Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu U-912

281 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2012 - 09:54

Wzmacniacz momentu U-912 Teoria jest taka:Układ hydrauliczny jest w pełni sprawny a poprawne działanie wzmacniacza jest zależne od ciśnienia w układzie.No nie??
Zakaz jazdy na zającu poniżej 1400 obrotów to co według Ciebie jest?
Dla mnie to jest bzdura!

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 listopad 2012 - 10:00.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu U-912 Dzisiaj, 16:09
  •  

#82 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 23 listopad 2012 - 12:50

Wzmacniacz momentu U-912 a dla mnie nie bo jak producent tak pisze to tak ma być. fabryki to ty nie poprawiaj. i chyba chodzi o to że poniżej tych obrotów nie koniecznie jest uzyskiwane odpowiednie ciśnienie co grozi nadpaleniem tarcz. u mnie było trochę mało oleju i po górach uprawiałem pod zboże, no i teraz już coś buczy zanim przełączy, bo nadpaliło tarcze, tak samo by było gdyby było za małe ciśnienie, lepiej się stosować niż ciągle to rozbierać i mówić jaki to jest badziew. jak mogę coś złego na to powiedzieć jak oleju nie dolałem i sam spierd....

#83 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 12:56

Wzmacniacz momentu U-912 A praktyka jest taka. Wyobraź sobie że mikropompka może dawać za niskie ciśnienie przy tych obrotach silnika, dodatkowo włącz wom i przedni napęd. Jak myślisz co się wtedy stanie z tarczkami, jak ciśnienie nie będzie w stanie dobrze zacisąć taśmy? Ponad 3000 mtg bez zaglądania do wzmacniacza i żadnych regulacji przy jeździe 90% na żółwiu

#84 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2012 - 15:03

Wzmacniacz momentu U-912 Ma mieć 1200 obr. przy przełączaniu z żółwia na zająca, no na niższych chyba i tak nikt nie jeździ, bo silnik za dusi.

Ponad 3000 mtg bez zaglądania do wzmacniacza i żadnych regulacji przy jeździe 90% na żółwiu

Nie chcę już się brzydko wyrażać, ale po jaką ch...........e jeździć ciągle na żółwiu, jak by innych biegów nie było? to jest jakieś chore.

#85 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 23 listopad 2012 - 16:11

Wzmacniacz momentu U-912 Ale to nie jest tak, że jak ta tasma już się zaciśnie to potem niezależnie od ciśnienia tak zostaje?? chodzi mi o zająca...
-----

#86 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 16:13

Wzmacniacz momentu U-912 Ale co jest w tym chore? co jest w tym złego? Chore to jest zaspawać wzmacniacz i mieć tylko 8 biegów do przodu. U mnie na żółwiu lepiej biegi wchodziły.(mniejsza prędkość trybów)

#87 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 23 listopad 2012 - 21:10

Wzmacniacz momentu U-912 no to w ciężkiej pracy lepiej jeździć na żółwiu czy na zającu? a jak ciagnik pytka sobie na wolnych obrotach tak okolo 8-set to lepiej zostawiać go na zającu czy żółwiu?

#88 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:56

Wzmacniacz momentu U-912

Ale to nie jest tak, że jak ta tasma już się zaciśnie to potem niezależnie od ciśnienia tak zostaje?? chodzi mi o zająca...

Taśma na zającu nie jest zaciśnięta.

Edytowany przez leszekd, 23 listopad 2012 - 21:57.

#89 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1859 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:56

Wzmacniacz momentu U-912 Czytając powyższe posty można się domyślić kto widział tą przekładnie i zrozumiał jej działanie a kto tylko gdyba. Po 1-sze nikt nie napisał o kontrolce zaniku ciśnienia oleju która jest bardzo ważna a niestety lekceważona (w zachodnich sprzętach nikt już jej nie lekceważy). KRISTOFORn ma rację ważniejsze jest ciśnienie niż obroty, bywało że jak traktor długo dostał po garach i skrzynia była bardzo gorąca to kontrolka gasła dopiero przy 1500obr. Dodam że przy zaniku ciś. należy jechać tylko na żółwiu(ciś. zaciska tarczki i zwalnia hamulec-taśmę i mamy zająca).Jeżeli kontrolka nie świeci się przy 800 obr. a tak powinno być przy sprawnym układzie to śmiało można mieć zająca.

#90 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:58

Wzmacniacz momentu U-912 Jak jest na luzie to może i być sobie 800rpm, ale jak masz zamiar jeździć na tych obrotach to zalecam żółwia. Ciekaw jestem czy komuś się kiedyś zepsuł kosz satelitów, od zbyt częstej jazdy na żółwiu? Słyszeliście o takim przypadku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8300 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:01

Wzmacniacz momentu U-912 Ja zmieniałem,łożyska w satelitach miały z 5mm luzu

#92 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 22:42

Wzmacniacz momentu U-912 @ptaszyna bo w zachodnim sprzęci jak się zapali ta kontrolka to już pewnie ciągnik nie ruszy, a starym ursusem można było jechać, dlatego też tak ją pewnie lekceważono
U mnie kontrolka była sprawna, mrugnęła czasami latem w orce przy niskich obrotach na zającu, dlatego też wszystkie roboty z małym obciążeniem na skrzynie wolałem robić na żółwiu .

#93 Share Krzysiekp20

Krzysiekp20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 12:12

Wzmacniacz momentu U-912 Witam wszystkich urzytkowników
Mam pewien problem z wybiciem tuleji stalowej z bebna wzmacniacza :/ Może ktoś wybijał ją i mógł by mi dać jakąś poradę ?? Proszę o szybka odpowiedz.

#94 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8300 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 15:24

Wzmacniacz momentu U-912 Banalnie prosto. Bierzesz dopasowujesz jakiś kawałem metalu do środka tulei i spawasz. Potem wybijasz.

#95 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4497 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 21:53

Wzmacniacz momentu U-912 Dokładnie jak kolega napisał można wybić lub wyciągnąć za pomocą śruby. Dodałem zdjęcie jak wyciągałem u siebie, zobacz w mojej galerii jak zostanie zatwierdzone.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#96 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:46

Wzmacniacz momentu U-912 Nie miałem wcześniej styczności z mechaniką wzmacniacza momentu, ale ze chce teraz kupić ursusa c-385 czy podobnego i ciezko jest znaleźć ze sprawnym żółwiem, to chciałem sie zapytać czy jezeli zółw sie zepsuje i nie zaspawam go tylko bede chciał naprawić to koszty są mniejsze niz przy naprawie zaspawanego wzmacniacza? wiem że koszt naprawy zaspawanego ok 3000zł.

#97 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8300 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:01

Wzmacniacz momentu U-912 Nie jest tak że koszt zaspawanego to 3 tyś. Remont żółwia to z 1 tys wyjdzie. Pompa, tarcze, tuleja,pierścienie, uszczelniacze. To że pospawany to spawy odcinasz i po sprawie. Pytanie jak pospawany, bo może być tak z okienka, że skrzyni nie rozbierzesz, bez rozcięcia spawów, a może być że tylko satelity zablokowane.

#98 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:08

Wzmacniacz momentu U-912 Czyli koszt jest w duzej mierze zależny od tego jak ktoś pospawał. Wczesnie wyczytałem na tym forum że ok 3 tys, ale jezeli tysiac złotych tojeszcze nie taki duzy koszt. A duzo rozkrecania jest ? na 3 cześci pewnie trzeba ciagnik rozjechać?

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:17

Wzmacniacz momentu U-912

ale ze chce teraz kupić ursusa c-385 czy podobnego i ciezko jest znaleźć ze sprawnym żółwiem,

O ile jeszcze wzmacniacz tam będzie, bo może go tam już wcale nie być. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 875 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:21

Wzmacniacz momentu U-912 tez jest taka mozliwośc, ale tylko jeden ciagnik jaki ogladalem nie miał wzmacniacza , tylko jakis wałek przejsciowy załozony, a reszta to miała zaspawane