Skocz do zawartości

Zdjęcie

Współpraca z firmą Sokołów.

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:46

Współpraca z firmą Sokołów. ale z drugiej strony Sokołów to dobre rozwiązanie dla tych co nie mają kasy na zakup własnych cielaków! a od czegoś trzeba zacząć!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Współpraca z firmą Sokołów. Dzisiaj, 21:02
  •  

#42 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:48

Współpraca z firmą Sokołów. O tak napewno:) policz ile ci zostanie z tego:)

#43 Share Adamek21

Adamek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:51

Współpraca z firmą Sokołów. @dazio oświeć mnie i uświadom, jak się na tym wychodzi, bo jestem tępy...
jeśli miałeś cielęta z Sokołowa to wiesz jak na tym wyszedleś a nie chcesz sie tym podzielić to tak jakbyś życzył nam bankructwa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 12:55

Współpraca z firmą Sokołów. To policz sobie Cielaka ok 1900 zł .
Policz pasze na start dla każdego nawet licząc delikatnie 3 worki granulatu dobrego worek średnia cena 80 zł to masz 240 zł
Teraz w razie czego dolicz mleko gdyby przywieźli jakąś ch,,,,jowizne skromnie worek za cene 100-150 zł .
Doliczająć ok 24 miesiące pracy przy cielakach , żarcie które zjedzą to nie zostanie wiele .
Niec za sztuke weźmie się średnio 5500 zł jak dobrze na WBC się wyjdzie i nie zrobią cię w chu,,,,,a w ubojni l,.

czyli reasumując 5500 zł - ok 2300 zł to daje wynik 3200

od czego trzeba odliczyć inne koszty odchowu prąd , wode , weterynarza , karmę na 2 lata . witaminy , koncentraty ,,,,,
i zostaje na pół litra i kilo ogórków (tak dla żarów pisząc)

Ja mam za sobą rozliczenie z Sokołowem i jak już wczesniej pisałam rewelacji nie ma.Jezeli masz byki rasowe mięśniaki to warto na WBC,ale jesli z moich większość to była mleczne czerwono-biale czy jakieś niewydarzone krzyżówki to lepiej jest takie sprzedać na spęd żywe.Umowa z Sokolowem niestety trzyma Cie w szachu i musisz sprzedac im,bo w przeciwnym razie bulisz 5 stowek kary od sztuki.

Cyferki potrzebne jeśli się rozliczyłeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#45 Share Adamek21

Adamek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 14:48

Współpraca z firmą Sokołów. Nie rozliczyłeś a rozliczyłaś, bo @padalec to kobieta to po pierwsze a po drugie to podaj dokładne liczby bo jak narazie to błądzisz ;)
Zależy też jakiej marki te pół litra :)

#46 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 21:09

Nie rozliczyłeś a rozliczyłaś, bo @padalec to kobieta to po pierwsze a po drugie to podaj dokładne liczby bo jak narazie to błądzisz ;)

kto błądzi ??

#47 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 09:44

Współpraca z firmą Sokołów. Witam, a czy na kontrakcie z Sokołowa moge sobie sam znaleźć firme od ktorej wezme cielaczki ? Czy to oni narzucają firmę ? Z góry dziekuje ;)

#48 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:26

Współpraca z firmą Sokołów. możesz sam załatwić.

#49 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:36

Współpraca z firmą Sokołów. wejdz na gg pogadamy

#50 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:26

Współpraca z firmą Sokołów. ja się jeszcze nie spotkałem aby odstawili mniejsze cielaki jak 90kg
pawel85 co ty za granulki kupujesz za te 80zł worek bo ja osobiście kupuje CJ za 45zł i na sztukę worek mi starcza
a napisz mi z czystym sumieniem ile wyjdziesz na tych co ty kupujesz bo z tego co wyczytałem z twych linków to sam kupujesz z firm cielaki!
a cena o której piszesz te 1900 zł za cielaka to ten cielak ma 110kg więc takiemu już się nie podaje mlekopanu !
a po zatym zawsze możesz sam znaleść firmę która ci je przywiezie! powiecmy za te 12zł za kg :lol:
bo z tego co się orientowałem to taniej jak 16zł za kg to nie kupisz dobrego cielaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:35

Współpraca z firmą Sokołów. Orientuje sie ktoś jak z kontraktacją w BM Kobylin ? brał ktoś od nich byczki ?

#52 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:14

Współpraca z firmą Sokołów. Dla tych co nie maja kasy na początek hodowli to Sokołów wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem.Załatwiając kredyt na zakup cieląt też nie możesz być jakimś "klepibidą",bo musisz sie w banku wykazać fakturami ze sprzedaży towaru z dwóch lat do tyłu.Fakt,że procent kredytu jest niższy niż kredytu obrotowego w moim banku spółdzielczym,ale gdybym miala jeszcze raz załatwiać takowy kredyt,to bez zastanowienia udaję się do mojego banku.
Dla tych co chca cyferek to prosze bardzo:średnia mięsność moich opasów to 55,81,czyli nie taka rewelacja,Z 20 sztuk cielaków piątka poszła do piachu,jednego udało mi sie podstawić u mnie urodzonego(rzeczywiście po mięsnym byku),pozostałe cztery cielaki dokupiłam bez dokumentów(typowe mleczne)więc i mięsa na nich wiele nie było.Sokołów nie patrzy na to czy rasa na paszporcie a dany osobnik to choć w przybliżeniu to samo,więc nie wiem po jaką ch...ę wogóle na paszportach wpisuje się rasę.
Za cielaki w 2010 roku płaciłam okolo 1400 za sztukę,czyli wcale nie tanio.Dlatego mam teraz handlarzy w "głębokim" poważaniu i przy ich obecnych cenach mam tutaj dwa lub trzy cielaki mleczne lub cieliczki mieszańcowe.
Jeśli przy jednakowym żywieniu kilka byków miało powyżej 700 kg,około 10 sztuk z biedą przekroczyło 600 kg a jeden(przywieziony przez pana D.)miał około 400 kg to cos tu nie gra z tymi cielakami MIĘSNYMI.Płacisz za kolor i kropka.Ale ja niestety musiałam sie o tym przekonać na własnej skórze.I dobrze,teraz na moich plecach handlarz się nie dorobi.Troche zachodu z mojej strony,niestety trzeba d*psko w teren ruszyć i mam o wiele tańsze cielaki i co ważne zdrowe.Bo takie kupione od rolnika są ładnie odpojone,fakt,trzeba jeszcze dostawiać do mamek czy kupić coś mlekozastępczego,ale warto.

#53 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:34

Współpraca z firmą Sokołów. padalec pokaż choć jedną fotke twych byczków a potem się wypowiadaj!

#54 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:36

Współpraca z firmą Sokołów. @osibuhaj-Zdaje mi się ,że wypowiadanie się na forum bez fotek nie jest niedozwolone.Skontaktuj się z Sokołowem,może przed ubojem robią każdemu opasowi "pamiątkową" fotkę.Myślę,że opis wystarczy.

#55 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:50

ja się jeszcze nie spotkałem aby odstawili mniejsze cielaki jak 90kg
pawel85 co ty za granulki kupujesz za te 80zł worek bo ja osobiście kupuje CJ za 45zł i na sztukę worek mi starcza
a napisz mi z czystym sumieniem ile wyjdziesz na tych co ty kupujesz bo z tego co wyczytałem z twych linków to sam kupujesz z firm cielaki!
a cena o której piszesz te 1900 zł za cielaka to ten cielak ma 110kg więc takiemu już się nie podaje mlekopanu !
a po zatym zawsze możesz sam znaleść firmę która ci je przywiezie! powiecmy za te 12zł za kg :lol:
bo z tego co się orientowałem to taniej jak 16zł za kg to nie kupisz dobrego cielaka

Pasze kupuje blatin kalber Starter i jak się nie mylę to właśnie coś koło 80 zł płaciłem .
Cielaków z firm nie kupuje , zamierzałem załatwić to przez sokołów ,lecz po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw , nie stety wiecej było przeciw i zrezygnowałem teraz jeżdze po rolnikach i zbieram jak leci wszystko co się da w niskich cenach .

A ile wyjdę to zależy przede wszystkim od cielaków jak urosną . Ale pewnie kilka stówek więcej niż z sokoółowa licząc różnice w cenie cielaka . załóżmy cielak Ho 700 a mięsny z sokołowa 1800 np to mam 1100 zł do przodu .

#56 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:14

Współpraca z firmą Sokołów. Przy sprzedaży pewnie ta różnica się troszkę zmniejszy bo za Ho nie dostaniesz tego co za MM podejrzewam że ok 50gr mniej na kg
Ja we wrześniu kupiłem dwa cielaczki 3dniowe po 700zł mieszance krowa mleczna z jakimś bykiem mięsnym jeden by zdechł nie chciał pić mlekopanu ale krowa go odchowała i jest teraz najlepszy dalej jest przy krowie a drugi wypił 3 worki mlekopanu za prawie 400 stówy do tego granulki tylko lekką biegunkę miał Tydzień po nich zjechały wspaniałe Rumuńskie simentale po ok 90kg za 1700zł i się zaczeło biegunka kaszel gorączka grzybica super żarcie -musli z sano ziarna kuku różne cuda i na weta ponad 2000tysie i do tego są mniejsze niż ten 3dniowy odchowany na mlekopanie bo o tym co przy krowie jest to już nie będę wspominał. Oczywiście podaje tylko mój przykład u kogoś innego mogło być inaczej

Edytowany przez razor275, 31 styczeń 2013 - 22:14.
Cytowanie poprzedniego posta

#57 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 10:00

Współpraca z firmą Sokołów. Ile miałeś tych rumunów i z jakiej firmy?

#58 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 22:09

Współpraca z firmą Sokołów. Wtedy kupiłem 10 firma agros...

#59 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 05 luty 2013 - 07:01

Współpraca z firmą Sokołów. Panowie powiedzcie czy warto wziac od nich 10sztuk? Wlasnie przerobilem stodole i tak mysle zeby na poczatek 10szt. Co myslicie mieszkam jakies 80km od sokolowa?

Do kogo bym musial sie zglosic? Ty trzeba spelniac jakies wymogi? Jak to jest? Cieleta prawdopodobnie kupie sam same simy. Czy oplaci sie bardziej im sprzedac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:45

Współpraca z firmą Sokołów. Kolego, jak sobie sam kupisz cielaki, a podobno możesz w miarę tanie sobie poszukać to daj sobie z nimi spokój, wychowaj byki do masy ok 800kg, jak bedziesz miał 10 ładnych sztuk to nie będą patrzeć na kontrakt i ci te 30 groszy dołoży klasyfikator, i na pewno są firmy które ci więcej zapłacą niz sokołów.