Zaloguj się, aby obserwować  
dziubek127

Osprzęt do ładowacza LRZ 95

Polecane posty

dziubek127    0

Witam planuje zakup ładowacza do mojego case jx 80 ale nie wiem na jaki osprzęt mam się zdecydować. Będzie mi potrzebna łyżka chwytak i krokodyl. Myślałem o łyżce z metal-fachu 2.20 m : http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/lyzka.html , chwytak taki http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/chwytak-do-bel.html a krokodyl nie wiem? metal-fach http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/chwytak-do-kiszonki.html czy hydramet http://hydramet.pl/new/index.php?l=pl&id=109&cid=51&iid=203 1.5 m na 2 siłowniki. Czy taki wybór będzie dobry? A może jeszcze jakaś inna firma pol-mot np. bo oryginalne słyszałem że się nie opłaca (za drogie) ? Proszę o propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Między tymi producentami jakość osprzętu jest porównywalna, niech zdecyduje cena.

Jeśli chodzi o krokodyle to każdy ma swoje wady i zalety.

Hydramet ma ażurową ścianę z tyłu przez co się obornik nie przykleja i krokodyl jest lżejszy.

Metal-Fach natomiast ma pełną ścianę dzięki czemu nic a nic się nie przesypie, bo w Hydramecie kosmetyczne ilości wylecą.

W świeżym oborniku nie ma różnicy, gorzej jest już z takim przegniłym.

 

Co do łyżki o takiej szerokości ważne jest aby miała stosowne wzmocnienia na środku żeby się nie wygniła.

Ale znowu Metal-Fach i Hydramet robią niemal identyczne łyżki.

 

Ale co zauważyłem w swoim osprzęcie z Hydrametu czego nie widziałem u nikogo innego to podłużne otwory zabezpieczające osprzęt, dzięki czemu czy łyżka czy krokodyl ma trochę luzu co pozwala efektownie wytrząsać resztki towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

A nie lepiej łyżkę 2m? Przecież JX nie ma większej szerokości a i na przyczepę od tyłu idzie coś wsypać. Ja do swojego Steyra 100km mam 2m. A może się zdarzyć że nabierzesz coś ciężkiego, coś się popsuje i firma Ci nie uzna gwarancji bo pracował z za dużym osprzętem. Jeśli chodzi o firmę to bierz tańsze, tu nie ma co przepłacać bo i nie ma tu szczególnych różnic w wykonaniu. Osprzęt polski za 2000 zł będzie praktycznie tak samo wytrzymały jak osprzęt np. Quicke-a za 2000 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Pewnie że nie dużo, ale do niektórych przyczep jak już pisałem trochę za dużo. Mój Steyr ma 2,3m i mam łyżkę 2m. Jak kupowałem to też myślałem nad 2,2 ale jak wypadnie zboże na d47 nasypać z tyłu to nie da rady. Różnica nie duża podobnie jak w ładowności a czasami różnicę może zrobić. Jeśli chodzi o gwarancję nie wiem jakie tam są normy dla jakich ciągników i ładowaczy, ale jak kupowałem krokodyla to zastanawiałem się nad 2,2m w razie gdyby naprzykład na głębokiej ściółcę od ściany wziąć to mi odradzał bo mieli kiedyś sytuację, że facet uszkodził ładowacz bo był przeciążony i mu gwarancji nie uznali. Pogadaj z dilerem on Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek127    0

Krokodyl to 1.5 m więcej nie ma sensu brać a co do łyżki to może rzeczywiście zapytam sprzedawcy ale dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Polcam Ci osprzet od pośrednika z Łodzi, firma nazywa sie Agroplac. Sam tam kupiłem osprzet do swojego tura, tylko ze ja brałem krokkodyla 1.6 na 2 siłownikach (3.5 tys brutto, 1.5 bodajze kosztował 3 brutto) i łyzke 2.2 (2.5 tys). Osprzet wydaje mi sie bardzo solidny wykonany no i cena, nie wiem czy taniej kupisz. Łyzka jest niby nowoscia z hydrametu, nie ma tych wzmocniesz w srodku bo niby jest wykonana z hardoxu, ale i tak na sa jest na sam wyglad wyglada bardzo mocna.

 

http://www.agroplac.pl/produkt-22-41-299-krokodyl___chwytak_do_sianokiszonki

 

jak cos to daj meila to podesle Ci zdjecia tez łyzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adik259    0

A może ktos z was robił sobie samoróbke chwytaka do bel.Jeśli tak to czym wyginaliście rury i przydał by sie jakieś informacje.Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj