Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:00

Jak masz tyle na lakę to nigdy z życiu nie kupuj takiej zgrabiarki tylko na ramie bardzo szybko na naszych drogach wyrabiają się przeguby i zgrabiarka jedzie cało drogo kilku użytkowników na forum krytykowało tako konstrukcje że nigdy więcej
najlepiej żeby zgrabiała na bok jak duża trawa to raz przelecisz jak słabsza to raz w koło a jak 4 czy 5 pokos to możesz 2 razy w koło i nie latasz potem przyczepo czy praso 20km/h

Po krótkim czasie zastanowienia doszedłem do kilku błędów które mi nie pasują w twojej wypowiedzi.
1. A czy nie jest tak że do transportu jest wykorzystywany siłownik hydrauliczny który podnosi zgrabiarkę na dwa koła usztywniając przegub?
2. Jeśli w tej zgrabiarce nie odczepiasz ramion do transportu to zamiast dwóch i pół metra szerokości transportowej masz trzy i pół metra
3. Jak masz zgrabiarkę na bok Zgrabiająca typu LINER 1250 PROFIL bez opcjonalnej funkcji TWIN może na raz zgrabiać zbyt duże ilości zielonki podczas zbierania pierwszego pokosu. Prasa taką jak ja mam, (Sipma Farma I ) nie dała by sobie rady z zebraniem takiej ilości zielonki

Załączone miniaturki

• 20131231105743_5.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Dzisiaj, 22:06
  •  

#22 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 21 luty 2014 - 17:22

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? tylko w takich kołach masz zwykłe kryte łożyska co przy takiej prędkości i ilości przejechanych km długo nie wytrzymają, mój sąsiad ma tego typu zgrabiarkę i nie poleca jej, szczególnie na wąskich lub mniejszych kawałkach długo się zawraca o cołaniu nie wspomnę

#23 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 21 luty 2014 - 20:23

Po krótkim czasie zastanowienia doszedłem do kilku błędów które mi nie pasują w twojej wypowiedzi.
1. A czy nie jest tak że do transportu jest wykorzystywany siłownik hydrauliczny który podnosi zgrabiarkę na dwa koła usztywniając przegub?
2. Jeśli w tej zgrabiarce nie odczepiasz ramion do transportu to zamiast dwóch i pół metra szerokości transportowej masz trzy i pół metra
3. Jak masz zgrabiarkę na bok Zgrabiająca typu LINER 1250 PROFIL bez opcjonalnej funkcji TWIN może na raz zgrabiać zbyt duże ilości zielonki podczas zbierania pierwszego pokosu. Prasa taką jak ja mam, (Sipma Farma I ) nie dała by sobie rady z zebraniem takiej ilości zielonki

Mówiłem o tych przegubach głównych nad gwiazdami o tych małych nawet nie wspominam i tych małych śmiesznych kółkach co się będzie dział jak wpadnie w dziurę, i w tej musisz do transportu zdejmować ramiona.
A czy praso nie można wolniej jechać czy może masz jeden zablokowany bieg do prasowania

Edytowany przez Duzy1, 21 luty 2014 - 20:25.

#24 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:45

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Witam. Stoję przed wyborem nowej dwukaruzelowej zgrabiarki. Co polecacie? I która waszym zdaniem jeste lepsza grabiąca na bok czy do srodka?

#25 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:11

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Kup taką która ma przesunięte koła a najlepiej jedn za drugim..Te które grabią do środka nie nadają się bo w dużej trawie wałek jest za gruby a w słabej nie ma co belować.

http://www.kuhn.com....nt&p=19.8.4.3.2

Jedna z lepszych zgrabiarek

#26 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:02

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Która lepsza Pottinger Eurotop 651A czy Fella TS1402? Proszę o szybką odpowiedz bo jutro muszę wybrać i zamówić by na sianokosy juz była

#27 Share Claass

Claass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 15:13

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? ja polecam lely hibiscus zgrabiającą do środka mam taką i jestem z niej bardzo zadowolony niestety koszt zakupu takiej to ok 70 tys.

#28 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 16:05

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Ile teraz 651a kosztuje?? My mamy 801A boczna, moim zdaniem lepsza bo jak slaba trawa to mozeszkika razy dookola obleciec, w srodkowej tego nie ma, na zawrotach tylko wolniej idzie i jak do prasy to pierwszy walek najlepiej od razu zbelowac bo czasami ciezko zebrac prasa jak kupy nagrabi
D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:15

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? kupiłem dzisiaj jf-stoll M 860 PRO z 2007r grabi do środka z szerokości 8,6m co o tym myślicie?

#30 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:02

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? Witam:) Jak sprawuje się zgrabiarka claas liner 660? I czy cena 15800 zł jest warta? I czy te rolki na gwiazdach szybko się zuzywają? Proszę o odpowiedź :)

#31 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:21

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa? ile dałeś

szerokość robocza według mnie jest dobra

#32 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 06:46

Najlepsza będzie Samasz Tango: http://www.samasz.pl...cje-szczegółowe

"Umożliwia zgrabianie na 1 lub 2 pokosy w zależności od ustawienia odległości karuzel od dyszla centralnego. Przy ustawieniu karuzel blisko dyszla uzyskuje się jeden wałek, przy rozsunięciu karuzel na zewnątrz uzyskuje się 2 wałki."

Do tego do transportu ma koła transportowe. Jedyny minus to szerokość transportowa 3.0m w praktyce taką maszyną jechać 100km to bardzo trzeba uważać, chyba że u Ciebie są bardzo szerokie drogi.

Maszyna bez specjalnych kół transportowych odpada, miałem kiedyś ciąganą przetrząsarkę, przemieszczanie się tym to był koszmar.

#33 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 23:09

Zobacz Krone Duo/III, podobna konstrukcja do Samasz Tango, ale do transportu tylne koła można przełożyć do wewnątrz - szerokość ok. 2,30.

#34 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 22:25

Jest jeszcze fajna przetrząsarka Lely Lotus 600 Combi. To jest przetrząsarka zawieszana, ale ma takie specjalne grabie i może służyć jako grabiarka, grabiąca na 2 pokosy. Szerokość pracy to 6m. Maszynę można używać zarówno do przewracania jak i grabienia. Jak dla prasy Sipma to takie małe wałki są idealne.

#35 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 22:22

No, nie wiem. Generalnie - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Używam roztrząsarki do rozrzucenia pokosu, żeby szybciej wysechł, jeśli zrobi mi z pokosu dwa wałki (nawet spulchnione), to i tak będę musiał je jeszcze raz przerzucić (z wierzchu obeschnie, przy ziemi mokre) - czas, paliwo. Może to jest dobra maszyna pod kątem sianokiszonki, ale do siana? Nie ryzykowałbym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 10:03

Lely lotus combi ma dwie opcje, albo dziala tak jak przetrzasarka i przetrzasa jak kazda inna rowno rozsciela i dobrze sztorcuje siano, ale mozna zalozyc grabie i wtedy grabi na dwa male walki. Takie rozwiazanie jest dobre do Sipmy bo Sipma ma bardzo mala wydajnosc prasowania. Do duzych wydajnych pras takie rozwiazanie nie jest najlepsze bo trzeba sie wiecej najezdzic z prasa. Ale w Sipmnie jak dluzej sie jezdzi to lepiej zbita bela więc wydaje mi sie to optymalne.