni ten od wzmacniacza ktory znajduje się pod wajchami od zmiany biegów. Bo chyba w 912 jest czujnik ciśnienia oleju ??

KOlego jeszcze sie ciebie zapytam jak zdejme tą pokrywe pod pedałami hamulca to poleic mi olej ze skrzyni , czy musze spuszczac olej ze skrzyni .??

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2013 - 10:19

Wzmacniacz momentu U-912 Ciśnienia oleju ale jakiego, w silniku?
Co do pompy to od podnośnika jest po lewej stronie obok koła zamachowego a mikropompka od wzmacniacza i wom-u wewnątrz skrzyni pośredniej po prawej stronie.
Aby zdjąć pokrywę pod pedałami hamulca to musisz spuścić olej

pod pedałami hamulca i tam ją może ujrzysz i zobaczysz ręką czy luzu nie ma. do wymiany tylko rozjazd!

Zobaczysz ręką :lol: gdzie masz oczy, na ręku?
@Gucik co Ty tu za dziwne teorie wypisujesz? Luzy? Jakie luzy! Tam tak możesz jedynie określić zużycie łożyska, poza tym od czołowej strony podłączona jest do tej pompy pompa układu wspomagania kierownicy zatem luzów nie wyczuje a zużycie określa się na podstawie wytwarzanego ciśnienia.
Dodany obrazek

Edytowany przez KRISTOFORn, 26 marzec 2013 - 10:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 26 marzec 2013 - 11:11

Wzmacniacz momentu U-912

Kolego ale ta mikrompomka odpowiada za działąnie WOM Hydraulicznego , czy też o podnośnika ??, po podnośnik mi zarombiście szybko podnośi jak w Fergusonie nie mam problemu z podnośnikiem. Najlepiej to właze w czujnik tam na skrzyni zegar ciśnieniowy i zobacze ile atmosfer mi bije jak dojdzie do 12 atm tzn ze jest ok

Koledzy jeszcze mam jedno pytanko gdzie jest w 912 Czujnik ciśnienia Oleju , nie czujnik spadku ciśnienia w skrzyni ten od wzmacniacza ktory znajduje się pod wajchami od zmiany biegów. Bo chyba w 912 jest czujnik ciśnienia oleju ??

KOlego jeszcze sie ciebie zapytam jak zdejme tą pokrywe pod pedałami hamulca to poleic mi olej ze skrzyni , czy musze spuszczac olej ze skrzyni .??

Masz na myśli czujnik ciśnienia oleju silnikowego ? u mnie w 912 nie ma czujnika. Przewody prowadzą prosto do manometru w kabinie.
Musisz najpierw spuścić olej, żeby odkręcić ta pokrywę po prawej stronie o której piszesz. W jakim celu chcesz ją odkręcać ?
Gucik 131 dobre z tą ręką :lol: , trzeba mieć długą i elastyczną rękę żeby coś tam obadać. O ile się nie mylę mikro pompa oraz pompa wspomagania pracują na jednym ułożyskowaniu. Patrząc od strony pompy wspomagania mikropompka znajduje się tuż za ścianą skrzyni pośredniej. Hipotetycznie bez rozpołowiania nie da się tam nic zrobić, chyba że spróbujemy wyciągnąć mikropompkę prze korek spustowy skrzyni biegów :D
W życiu nie można mieć wszystkiego :)