Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Arion 430 czy Valtra N111

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:27

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Witam! Piszę ponieważ mam dylemat z wyborem nowego ciągnika... Planuje traktor w przedziale od 115-140 KM. Myślałem o Claas Arion 430 lub 610, DF Agrotron K610, oraz Valtra N111... Niezależnie od tego który wybiorę będzie on wyposażony w ładowacz czołowy.... Proszę o pomoc i rady, oraz inne propozycje... Z góry dzięki... :)
Pozdrawiam wszystkich z AF.. :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Arion 430 czy Valtra N111 Dzisiaj, 16:39
  •  

#2 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:18

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Jeżeli ma być to ciągnik z ładowaczem to raczej bym proponował coś w 4 cylindrach czyli claas arion 430 i finkę. Oba ciągniki powinny spełnić oczekiwania. Jeżeli ma być ciągnik wykorzystywany często zimą to skandynaw okaże się lepszy. Ale i tak wybór powiązał bym z ceną

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 09:00

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Valtrę można doposażyć w AutoTraction, fajna sprawa do ładowacza.

#4 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 10:44

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Jest na forum kolega którzy pracuje w clasie. w sumie to u mnie za ścianą, więc wal do niego śmiało o ofertę na classa.

#5 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 12:41

Claas Arion 430 czy Valtra N111 autotraction
http://www.valtra.pl...erties/1141.asp

#6 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 17:31

Jest na forum kolega którzy pracuje w clasie. w sumie to u mnie za ścianą, więc wal do niego śmiało o ofertę na classa.

Możesz mi podac jakieś namiary na tego przedstawiciela Claasa. Z góry dzięki, tak naprawdę to właśnie Claas mnie najbardziej zainteresował... Prawdopodobnie przywiozą mi 430 w następnym tygodniu na próbę... :rolleyes: Ale od jakiego dealera kupię to zależy wyłącznie od ceny jaką mi zaproponuje... Szczerze mówiąc na początku chciałem Forterre 135 ale raczej to już nie wchodzi w grę.... :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na mój temat... Coraz bardziej przekonuje się do Claasa ale w dalszym ciągu nie wykluczam wcześniej wspomnianych... Z moją inwestycją chciałbym zmieścic sie w ok. 300-320 tys. (tj. ciągnik,oraz ładowacz bez osprzętu)... A co do ładowacza to co sądzicie o Quicke lub Stooll..? A może jakieś inne propozycje..? :)

#7 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:01

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Ciągnik który ma pracowac z ładowaczem musi posiadac rame niezaleznie od marki jaką wybierzesz.
Ja osobiście kiedyś przerabiałem taki problem. I z doświadzczenia wiem, że jeżeli jej nie będzie posiadał po kilku latach uzytkowania będą Ci się pojawiać przecieki(z powodu obciążeń jakie ładowacz przenosi na ciągnik). Sama rama tura nie wystarczy. Druga sprawa- to traktor z turem musi być zwrotny.4-cylindrowy będzie napewno lepszy od 6-cylindrówki, no i mniej wachy spali choćby przy samym przenoszeniu bel(4cylindrówka jest lżejsza kilkaset kilo samo jeżdzenie do tyłu i przodu 4 jest tańsze niż 6). Ale jeżeli chcesz tym ciągnikiem też orać i zaczepić do niego agregat upr.-siewny, to lepiej kupić 6-cylindrowy

#8 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 22:26

Claas Arion 430 czy Valtra N111 U mnie ciągnik ten będzie pracował na ponad 60 ha, więc myśląc rozwojowo to lepsza była by szóstka, ale bardziej kompaktowym pewnie okaże się czwórka a na dwa niestety mnie nie stać. A traktor jest mi usilnie potrzebny ponieważ U 1014, który tylko w tym roku do tej pory wykręcił ponad 1200 mtg powoli nie wytrzymuje, a jeszcze ma gruberowanie po kukurydzy i trochę orki do świąt :). Poza tym dzień w dzień pracuje z samozaładowczym wozem paszowym. Konstrukcja ramowa była by na pewno lepsza i może po niedzieli zadzwonię do jakiegoś dealera JD, zobaczę co mi zaoferują...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 08:37

Claas Arion 430 czy Valtra N111 gospodarz92 masz PW odczytałes?

#10 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:10

Claas Arion 430 czy Valtra N111 jeżeli się zdecydujesz na "6" no to jd ma najlepszy skręt, więc tur do niego jak najbardziej bedzie pasował. A co do kupna w tej chwili-to bym się wstrzymał, zbyt wysoki kurs euro-taką cene Ci zrobią że traktoru się odechce :( .

#11 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:26

Claas Arion 430 czy Valtra N111 claas ma cenniki w złotówkach więc tam kurs euro jeszcze znacząco nie wpłynął na cenę. podkreślam jeszcze

#12 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:49

Claas Arion 430 czy Valtra N111 Tak kolego Luki masz racje-jak byśmy kupowali ciągnik od nich z placu(który został przez przedstawicieli claasa nabyty po 3,9EUROalbo jeszcze i taniej i teraz czeka tylko na klienta) :blink: . Ale jak złożym zamówienie na daną maszyne, i czekamy aż fabryka nam go wyprodukuje-to ta cena będzie całkiem inna :P .

Nawet MTZ co z strefą euro niemają wiele wspólnego (handel jest w innej walucie-stal na swoje traktory nabywają za euro a sprzedają ciągniki jeszcze w innej walucie) drożeją jak cholera. Bo surowce do ich wyprodukowania fabryka musi nabywać drożej.

Nie oszkujmy się!!!-jeśli fabryka na wyprudukowanie swojego dobra ponosi większe koszta(bo waluty drożeją) to przerzuci je na nas-konsumentów :blink:

#13 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 21:07

claas ma cenniki w złotówkach więc tam kurs euro jeszcze znacząco nie wpłynął na cenę. podkreślam jeszcze

Byli u mnie z Claasa w piątek i trochę sie zdziwiłem kiedy to za Ariona 430 CIS z turem Quicke'a sypli sobie prawie 320 tys... W tej kasie to prawie bym kupił JD 6430 Premium z ładowaczem....

#14 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:42

Claas Arion 430 czy Valtra N111 No i w jd-tak jak ja twierdze że miałbys kolego lepszy komfort pracy. :D
4 biegi pod opciążeniem są zmieniane w rączce od sterowania turem.

A zamiast 6430premium lepszy by był 6630comfort(tak ja uważam)

#15 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:53

Claas Arion 430 czy Valtra N111 A jeszcze lepszy komfort pracy by miał jakby kupił MF serii 5400, tam wszystkie biegi można zmieniać dźwignią rewersu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share ForestSpirit

ForestSpirit

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 15 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:10

No i w jd-tak jak ja twierdze że miałbys kolego lepszy komfort pracy. Dodany obrazek
4 biegi pod opciążeniem są zmieniane w rączce od sterowania turem.

A zamiast 6430premium lepszy by był 6630comfort(tak ja uważam)

W CLAASie też jest możliwość zmiany biegów przez yojstick od ładowacza, który jest w opcji do niego.

http://www.claas.pl/...lang=pl_PL.html