Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu U-912

281 odpowiedzi na ten temat

#21 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:14

Wzmacniacz momentu U-912 Jestem właśnie w trakcie wyrzucania wzmacniacza momentu, wszystko rozkręciłem i teraz czy w głównej tarczy wzmacniacza trzeba zaślepić te dwa pogłębienia (jedno pogłębienie podaje olej do tłoka taśmy, a drugi otwór podaje olej do tego tłoka który ściska tarczki, średnica pogłębień to około 12 mm, głębokość pogłębień około 1,5 mm) pod oringi? jeżeli tak to czym zaślepić blachą o grubości odpowiadającej do głębokości tych pogłębień czy np. mam arkusz płyty teflonowej (szara, sztywna, dobra na uszczelki ) tylko nie weim czy ciśnienie oleju jej nie przedziurawi. Co wy na to?
Prosiłbym o szybko odpowiedź bo jutro chce ciągnik skręcać.
Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 4512 ,4514 ,3512,zetor .mtz,.

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 45500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Wąskie koła do c360

• 1300.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ursus c 330

• 9300.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu U-912 Dzisiaj, 15:26
  •  

#22 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:27

Wzmacniacz momentu U-912 wg mnie to głupio robisz że wyrzucasz wzmacniacz ale twój ciągnik twoja sprawa. odnośnie zaślepiania to u mnie nic nie było zaślepiane w skrzyni pośredniej tylko w rozdzielaczu było gdzieś 10groszy podłożone zamiast oringa nie wiem po co niestety i rączka była tak założona że nie dało się nią ruszać tz wajcha żółw- zając . poczekaj jeszcze na odpowiedz osoby bardziej kompetentnej

#23 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2011 - 23:21

Wzmacniacz momentu U-912 najlepiej odłączyć na rozdzielaczu pręt który przesuwa dzwigienkę i unieruchomić ją (w pozycji żółw oczywiście)- olej odcięty .

#24 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:53

Wzmacniacz momentu U-912 Więc jeżeli wzmacniacz działa to np. jeżeli jedziemy na zającu i załączymy żółwia to tylko odcinany dopływ oleju tarczki się luzują i taśma blokuje bęben. A kiedy jeździmy na zającu to taśma jest luźna bęben się obraca, a tarczki są ściśnięte i blokują kosz satelitów z kołem środkowym przekładni planetarnej (przełożenie 1:1)zgadza się?
Pozdrawiam

#25 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:28

Wzmacniacz momentu U-912 tak zgadza się :)

#26 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 13 maj 2012 - 08:54

Wzmacniacz momentu U-912 Witam wszystkich. Mam maly problem ze wzmacniaczem w moim ursusie 1014, mianowicie jest bardzo wolna reakcja na przelaczanie z zolwia na zajaca. Olej w skrzyni jest, filtr oleju czysty, w ciezkiej pracy np orce nie slizga sie tylko wolno sie przelacza. Jak zapale ciagnik i zanim wskazowka od cisnienia oleju wzrosnie to troche czasu minie i jak chce ruszyc to musze poczekac jeszcze z 10s bo jak puszcze sprzeglo ciagnik nadal stoi dopiero po tych 10s gwaltownie szarpie. Co moze byc przyczyna takiego zachowania? Prosze o pomoc. Mial ktos kiedys podobny problem?

#27 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 18 maj 2012 - 11:17

Wzmacniacz momentu U-912 może gęsty olej ?????? a tak na marginesie chyba powinno się ruszać z żółwia

#28 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 20 maj 2012 - 22:49

Wzmacniacz momentu U-912 Masz dodatkowy manometr do ciśnienia w skrzyni ?
Te co sa na desce to jeden od silnika a drugi od pneumatyki !?
I co ma znaczyć i jak chce ruszyc to musze poczekac jeszcze z 10s bo jak puszcze sprzeglo ciagnik nadal stoi dopiero po tych 10s gwaltownie szarpie?

#29 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 10:05

Wzmacniacz momentu U-912 mam ta kontrolke od cisnienia oleju w skrzyni i nie swieci sie na zajacu i tak jest ze jak chce ruszyc jak go zapale puszczam sprzeglo to dopiero po jakichs 3 sekundach rusza szarpiac na zolwiu rusze bez problemu bez szarpania odrazu a na zajacu jest taki myk nie wiem dlaczego tak jest

#30 Share XxpudelxX

XxpudelxX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 11:05

Wzmacniacz momentu U-912 A nie ślizga Ci sie przedni napęd ??? prawdopodobnie siadła Ci mikropompka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 19:08

Wzmacniacz momentu U-912 Nie wiem czy mi sie slizga ale ostatnio jak ciagnalem 2 przyczepy gnoju pod gorke a tyl sie slizgal zalaczylem przod to ciagnal w ekstremalnych warunkach nie sprawdzalem bo nie mam gdzie i kiedy i jeszcze jest cos takiego na wolnych obrotach jak olej sie rozgrzeje przelacza sie bez problemu na wysokich wolno sie przelacza dopiero jak ujme gazu to sie przelaczy wedlug mnie gdyby mikropompka to na wolnych obrotach wogole by sie nie przelaczyl a co smieszniejsze na wolnych obrotach cisnienie w skrzyni tez nie spada

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 20:47

Wzmacniacz momentu U-912 Jeżeli ciśnienie nie spada to znaczy że pompa jest sprawna i na wyższych obrotach puszcza zawór aby utrzymać stałe ciśnienie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 09:37

Wzmacniacz momentu U-912 no to dlaczego sie tak dzieje ze sie tak dziwnie przelacza troche jest to uciazliwe nie wiem czego sie teraz czepic zeby bylo ok

#34 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 10:37

Wzmacniacz momentu U-912 Panowie wczoraj gruberowalem po rozgrzaniu oleju ginie mi cisnienie w skrzyni i swieci sie kontrolka nawet przy 1500obr/min. Jak wczesniej pisalem wolno przelacza sie na zajaca z wom tez sa problemy jak ma ciezko to przepuszcza czy to bedzie mikropompka? Przedniego napedu nie sprawdzalem czy przepuszcza ale jak jechalem pod gorke i wlaczylem przod to caly ciagnik drzal a jak wylaczylem wszystko bylo ok ciagnik szedl plynnie. A jak jechalem z gorki ciagnik juz nie drzal i szybciej przelaczal sie na zajaca. Olej w skrzyni jest. Myslimy ze to mikropompka ale gdzies na forum wyczytalem ze jakis przewod moze byc nieszczelny. Co robic? podpowiedzcie bo jutro prawdopodobnie bedziemy go rozjezdzac do mikropompki

#35 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2464 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 sierpień 2012 - 11:55

Wzmacniacz momentu U-912 Panowie , czy dużo jest roboty przy powtórnym przywróceniu wzmacniacza do "żywych" ? jakie to są koszty (maks. na nowych wszystkich częściach) ?

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 12:02

Wzmacniacz momentu U-912 Robota to jeszcze nic, ale koszt, nie wiem dokładnie, ale około 3.000 zł. jak nic. Moim zdaniem nie warto, jest to jest, ale jak nie ma to też idzie żyć i jeszcze jakość teraźniejszych części, ja mam sprawny, ale używam sporadycznie, skrzynia ma dosyć przełożeń.

#37 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2464 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 sierpień 2012 - 17:44

Wzmacniacz momentu U-912 Kurczę szkoda ,że nie miałem okazji pracować takim ursusem z wzmacniaczem - miałbym porównanie i wiedział czy warto . Jeszcze wsadzić te ponad 3 tys i cieszyć sie wzmacniaczem kilka lat to ok. ale gdyby miał coś szwankować :unsure:

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:07

Wzmacniacz momentu U-912 To nie są pół biegi, owszem nie którzy jeżdżą na tym, ale to nie jest pół bieg tylko chwilowy wzmacniacz momentu ażeby nie przeciążać silnika.

#39 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:23

Wzmacniacz momentu U-912 Możesz rozjaśnić kwestię dlaczego on jest tylko chwilowy? Do tej pory jeździłem na żółwiu bardzo często (orka, nie rzadko agregat, prasowanie najczęściej na żółwiu, obstawiam że ciągnik w granicach 70% czasu pracował na żółwiu). Jedyne co zauważyłem to lepiej zmienia się biegi na żółwiu. Nie wiem czy to jest związane z jazdą na żółwiu, ale wymienialiśmy łożysko oporowe dodatkowo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:47

Wzmacniacz momentu U-912 Moim skromnym zdaniem nie jest to chwilowy wzmacniacz może nie tak jak poprzednik ale 50/50 używam żółwia/zająca.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878