Skocz do zawartości

Zdjęcie

Transport zwierząt

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:24

Transport zwierząt dokładnie chodzi mi o dokument przewozowy dla owiec i kóz. Na pewno jest wymagany (tak jak uprawnienia na przewóz zwierząt) jeżeli firma przewozi zwierzęta. A u rolnika? Czy można przewozić samochodem ciężarowym ale nie specjalistycznym do zwierząt? Bo ciągnikiem na przyczepie można a każdy może powiedzieć że akurat ta przyczepa się nie nadaje. Jak to jest w praktyce? I co grozi za ewentualny brak tego dokumentu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Transport zwierząt Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:57

Transport zwierząt do 50 km możesz przewozić jak chcesz, powyżej coś tam coś tam

#3 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 00:44

Transport zwierząt są dwa zapisy o transporcie rolniczym, przytocze moze troche niedoslownie ale o to mniej wiecej chodzi
1. transport rolniczy na własne potrzeby, czyli niezarobkowy i nie obligujacy do podatków opłat, listów przewozowych itd, prowadzony WŁASNYM srodkiem transportu i osobiście liczy sie tylko do 100 km od siedziby gospodarstwa.
2. to już ogólny przepis do transportu zwierząt(na bank trzody)-nie są wymagane zadne szczególe warunki transportu tj pojenie, homologowany srodek transportu, kursy u kierowcy- poza zapewnieniem odpowiedniej powierzchni na 1 sztukę, chyba jest tez cos wspomniane o rozsądnej wentylacji i wzglednym nie stresowaniu zwierzątek, jesli transport od załadunku do miejsca przeznaczenia nie trwa dłużej niż 2 godziny, czyli przy takiej sredniej predkosci daje nam wynik 120-150 km, czyli oba zapisy sie wzglednie pokrywają.

tyle teorii-w praktyce wozimy prosięta hodowcom busem albo przyczepką czyli warunki "spartańskie" i nie raz zatrzymywała nas policja w odległości nawet 250km od domu, w w ogóle innym wojewodztwie i nie robili problemów, nie pytali nawet o świadectwo zdrowia, potwierdzenie posiadania numeru stada itp choć takie podstawowe kwity wozimy zawsze ze sobą. fakt faktem z ITD nie mieliśmy jeszcze przyjemności, i raczej nie chce wiedzieć jak oni by zareagowali w takiej sytuacji...
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 grudzień 2011 - 08:28

Transport zwierząt mi firma krzyknęła ponad 4 tyś za 650km. Do przewiezienia mam 40 szt a mam busa dużego + przyczepę i koszt miałbym 1 tyś. Wiec dużo mniej. Tylko czy kara w razie czego nie przekroczy tych 4 tyś żeby opłacało się ryzykować. I jak agencja do tego by podeszła bo dokument trzeba 3 lata trzymać a przy własnym transporcie bym go nie miał

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 08:39

Transport zwierząt co do ARiMR zadzwoń i się zapytaj czy o to pytają u nas jeździ pośrednik i na duże odległości wozi 100-200 km i nas sprzedających w agencja nie pytali o transport ;)

40 szt to co to cielaki bo dużych bys nie upchnął w busa i przyczepę
Najlepiej jedź gdy nie ma ruchu na drodze czyli i policji

#6 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:19

Transport zwierząt Witam

Szukałem już i nic nie znalazłem jeśli taki temat już jest to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Przewożąc cielaki z odległości powyżej 100km muszę mieć uprawnienia do przewozu zwierząt??

Czy mogę je przewieść busem + przyczepa(wysoka, zabudowana oczywiście) ale przyczepa nie specjalna do przewozu zwierząt? Oczywiście wiaderka z woda, odpowiednia ilość słomy by była.

Jaką powierzchnia na 1 cielaka podczas transportu??

sorki że tyle pytań ale nie mogę znaleźć odpowiedzi

aha i cielaki do swojego użytku nie na sprzedaż :)

z góry dziękuje ze odpowiedź
pzdr.mat22889

Edytowany przez mat22889, 28 styczeń 2014 - 12:21.

#7 Share ZAKU

ZAKU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:16

Transport zwierząt moim zdaniem rób co chcesz ale po cichu i nikomu się nie chwal

#8 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:44

Transport zwierząt Przepisy mówią,że przewożąc własne zwierzęta nie musisz mieć uprawnień do przewozu zwierząt , w przeciwnym razie -tak, ale powyżej 50km. Tak,że bez problemu. Skoro kupiłeś- są Twoje, ale dla pewności dobrze mieć przy sobie umowę potwierdzającą ten fakt.

Edytowany przez mora, 28 styczeń 2014 - 13:46.

#9 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:30

Transport zwierząt w sumie uprawnienia najmniejszy problem bo to ze 300-400 zł kosztuje a że mam prawko na c+e wiec może i kiedyś mi się przyda to ale dzięki za odpowiedzi.

Tylko ile cieląt mogę maksymalnie przewieźć? i czy to że jadą w blaszanym busie lub oplandekowanej przyczepie nie będzie problemem??

#10 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:45

Transport zwierząt nie wiem jakie dokumenty sa wymagane ale u okolicznych handlarzy cieląt nie widziałem wiaderek z woda a warunki nie komentuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 02 luty 2014 - 08:38

Transport zwierząt Właśnie też jestem zainteresowany przewozem cieląt dla siebie czy sa potrzebne jakieś papiery i auto dostosowane ?

#12 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 996 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 10 luty 2014 - 19:43

Transport zwierząt Jeżeli dla siebie nie musisz mieć żadnych pozwoleń możesz nawet cielaka prowadzić na sznurku a nikomu nic do tego. Z tego co ja się orientowałem to można przewozić na terenie kraju w przyczepkach samochodowych czy w busach bez przeszkód byle by cielaki miały paszporty i kolczyki w uszach

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#13 Share rajmund1991

rajmund1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2014 - 15:58

Transport zwierząt a jakie dokumenty są wymagane do przewozu cieląt, powiedzmy po całej Polsce? Tak jakby na handel i czy trzeba by bylo odprowadzac z tego jakis podatek? Jest wymagana jakas przestrzen na 1 sztukę? Mam na myśli cielęta w wieku do miesiąca czasu.

#14 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:04

Transport zwierząt Często przywożę sobie cielęta czasami po 150-200 km chciałem zapytać jakie mogą być konsekwencje jeżeli bym nie posiadał paszportu na terenie RP i czy cielęta można przewozić na przyczepkach samochodowych czy nie. :)

#15 Share perelka96

perelka96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:46

Transport zwierząt Dopóki nikt Cię nie złapie to nie ma problemu. :)

#16 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:52

Transport zwierząt Ale jak mnie już złapią to co mi grozi???

#17 Share rad626

rad626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:06

Transport zwierząt jak sie nie myle to do 60 km od miejsca zamieszkania mozesz przewozic zwierzeta na własny urzytek, powyzej 60 km potrzebny jest kurs na przewóz zwierzat :) koszt to cos ok 300 zł

Edytowany przez rad626, 10 marzec 2014 - 20:07.

#18 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:34

Transport zwierząt A co z przyczepką mogą się doczepić że nie spełnia standardów przewozu zwierząt???

#19 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:51

Transport zwierząt 1. http://www.agrofoto....ząt#entry824362
2. http://www.agrofoto....ransport +cielą
3. Powinien być jeszcze gdzieś jeden temat, lecz nie mogę go znaleźć.

Edytowany przez gabrysiek, 10 marzec 2014 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:19

Transport zwierząt A jak cię zatrzymają, to masz dwa wyjsci;
Przyznać się = mieć problemy = zapłacić kare / o przecierz cie nie zbiją.
Powiedzieć że to nie twoje, tylko na parkingu w lesie ci ktoś podrzucił. Dopuki ci nie udowodnią że mówisz nie prawde, nic ci nie mogą zrobić/ co najwyżej zwierzątko zabiorą.
Trzeba samemu przeklakulować