Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filipsl

filipsl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:20

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym Zwracam sie na forum z następującym tematem.
U kilku krów trzymanych w oborze uwięziowej płytkiej występuje problem z obtarciami kończyn a następnie występuje obrzęk z ropieniem.
Moje pytanie jest następujące, co robić w sytuacji gdy pojawiła się rana u takiej sztuki. Weterynarz polecił maść dermazin i nic więcej. Nie wiem co o tym sądzić. Obrzęki w stadium obierania wyglądają nieciekawie, poza tym zwierze cierpi.
Wymiary legowisk są standardowe, ściełane regularnie słomą.
Proszę o pomoc- będę wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 05 grudzień 2011 - 20:38

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym Nie napisałeś, co powoduje te obtarcia i czy obrzęki są przyczyną ran, czy np. następstwem zakażenia tychże. Rany należy jak najszybciej zdezynfekować np. pioctaniną. Ja stosuję u siebie (praktycznie na każde zranienie) CTCspray. Jest to niebieska substancja dobra na rany, nawet kopytowe. Mogę Ci z czystym sumieniem polecić również Aluspray i inne tego typu opatrunki w sprayach. Zwykle , jeżeli rana tego typu ma sucho i dostęp powietrza, to goi się szybko. Powodzenia !

#3 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 10:54

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym jeżeli rana jest duża Aluspray może powodować narastanie dzikiego mięsa prawdopodobnie masz zakrótkie łańcuchy i krowa przy wstawaniu nie może się wybić i wstać

#4 Share filipsl

filipsl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:18

jeżeli rana jest duża Aluspray może powodować narastanie dzikiego mięsa prawdopodobnie masz zakrótkie łańcuchy i krowa przy wstawaniu nie może się wybić i wstać

Dziękuje za informacje.
Pewnie masz racje. Krowy zwłaszcza te większe i wyżej cielne mają problem z tym "wybiciem" i jak tak popróbuje obciera kolana o wylewke legowiska (wcześniej na wylewce były zbrojone gumowe okładziny takie pseudomaty,ale i tak był problem zostały zdemontowane). Krowy naprawdę maja sucho w legowiskach, obornik jest na bieżąco usuwane. Mysle że jak zostaną poluzowane pionowe łańcuchy to się to poprawi. Jak nie to wymiana łańcuchów?
Rozumiem, że Aluspray powinienem dostać u weterynarza,a czy nie jest niebezpieczny- kończyny?
Pozdrawiam.

Edytowany przez filipsl, 06 grudzień 2011 - 17:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:51

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym najpierw rozwiąż problem łańcuchów. U nas jak było jeszcze bydło to na drobne podrapania CTCspray, u świnek też zdaje egzamin.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 12:55

Obtarcia kończyn z ropieniem podskórnym jeżeli jest ropień pod skórą to wystarczy kupić maść ihtiolową w aptece żeby się zebrał i pękł popryskaj oktenisept to lek dla ludzi ale rewelacyjny dla zwierząt bo zabija grzyby wirusy stosowany jest po operacjach spryskuje się rany i fajnie się goją stosowałam u konia bo nogę rozwalił zagoiła się bardzo dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share filipsl

filipsl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:39

jeżeli jest ropień pod skórą to wystarczy kupić maść ihtiolową w aptece żeby się zebrał i pękł popryskaj oktenisept to lek dla ludzi ale rewelacyjny dla zwierząt bo zabija grzyby wirusy stosowany jest po operacjach spryskuje się rany i fajnie się goją stosowałam u konia bo nogę rozwalił zagoiła się bardzo dobrze

tak jest duży obrzęk i ropa pod skórą- wygląda to nieciekawie.
Póki co miejsca obtarć popryskałem ctc spray-em, poluzowałem łańcuchy pionowe na stanowiskach. Zastosuje tą maść ichtiolową. Szkoda, że weterynarz nic nie polecił....Mam nadzieje, że te zabiegi ulżą w bólu.