Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu U-912

280 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 22:42

Wzmacniacz momentu U-912 Witam, jako że nie mogę znaleźć jakiegoś posta na temat wyciągnięcia wzmacniacza momentu więc pisze nowy temat. A więc chce usunąć wzmacniacz momentu i wstawić wałki. Pytanie jest następujące jak to zrobić? Rozjechać ciągnik, odkręcić skrzynie pośrednią, odkręcić i wyciągnąć wzmacniacz w miejsce wzmacniacza momentu wstawić dwa wałki zastępcze (sprzęgłowy i taki krótki) podobno trzeba jeszcze coś zaślepić, żeby olej nie leciał i zrobić coś z podstawą wzmacniacza (wybić tulejke i coś odciać). W pokrywie górnej skrzyni biegów z tego co wiem jest rozdzielacz który rozdziela olej podawany z mikropompki na wzmacniacz momentu i sprzęgło WOM. Czy trzeba zaślepić ten przewód który idzie do wzmacniacza momentu żeby olej nie leciał do wzmacniacza którego tan naprawde juz tam nie ma? Według instrukcji obsługi ursusa 912 (schemat str 148) olej z wzmacniacza oleju idzie znowu do rozdzielacza (po co) i czy to też trzeba zaślepić. I następna sprawa w pokrywie skrzyni biegów jest rozdzielacz tam jest taka sprężyna (taka dosyć duża ze śrubą przechodząca przez środek z dużą podkładką i nakrętką ) czy jest to zawór bezpieczeństwa, który przy zbyt dużym ciśnieniu w rozdzielaczu upuszcza nadmiar oleju? Bo jeżeli bym miał zaślepić jakis przewód (jeszcze nie wiem jaki) to żeby ten olej czegoś nie rozsadził w przypadku gdy bym przez przypadek przestawił dźwignie na żółwia.
To moze jeszcze jedno pytanie a mianowicie na zimnym oleju (lato ranem, jesień, zima) podnośnik mi nie podnosi albo podnosi skokowo (szarpie ale podnosi) latem jest prawie dobrze ale jesienia albo zimna to nie raz nie podnosi. Jak jest zimno olej jest gęsty i nie ma siły zaciagnąć i zaciaga gdzieś lewe powietrze tylko gdzie? Tylko niech mi nikt nie mówi że to filtry albo pompa albo podnośnik bo wszystko zrobione. Jak odkręciłem śrube zaraz za pompą olejową to olej był taki jakiś szary i z pęcherzykami powietrza. Wieć zaciąga gdzieś lewe powietrze. Na starej pompie było tak samo jak na nowej czyli pompa odpada.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu U-912 Dzisiaj, 19:47
  •  

#2 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 23:18

Wzmacniacz momentu U-912 a ja mam takie pytanie odnośnie wzmacniacza...dlaczego ciągnik chodzi na żółwiu a na zającu staje i tylko w skrzyni coś wyję...dodam że wszystko tam było wymieniane...możliwe jest że może być w skrzyni za dużo oleju i dlatego?

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 23:31

Wzmacniacz momentu U-912 Tomasz dokręcałeś taśmę mocno. Gdzieś ciśnienie gubi.olej nie ma nic do tego.

Ciapek masz pompę wspomagającą. Z jakiej firmy masz pompę podnośnika i ile na niej zrobiłeś. Olej można pod górnym deklem skrzyni zablokować.

#4 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 11:41

Wzmacniacz momentu U-912 tak dokręcałem...na zewnątrz skrzyni jest regulacja i nic...

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 12:37

Wzmacniacz momentu U-912 to poluzuj teraz

#6 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:29

Wzmacniacz momentu U-912 Co to przewodów, kazdy musisz zaslepic, najlepiej na tasme teflonową.
Przy rozdzielaczu nie radzę zaslepiac. Podczas wykonywania takiej przeróbki(zaspawania wzmacniacza) wyjmuje sie tą wajche wzmacniacza, z kolunmy kierowniczej. Własnie po to zeby nikt, czasem jej nie włączył...
Olej ze wzmacniacza się ,,cofa,, tymi samymi przewodami, podczas zmiany przełożenia. Jak w instalacji, jednokierunkowego siłownika.
A co do przeróbki... Z tego co mi wiadomo, nie trzeba wyjmowac całego wzmacniacza. Wystarczy przyspawac wałek tarczy ciernej, do koła słonecznego.Ale nigdy tego nie robiłem, więc nie jestem pewien, czy te zaspawanie wystarczy. Musisz sie poradzic kogos kto to juz robił. Powodzenia :)

Edytowany przez mar56cin, 07 grudzień 2011 - 18:46.

#7 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:38

Wzmacniacz momentu U-912 Wystarczy przyspawać ja tak miałem jak kupiłem ciągnik. troszkę później musiałem dołożyć a żeby było jak fabryka zaprojektowała. pozdrawiam

#8 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:36

Wzmacniacz momentu U-912 też luzowałem i nic...

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:52

Wzmacniacz momentu U-912

a ja mam takie pytanie odnośnie wzmacniacza...dlaczego ciągnik chodzi na żółwiu a na zającu staje i tylko w skrzyni coś wyję...dodam że wszystko tam było wymieniane...możliwe jest że może być w skrzyni za dużo oleju i dlatego?

A kontrolka od ciśnienia, o ile jeszcze jest, się czasem nie zapala?

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:54

Wzmacniacz momentu U-912 Jakie masz ciśnienie oleju w obwodzie wzmacniacza? powinno być 11 barów z małym +/_ w pełnym zakresie obrotów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:45

Wzmacniacz momentu U-912 Mat912 kontrolka czasem się zapala...a ciśnienia nie mierzyłem...

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:26

Wzmacniacz momentu U-912 No i tu masz przyczynę, mikro pompka siada, albo gdzieś gubi ciśnienie, kontrolka nie może się zapalać bo jak się zapala to jest już mniej jak 0,8 Mpa, ja swojego jak zagaszę nawet bardzo rozgrzanego to kontrolka dopiero zapali się po chwili.

Edytowany przez MAT912, 07 grudzień 2011 - 18:28.

#13 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:33

Wzmacniacz momentu U-912 dam znać w nidługim czasie co było przyczyną...dz. za info

#14 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 22:44

Wzmacniacz momentu U-912 Dziękuje za wszystkie informacje, mam jeszcze parę pytań a mianowicie wg instrukcji obsługi wzmacniacza należy używać przy obrotach nie mniejszych niż 1200 (czy jakoś tak) dlaczego? czy chodzi o to że przy mniejszych obrotach pompa wytwarza za małe ciśnienie?. Przy załączonym zającu olej nie dochodzi do wzmacniacza, jedynie co to sprężyna zaciąga taśmę i bęben stoi w miejscu, jeżeli przełączymy na żółwia wtedy olej dochodzi do cylindra który ściska sprężynę i luzuje taśmę jednocześnie olej ściska tarczki (metalowe i te drugie)mam racje? Co sie dzieje w przypadku gdy jadąc ciągnikiem na zającu i zapali sie kontrolna od ciśnienia oleju wzmacniacza, czy po przełączeniu na zająca może normalnie jechać, albo po podciągnięciu taśmy może dalej jechać? Na czym polega awaryjność wzmacniacza czy powstaje jakaś nieszczelność i spada ciśnienie w układzie, czy np. przekładnia planetarna wysiada, czy np. tarczki sie wycierają? Ostatnio ściągnąłem sobie z netu schemat układu hydraulicznego ursusa 912 (wersja angielska) ale wszystko tam jest ładnie pokazane i rysunek wzmacniacza momentu ursusa 385 (przekrój) wszystko na stronie chomikuj.pl (czy jakoś tak).
Liczę na konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 08:38

Wzmacniacz momentu U-912 Ciągnik zawsze odpalasz na żółwiu. Jak dostaje ciśnienia to zając się załącza. Odwrotnie jak myślisz. jak nie masz oleju w skrzyni to tylko na żółwiu możesz jechać, bo jak przełączysz na zającu to go spalisz. W koszu wyrabia się tuleja, pierścienie , a jak tarcze są trochę czarne to do wyrzucenia. Jakość tarcz jest beznadziejna, tulej nie lepsza. NA tłoku trzeba pamiętać o uszczelce manżektorowej i oringach. Satelity praktycznie nie wysiadają.

#16 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:47

Wzmacniacz momentu U-912 Witam. Interesuje mnie ten temat gdyż posiadam sprawny ten układ lecz ciekawy jestem jak go używacie.. Kolego tomek73 czemu zapala się traktor na żółwiu?

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:02

Wzmacniacz momentu U-912 Bo nie masz ciśnienia oleju. Pompa nie chodzi. Ciśnienie załącza zająca. Jak braknie oleju w skrzyni to od razu żółw się włącza.

#18 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:16

Wzmacniacz momentu U-912 Czyli że powinienem zapalać na żółwiu czy to się samo robi nie mając ciśnienia? A co powiesz na temat obrotów silnika podczas używania tego układu?

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:33

Wzmacniacz momentu U-912 Przy zapalaniu do żółwia nie ma się żadnego wpływu. Przy niskich obrotach i słabym ciśnieniu to mogą tarcze w żółwiu się przypalić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:56

Wzmacniacz momentu U-912 kolego tarczki to się mogą spalić ale na zającu bo od żółwia to jest taśma i w instrukcji pisze że poniżej 1200 na zającu nie jeździć, tylko na żółwiu gdy wzmacniacz się uszkodzi to na zającu nie pojedziesz a na żłwiu po dokręceniu taśmy pojedziesz. pozdrawiam