Zaloguj się, aby obserwować  
LUKASZ1455XL

zrębki

Polecane posty

Witam mam 30 hektarów młodego lasu 6-7 letni i muszę go przeciąć i chcę kupić rębak i nie wiem czy mi będzie i się opłacało czy lepiej te gałęzie zostawić. Albo gdzieś to indziej sprzedać czy to się opłaca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja polecam zrobić rębak samemu,sam zrobiłem i jestem zadowolony,lub kup na allegro 30 ha to wg mnie dużo wiec troche tego bedzie szkoda zostawiać,chyba że sprzedać za normalne pieniadze,a kupic sobie za to węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry rębak na ślimaku to koszt ok 7 tys.Kolega ma EkoTech i jest bardzo zadowolony. Zrębki to praktycznie darmowe palenie, liczy się koszt ON do ciągnika. Przeliczając te 7 tys wydane na rębak to mamy ok 40 m sześciennych drzewa.Mając tyle gałęzi z lasu nie wahał bym się i kupił bym rębak i zrobił z tych odpadów użytek, zrębki zawsze można sprzedać i dodatkowo nim zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

nie mam pojęcia kto to może kupić,i ile to jest warte,ale myśle,że jak masz kocioł w którym mozesz to spalić to kup ten rębak,a masz tani opał na kila lat,nie wiem czy paliłeś kiedyś zrebkami ale musisz się liczyć z tym,że kaloryczność jest niska,nie mając kotła z podajnikiem,trzeba ciągle dokładać.Rębaki zobacz sobie na allegro,jakie bedzie miał to drewno same gałęzie czy grubsze o średnicy 10,20cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

najlepiej tarczowy,jeśli posiadzasz ciągnik to na wom,a jeśli nie to spalinowy,obecnie chyba na benzyne taniej niż diesla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj