Skocz do zawartości

Zdjęcie

Współpraca z firmą Sokołów.

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bartekEf

bartekEf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 maj 2012 - 21:11

Współpraca z firmą Sokołów. a kobiety z banku zdjecia bykom tez robia? czy mozna pozniej zamienic:p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Współpraca z firmą Sokołów. Dzisiaj, 09:35
  •  

#22 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 09:02

Współpraca z firmą Sokołów. w lipcu 2010 roku kupiłem na umowe z sokolowem 15 byczkow mialy byc czyste sm przywiezli rózne takze mieszanke z hf placilem za sm 13.8 brutto za mm 11.5 brutto byki nie chorowały jeden po jakims czasie w nocy padł byki wazyly 100-115kg w maju tego roku sprzedałem 10 szt na wbc do koła srednio wazyły na zywa 805kg byki urosły bez zadnych granulek mleka czy jakichkolwiek super pasz jedyny problem w tym ze teraz chcac kupic takie ciele trzeba dac 2000zł za sztuke czyli kupie 3 cielaki za 1 byka miesnosc tych byków nie wysoka bo srednio 54% przy tych cenach cielat i spadajacych cenach bydła drogich zbozach wysokich cenach słomy siana i suszy w wiekszosci kraju trzeba sie mocno zastanowic czy warto kupowac ich cieleta nie widzac ich jak wygladaja zastawiac gospodarstwo i miec wizje ze za 20-22 miesiace sprzedamy je po 5zł za kg zywej

#23 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 27 październik 2012 - 18:35

Współpraca z firmą Sokołów. oj kolego troszke inaczej to wygląda niż piszesz! tyko gorzej z zdrowotnością tych cielaków!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Adamek21

Adamek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:19

Współpraca z firmą Sokołów. Cześć. oddał juz ktoś bydło do Sokołowa ?
Policzyliście ile wam zostało na sztuce ?
Wzięlibyście kolejne partie tego towaru ?

#25 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:14

Współpraca z firmą Sokołów. Własnie jestem ciekaw czy ktoś rozliczył się z sokołowem z byczków i jak na nich wyszedł.
Też się zastanawiam czy nie wziąć ze 20 sztuk .

Własnie jestem ciekaw czy ktoś rozliczył się z sokołowem z byczków i jak na nich wyszedł.
Też się zastanawiam czy nie wziąć ze 20 sztuk .

#26 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:50

Współpraca z firmą Sokołów. kilka osób się rozliczyło tylko nikt nie chce napisać jak wyszli ......zakazali wam pisać?? :D

#27 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:35

Współpraca z firmą Sokołów. Ja mam za sobą rozliczenie z Sokołowem i jak już wczesniej pisałam rewelacji nie ma.Jezeli masz byki rasowe mięśniaki to warto na WBC,ale jesli z moich większość to była mleczne czerwono-biale czy jakieś niewydarzone krzyżówki to lepiej jest takie sprzedać na spęd żywe.Umowa z Sokolowem niestety trzyma Cie w szachu i musisz sprzedac im,bo w przeciwnym razie bulisz 5 stowek kary od sztuki.

#28 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:07

Współpraca z firmą Sokołów. Sokołów powinien oddawać 5 stówek za cielaka ktoreko ci wcisną jako miesnego a takowy nie jest!
Nie miałem nigdy kontraktu z Sokolowem ale cielaki z róznych firm mialem i powiem że poza jedna wszystkie wciskają człowiekowi marny towar jako super cielęta, ale sami sobie jestesmy winni bo gdybyśmy odsyłali transporty spowrotem tam skad przyjechaly to bardzo szybko oduczyliby sie kalamać i może zaczeli by sprzedawać mniej ale to co mówią.

Niestety firma która miała dobre cielaki musi mieć opór zamówień bo co pół roku do nich dzwonie i zawsze słyszę zadzwoń za dwa tygodnie itd itd, zlewają mnie poprostu(płace gotówka lub przelewem w dniu dostawy) i tak muszę szukać ciagle gdzie indziej. Ostatnio kupiłem cilęta z rumunii, cena jak wszędzie, mogłem sobie wybrac z partii 50 sztuk, wzołem 12 simów i 4 bb, myslalem że to jest to bo były w dobrej kondycji. Przez pierwsze 3 tygodnie było ok, zwirzęta zawsze szczepie 2 razy i własnie po tych trzech tygodniach po 2 szczepieniu zaczeły mi niektóre chorować, w efekcie czego 2 mi padły w odstepie 2-3 tygodni. W sumie mineło juz prawie 3 miesiące od zakupu i 10 byczków jest naprawde super moga miec juz ponad 200kg ale kolejne 4 już super nie są ze względu na chorobę maja ledwo 150 a dwa padły, wiec nie wiem co dalej.

Podsumowując, nie kupie juz żadnych byków, jesli ich wcześniej nie zobaczę, a jak widać nawet takie na pozór dobre cielaki potrafią stworzyć problem. zastanawiam się czy nie dac sobie spokoju z tym interesem bo cielaki drogie, pasza, paliwo drogie a żywiec tani.

#29 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:58

Współpraca z firmą Sokołów. kolego kat masz całkowitą rację ,transpotry nie zgodne z opisem powinno się odsyłać w piz,,,,u ,jeden drugi trzeci w końcu przywieźli by pożądne cielaki , Ludzie są sami sobie winni że tak się dzieje a te hieny z firm na tym żeruja .

#30 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:24

Współpraca z firmą Sokołów. A czy to prawda że są firmy które przywożą cielaki za darmo a ich cenę odliczają przy skupie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:26

Współpraca z firmą Sokołów. poczytaj kilka stron wczesniej i wszystkiego sie dowiesz.

#32 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:34

Współpraca z firmą Sokołów. A czy to prawda że są firmy które przywożą cielaki za darmo a ich cenę odliczają przy skupie?

#33 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:05

poczytaj kilka stron wczesniej i wszystkiego sie dowiesz.

no czytałem. I nie moge z tego uzyskac info na moje pytanie. ja chce sie dowiedzec czy jest to wgl mozliwe

#34 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:13

Współpraca z firmą Sokołów. temat byl juz walkowany w kilku watkach. firma wstawia ci cielaki za ktore odlicza ci dopiero przy sprzedazy. Minusem tego jest ze jestes zwiazany umowa z firma i nie mozesz sprzedac gdzie indziej nawet jesli ta firma dawala by ci najnizsza cene to musisz do nich oddac. Jak za cielaki odciagaja ci przy sprzedazy to tez licza sobie kilka procent odsetek

#35 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:59

Współpraca z firmą Sokołów. @Mateusz95 - BM Kobylin tak robi,znajdź gdzieś(najprościej google)numer do przedstawiciela i tam Ci wszystko wytłumaczą.Kobylin wstawia cielaki i płaci za kilogram przyrostu.

#36 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 10:35

Współpraca z firmą Sokołów. Kat może przemyśl nad mamkami. Ja trzymam i nigdy (odpukać) mi żaden cielak nie padł.

#37 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:23

Współpraca z firmą Sokołów. Z tego co wyczytałem to ostatnio sprzedawał Bartek1994 tu jest link www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/402211-byki/ tylko szkoda że nie chce nic powiedzieć jak na nich wyszedł -_-

#38 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:28

Kat może przemyśl nad mamkami. Ja trzymam i nigdy (odpukać) mi żaden cielak nie padł.

Cały czas mi po głowie to chodzi, jednak są też uzytkownicy którzy mają mamki i odradzają i z kolei chcą z nich zrezygnować. Nie mam na razie gdzie podejrzeć jak to by miało wygladać u mnie stado powiedzmy 30 mamek na pewno odpada, jestem jeszcze za mały ;)

#39 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:00

@Mateusz95 - BM Kobylin tak robi,znajdź gdzieś(najprościej google)numer do przedstawiciela i tam Ci wszystko wytłumaczą.Kobylin wstawia cielaki i płaci za kilogram przyrostu.

Dzięki za info. postaram się poszukać kontaktu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:01

Z tego co wyczytałem to ostatnio sprzedawał Bartek1994 tu jest link www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/402211-byki/ tylko szkoda że nie chce nic powiedzieć jak na nich wyszedł -_-

Pewnie wstyd się przyznać

Ja osobiście zrezygnowałem z kupowania przez Sokołów przede wszystkim ze wzgledu na cene cieląt .
Chciałem kupić 30 sztuk od nich , teraz już mam zakupione 20 Ho byczków , 14 jałówek MM , i 10 byczków MM i zostało jeszcze na mleko dla nich . Cena za byczki Ho to od 550-750 za 2-3 tygodniowe , jałówki w wadze niektóre ponad 100 kg cena max 800 zł . i byczki mm też bardzo duże jeden ma 160 kg a reszta koło 80 kg cena max 1270 zł . Za cene jednego cielaka z Sokołołowa kupiłem 3 inne sztuki ,