Skocz do zawartości

Zdjęcie

Osprzęt do ładowacza LRZ 95

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:41

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Witam planuje zakup ładowacza do mojego case jx 80 ale nie wiem na jaki osprzęt mam się zdecydować. Będzie mi potrzebna łyżka chwytak i krokodyl. Myślałem o łyżce z metal-fachu 2.20 m : http://www.metalfach...aczy/lyzka.html , chwytak taki http://www.metalfach...tak-do-bel.html a krokodyl nie wiem? metal-fach http://www.metalfach...o-kiszonki.html czy hydramet http://hydramet.pl/n...&cid=51&iid=203 1.5 m na 2 siłowniki. Czy taki wybór będzie dobry? A może jeszcze jakaś inna firma pol-mot np. bo oryginalne słyszałem że się nie opłaca (za drogie) ? Proszę o propozycję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Dzisiaj, 19:40
  •  

#2 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:37

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Ponawiam prośbę.

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:56

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Między tymi producentami jakość osprzętu jest porównywalna, niech zdecyduje cena.
Jeśli chodzi o krokodyle to każdy ma swoje wady i zalety.
Hydramet ma ażurową ścianę z tyłu przez co się obornik nie przykleja i krokodyl jest lżejszy.
Metal-Fach natomiast ma pełną ścianę dzięki czemu nic a nic się nie przesypie, bo w Hydramecie kosmetyczne ilości wylecą.
W świeżym oborniku nie ma różnicy, gorzej jest już z takim przegniłym.

Co do łyżki o takiej szerokości ważne jest aby miała stosowne wzmocnienia na środku żeby się nie wygniła.
Ale znowu Metal-Fach i Hydramet robią niemal identyczne łyżki.

Ale co zauważyłem w swoim osprzęcie z Hydrametu czego nie widziałem u nikogo innego to podłużne otwory zabezpieczające osprzęt, dzięki czemu czy łyżka czy krokodyl ma trochę luzu co pozwala efektownie wytrząsać resztki towaru.

#4 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 08:12

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 A może jednak jakaś inna firma była by lepsza?

#5 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 13:45

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 A nie lepiej łyżkę 2m? Przecież JX nie ma większej szerokości a i na przyczepę od tyłu idzie coś wsypać. Ja do swojego Steyra 100km mam 2m. A może się zdarzyć że nabierzesz coś ciężkiego, coś się popsuje i firma Ci nie uzna gwarancji bo pracował z za dużym osprzętem. Jeśli chodzi o firmę to bierz tańsze, tu nie ma co przepłacać bo i nie ma tu szczególnych różnic w wykonaniu. Osprzęt polski za 2000 zł będzie praktycznie tak samo wytrzymały jak osprzęt np. Quicke-a za 2000 euro.

#6 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 19:41

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Mój case ma 2.10 szerokkości dlatego myślałem o łyżce 2.20 te 5 cm z jednej strony luzu to chyba nie za dużo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ZCBooster

ZCBooster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 21:45

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Pewnie że nie dużo, ale do niektórych przyczep jak już pisałem trochę za dużo. Mój Steyr ma 2,3m i mam łyżkę 2m. Jak kupowałem to też myślałem nad 2,2 ale jak wypadnie zboże na d47 nasypać z tyłu to nie da rady. Różnica nie duża podobnie jak w ładowności a czasami różnicę może zrobić. Jeśli chodzi o gwarancję nie wiem jakie tam są normy dla jakich ciągników i ładowaczy, ale jak kupowałem krokodyla to zastanawiałem się nad 2,2m w razie gdyby naprzykład na głębokiej ściółcę od ściany wziąć to mi odradzał bo mieli kiedyś sytuację, że facet uszkodził ładowacz bo był przeciążony i mu gwarancji nie uznali. Pogadaj z dilerem on Ci doradzi.

#8 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 14:09

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Krokodyl to 1.5 m więcej nie ma sensu brać a co do łyżki to może rzeczywiście zapytam sprzedawcy ale dzięki za podpowiedź.

#9 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:55

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 Polcam Ci osprzet od pośrednika z Łodzi, firma nazywa sie Agroplac. Sam tam kupiłem osprzet do swojego tura, tylko ze ja brałem krokkodyla 1.6 na 2 siłownikach (3.5 tys brutto, 1.5 bodajze kosztował 3 brutto) i łyzke 2.2 (2.5 tys). Osprzet wydaje mi sie bardzo solidny wykonany no i cena, nie wiem czy taniej kupisz. Łyzka jest niby nowoscia z hydrametu, nie ma tych wzmocniesz w srodku bo niby jest wykonana z hardoxu, ale i tak na sa jest na sam wyglad wyglada bardzo mocna.

http://www.agroplac....o_sianokiszonki

jak cos to daj meila to podesle Ci zdjecia tez łyzki:)

#10 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:08

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 ten osprzęt i ładowacz tytan to producent z miastkowa firma się nazywa metal-technik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adik259

adik259

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:07

Osprzęt do ładowacza LRZ 95 A może ktos z was robił sobie samoróbke chwytaka do bel.Jeśli tak to czym wyginaliście rury i przydał by sie jakieś informacje.Z góry dzieki.