kapelon

DF Agrotron 230 zgasły zegary?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapelon    0

Witam.

Mam problem z działaniem zegarów i liczników. Pewnego pięknego dnia po odpaleniu ciągnika (agrotron 230 z 2000r) liczniki nie zadziałały nic zero, po dodaniu gazu liczniki się załączyły i tak już zostało na ok 1 miesiąc, czyli po odpaleniu zero reakcji zegarów dopóki silnik nie miał wysokich obrotów. teraz w czasie jazdy zaczęły się włączać i wyłączać jakby się kto bawił kablami. po przejechaniu kilku kilometrów padły i już nie działają w ogóle, ani prędkościomierz ani obrotomierz nic, a ciągnik pali normalnie. Gdzie szukać przyczyny. Dodam, że bezpieczniki sprawdzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

kostki, kable, łączenia, wtyczki itp może gdzieś masy nie być, może gdzieś być kabel przetartty, może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapelon    0

Leciałem kablami i wszystko wygląda na sprawne, a czy jest gdzieś ukryta jakaś kostka główna od liczników nie licząc tej pod zegarami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jeśli nie byłby to kostka to objawy najbardziej pasowałyby do zimnych lutów. Wykręć licznik i obejrzyj ścieżki pod lupą jeśli zobaczysz takie małe pęknięcia czy mikro ubytki przy lutach to popraw je lutownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

masz model MK3 czyli wszystkie obrotmoierze zegary wskaźniki zespolone sa w jeden infocenter. prawdopodobnie jest to wina wtyczki z tyłu infocenter wez cieńki srubokret lekko podwaz go w jednym narożniku zamontowany jest na rzepy wiec nie powinno byc problemu nastepnie odepnij wyyczki z tyłu uzyj preparatu np CX80 do czyszczenia styków i poprawiajacych przewodzenie i dobrze zamontuj wtyczki z powrotem. powinno pomóc przekrec kluczyk zapal traktor pogazuj troche sprawdz czy wskazania sa poprawne. U mnie jak "zgasł" infocenter to juz sie nie włączył i tam był problem. najczesciej dzieje sie tak jak jedziesz po dziurach albo wyrywasz jakies pniaki i ciagnik podskakuje wtedy moze zruszyc sie wtyczka i masz problem gotowy. i pamietaj ze jak infocenter sie nie uruchamia to alternator nie ma wzbudzenia!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

infocenter to jest ten zespolony system wskażników temperatury silnika, poziomu paliwa, obrotomierz, predkosciomierz itd. czyli to co masz za kierownica:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam odgrzebałem temat.U mnie dziś właśnie się zegary zepsuły robiłem tak jak wyżej było opisane i nie pomogło traktor to Agrotron 120 z 96 r.po odpaleniu nie działa nic tylko kierunki świecą a ten komputer od biegów też nic nie wyświetla gdzie mogę jeszcze poszukać przyczyny 

A i świecą tylko kierunki świeca i blokady mostów reszta nie świeci i nie pokazuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Dnia 21.02.2023 o 11:04, bodo101 napisał:

doszedł ktoś co było. U mnie pali bezpicznik F16 chyba od zegarów 

Ja z dwa razy wyczyściłem wszystkie styki co idą do zegarów oraz wyciągałem i sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki jeden bezpiecznik był lekko nadpalony ale przeczyść ta tablice co są bezpieczniki u mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

ja muszę mieć jakieś zwarcie, nawet po odpięci całkowitym licznika wywala bezpiecznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj