FanUrsusa

Czy do zetora 5211 da się założyć silnik c-360?

Polecane posty

FanUrsusa    0

Tak jak w tytule. Kolega ma i mówi że muł jest, przydałby się większy. Więc jak? Potrzeba szybka odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pomysłowość ludzi nie zna granic :D 5211 spokojnie przegania C360 niech sprawdzi np. dawkę paliwa i stan silnika bo może mieć zarżniętego...

 

P.S albo niech sprzeda 5211 i kupi 7211 jak mu mocy mało :D

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Tak jak kolega wyżej pisze , 5211 jest znacznie lepszy od c360 , ja bym nigdy nie zmieniał silnika w zetorze na silnik sześćdziesiątki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattmaximmo    1

lepiej generalke zetorka zrobic i nie oszczedzac na częsciach bo wiadomo że dobrej jakosci czesci wplywaja na zywotnosc silnika po takim remonciku, po rozwiazaniu kooperacji ursusa z zetorem, ursus juz nie udoskonalał swoich konstrukcji a zetor bardzo duzo działał w tym kierunku, wiadomo ze silniki zetorków maja apetyt na paliwko ale potrafia zrobić kawał dobrej roboty a i nie ukręcaja sie w nich wały tak jak w perkinsach, tak jak pisze @danielhaker lepiej juz do 60 serce z zetora wsadzić ale to tez nalezy przekalkulowac...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

hehe dobre :D po co wkładać silnik od 60? jak u mnie była 60 to z silnikiem zetora 7011 :P


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zdecydowanie jeżeli zabieg robic to odwrotnie :) Nie Ursus Do Zetora a Zetora do Ursusa!!


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

dawno sie tak nie usmialem

po co na co?? moc jest teoretycznie ta sama ale silnik zetora wytrzyma drugie tyle bez rematu co 60 niech kolega do rematu go odda jak sie nie zna i bedzie mial lux maszyne

a jak chce juz przerobke to niech sprobuje cos od zetorka moze 6211, 7211 albo cos w tym stylu by pasowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jakies przerobki przystawki :D skoro do 60 od 7011 wkladaja to mysle ze dalo by i do 5211 zreszta nie znam sie bardzo na zetorach ale czy przypadkiem 5211 i 7211 nie maja mostu i skrzyni takiego samego i skrzyni a tylko inne silniki?? nieh jakis znawaca sie wypowie bo sam jestem ciekaw nigdy nie zaglebialem sie w zetorka i nie wiem jak to jest a moze nidlugo ta widza sie przyda :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak ktoś ma zarżnięty silnik to nawet 1614 będzie mułem. Ludzie nie dbają o sprzęt i potem takie głupoty gadają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Nom ale też mam inne pytanie na razie teoretyczne zn jeśli do zetora 5211 można założyć silnik c-360 to i można założyć silnik c-360 3p. Wtedy zetek by był oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nom ale też mam inne pytanie na razie teoretyczne zn jeśli do zetora 5211 można założyć silnik c-360 to i można założyć silnik c-360 3p. Wtedy zetek by był oszczędny.

 

Polecam załóż silnik odrzutowca, na pewno będzie dynamiczny :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

z 3p to by trzeba ingerować w skrzynie ja bym, tego na pewno nie robił i wg mnie co oryginał to oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W mojej rodzinnej miejscowości jest 5211 z silnikiem od 7211 - swoje 3 cylindry wymienili na 4 w firmie do której oddali silnik do naprawy. Reszta zespołów jest identyczna. nie wiem czy nie trzeba nowych blach na maskę, bo silnik jest dłuższy. Kolego zakładaj ten silnik od 60, a stary odsprzedaj, dla mnie :D:):) .

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ezu tak teoretycznie z kumplem rozmawialiśmy. No więc zeszło na to że zetor dużo pali. No więc wysunąłem wniosek, że jeśli zetor 5211 i c-360 to tacy kuzyni. To możliwe by była przekładka silnika z c-360 3p do zetora. No tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj