Skocz do zawartości

Zdjęcie

mam problem-wykształcenie

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 09 sierpień 2007 - 20:58

ta chemia >:) >:) nienawidze JEJ!

Witaj w klubie kolego z klasy :)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mam problem-wykształcenie Dzisiaj, 14:28
  •  

#42 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 22:30

ta chemia >:) >B) nienawidze JEJ!

W Chemi najgorszedla mne są równania, ale reszta, teoria, pojęcia to trzeba wykuć :) .Najlepsze są doświadczenia. :)

#43 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 sierpień 2007 - 05:33

mam problem-wykształcenie hehe co wy mozecie wiedzieć o trudnej chemi mając 16 lat - poszlidyście na laboratorium u pani "eleonory" to dopiero by wam kapcie pospadały
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 20:43

mam problem-wykształcenie Nie ma sensu zakładać nowego tematu !!
A więc proszę o przedstawienia mi najłatwiejszego kierunku studiów rolniczych ( najlepiej po samje matmie podstawowej )
Z góry wielki dzięki.

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 22:28

mam problem-wykształcenie Czy gdyby teoretycznie przepisali by na mnie ziemie rodzice żebym skożystać z prow i ominąć hodowlę to jeśli na dzień dzisiejszy nie mam żadnego wykształcenia rolniczego miał bym taką szanse na jakich warunkach i ile czasu na uzupełnienie? Czy musiał bym opłacić skałdki krus do tyłu za 2 lata?

#46 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 10:56

Czy gdyby teoretycznie przepisali by na mnie ziemie rodzice żebym skożystać z prow i ominąć hodowlę to jeśli na dzień dzisiejszy nie mam żadnego wykształcenia rolniczego miał bym taką szanse na jakich warunkach i ile czasu na uzupełnienie? Czy musiał bym opłacić skałdki krus do tyłu za 2 lata?

nie ma możliwości uzupełnienia wykształcenia a czas stażu zależy od posiadanego wykształcenia i wynosi 3 lata dla wykształcenia wyższego, średniego oraz dla posiadaczy tytułów zawodowych i kwalifikacyjnych ale związanych z rolnictwem w pozostałych wypadkach wymagany staż staż wynosi 5 lat

#47 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:49

mam problem-wykształcenie wracam do zapytania @Jozka18 doradzcie jakis kierunek... najlepiej zaocznie...

#48 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 21:17

A więc..Mam 21 lat skończyłem techikum rolnicze czego nie żałuje..obecnie jestem na pierwszym roku w ATR bygoszcz kierunek ogólnorolny.Jestem bo mam dwa egzeminy poprawkowe z czego jeden jutro-botanika..I od jakiegoś czasu zastanawiwm się czy warto to ciągnąć.Wymagają od zajeb.. a po tym pierwszym roku to chyba niczego mnie nie nauczyli co bym mógł zastosować u siebie w gosp a rok kosztował mnie bardzo dożo pracy nie mówąć o pieniądzach...Niby pierwszy rok to są same podstawy ale ja mam już dosyć jak sobie pomyśle że teraz miałem problemy z chemią z resztą jak 3/4 roku to co dopiero będzie z biochemią która jest podobno 3 razy gorsza nie wspomne o mikrobiologii..W tym roku przepisali na mnie część gosp.,jak dobrze pójdzie to dokupie 15 ha przez granice do tego od nowego roku rusza młody rolnik i spo.jak bede się uczył to nie skorzystam z tego bo nie będzie czasu.Pozatym mi się wydaje że te studia są dla ludzi po ogólniaku-mają lepsze podstawy bo po moim technikum z nauką było różnie szybko człowiek sie nauczył jak się nie uczyć i zaliczyć B) , którzy mają jakąś styczność z rolnictwem i chcieli by tam pracować bo mi to te studia dawały by chyba tylko satysfakcję że mam mgr bo jak tylko tyle to ja pierd.. to mgr.według mnie wiedzę a przedewszytkim praktykę i doświadczenie (bo to jest ważniejsze) rolnicze trzeba wynieść z domu uczyć się tego od dziecka jak należy pracować.przykład-mam kumpla jesteśmy po jednym technikum tylko on nie kończył rolniczej i dlatego musi skończyć studia żeby mieć wykształcenie aby przejąć gospodarstwo kiedyś tam no ale..w tym roku pojechał na praktyki do norwegii na 6 miechów,po tygodniu w przechowalni przy ziemniakach miał dosyć i chciał wracać, ale nie mógł bo podpisał umowe.w domu ma warzywka ale jak robił z ludźmi w polu i miał dosyć to nie robił a tam d*pa-musi.i mam dylemat co z tym życiem zrobić.jedno jest pewne chce i zostane na gosp,rolnicze mam a wojsko się załatwi :lol:.może już któś miał z was taką sytuację??czekam na wsze zdanie na ten temat.

POZDRO zdesperowany..

P.S ide sie pouczyć B)

i jak piotrer juz lepiej ja jak chodziłem na atr to mowili ze najgorsze 2 pierwsze i 3 ostatnie lata B) czasami
ale ogólnie luzik waznejsza od nauki detrmninacja chemia z pudlicą? B) pozdro my mowilismy ze to Akademia Tańca i Rozrywki
kujawy to jes to!!!!!

#49 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 18 listopad 2007 - 11:42

mam problem-wykształcenie pioter lubisz kombinować - nie ma co :P po pierwszym roku też byłem załamany ale dałem radę i minął II (najtrudniejszy a sesja za pierwszym razem więc nie bło kampani wrześniowej) a teraz jestem na III i sądzę że studia bardzo mi pomogą w codziennej pracy w gospodarstwie (choć bardziej chciałbym się skupić na produkcji roślinnej niż zwierzęce - ale znajdę jakiś kompromis - zaliczy sie jeszcze kilka kursów i szkoleń, będzie git. Nie rezygnuj, za dwa czy trzy lata inaczej na to spojrzysz :lol:
all rights reserved

#50 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 18:30

nie ma możliwości uzupełnienia wykształcenia a czas stażu zależy od posiadanego wykształcenia i wynosi 3 lata dla wykształcenia wyższego, średniego oraz dla posiadaczy tytułów zawodowych i kwalifikacyjnych ale związanych z rolnictwem w pozostałych wypadkach wymagany staż staż wynosi 5 lat

"Możliwość uzupełnienia wykształcenia

Beneficjent, który w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium dotyczącego
kwalifikacji zawodowych, może otrzymać pomoc pod warunkiem uzupełnienia
wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.(...)

Kryteria dostępu

Beneficjent:
1) jest pełnoletni i w dniu złożenia wniosku nie ukończył 40 roku życia;
2) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe wynikające z wykształcenia lub
stażu pracy w rolnictwie;
3) będzie rozwijał działalność rolniczą zgodnie z założeniami biznesplanu;
4) co najmniej 70% kwoty premii wykorzysta na cele związane z rozwojem
gospodarstwa, zgodnie z założeniami biznesplanu;
5) przez okres co najmniej 3 lat od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS
na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik z
mocy ustawy i w pełnym zakresie;
6) będzie prowadził gospodarstwo objęte pomocą przez okres co najmniej 5 lat
od dnia wypłaty pomocy."

Gdzie tu pisze o stażu ??? To co napisałeś dotyczy SPO a nie PROW (aczkolwiek mogę sie mylić, i mogą nastąpić zmiany )!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 19:00

"Możliwość uzupełnienia wykształcenia

Beneficjent, który w dniu złożenia wniosku nie spełnia kryterium dotyczącego
kwalifikacji zawodowych, może otrzymać pomoc pod warunkiem uzupełnienia
wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.(...)

(...)

Gdzie tu pisze o stażu ??? To co napisałeś dotyczy SPO a nie PROW (aczkolwiek mogę sie mylić, i mogą nastąpić zmiany )!!!

ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

#52 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:30

ten warunek dotyczy działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie zaś działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

W takim razie przyznaje Ci racje !!!

#53 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:26

mam problem-wykształcenie W tym roku koncze nauke w gimnazjum, wiedz czas sie zastanowic nad szkola.
Mysle zeby to bylo cos zwiazane z mechanika samochodowa badz rolnicza.
Wiedz wybieram dwa kierunki albo technikum samochodowe(samochodowka), albo rolnicze.
Z tego powodu ze mam juz jakby praktyki w tym drugim to mysle ze bylo by mi troche latwiej isc do rolniczego, tylko czy jest sens.
Co poznije bym z tego mial? w jakich zawodach znalazbym zatrudnienie? Oczywscie rolnictwo tylko czy moja miejscowosc ktora od stycznia 2008r. staje sie miastem da mi szanse na ten zawod? Chocby i rolnicy ktorzy tu sa czy beda prowadzily dalej swoje dzialalnosci? Bo wiadomo miasto musi sie rozwijac a tu jest pare ladnych kawalkow do zagospodarowania, ktora choc sa dzierzawione to roznie bywa.
Zakladac gospodarke to chyba nie ma sensu.
Co do technikum samochodowego to mysle ze pozniej tez bym znalazl zatrudnienie w rolnictwie, ale tez gdyby to nie wypalilo to mysle cos o transporcie.
Moze macie jakies inne propozycje?
Jesli mozna to chcialbym sie dowiedziec co wymienione przezemnie szkoly mi dadza. Czyli co tam jest dokladnie. :lol:

Z gory dziekuje.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#54 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 21:45

mam problem-wykształcenie Przede wszystkim dostajesz zawód.

Po drugie PRIMO szkoła rolnicza daje Ci możliwość pracy w wydziale ARiMR (a i tam możesz się nieźle ustawić w sensie pozytywnym)

Po trzecie PRIMO szkoła samochodowa to tez jest przyszłość ale doradziłbym kierunek mechaniki elektronicznego czy jakoś tak (ja miałem iść na taki ale poszedłem na Mechanizacje Rolnictwa)

Tyle ode mnie mam nadzieje że pomogłem.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#55 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 21:48

mam problem-wykształcenie a myślałeś o łopatologii ze specjalizacją rowokopania :lol: :P :) nie no w sumie to za rok też mnie czeka ten wybór
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#56 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 21:50

mam problem-wykształcenie Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

#57 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 21:54

mam problem-wykształcenie jeste taki temat
http://www.agrofoto....

a co do tego tematu to jak w szkole dobrze sobie radzisz to idz do technikum. Mature masz, zawod tez czego chciec wiecej :lol:

Honda - The Power of Dreams :)

#58 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 21:56

mam problem-wykształcenie Kolego Oki ale chcesz potem iść na studia czy nie?
Bo jeśli w planach są studia to idz do dobrego lo a wybór zawodu przesuniesz sobie na 3 lata, wybierz klase mat fil lub biologiczną a studia rolnicze stoją otworem, jak masz już osiąsć na roli to chociaż posmakujesz sobie kilka lat swobody życia studendzkiego, bo jeszcze może Ci się odmienić, a po technikum rolniczym to na studiach z niektórymi przedmiotami ciężko wydolić Ci będzie

#59 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 22:03

mam problem-wykształcenie ale ja pójdzie teraz do technikum a później na studia to może mieć 2 kierunki wykształcenia (oczywiście jak skończy studia :lol: czego życzę )

@lysyrolnik słuszna uwaga. łącze

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 22:06

Ja też mam prodbny problem tylko ja wiem że napewno pójde do szkoły rolniczej ale w tej szkole jest tak jakby mały poziom(no coś takiego). Chciałbym iść szkoły o lepszej opini ale top juz tylko wchodzi w gre internat a wtedy w domu by chyba nie nadążyli w obróbce i teraz nieiwem czy iść do szkoły o gorszej opini położonej ode mnie jakies 15km czy iść do skzoły o lepszym poziomie ale jest ona położona ode mnie jakieś 40-50km.

Będąc rolnikiem dajesz sam sobie prace. Można patrzeć na to z 2 stron z jednej masz łatwiej bo i poziom spada ale z drugiej jeśli jesteś ambitny to lepiej idź do lepszej szkoły. Ja sam poszedłem do gorszej... bo jedyna była w pobliżu....

Ale decyzja należy do Ciebie.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."