mariusz72

[marchew] jak myć?

Polecane posty

mariusz72    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?

Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.

Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Dolej domestosu ;)Niektórzy dolewają sodki.

Edytowano przez Rafal180

.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Ja słyszałem że niektórzy mieszają środek SUPERAM+ olej roślinny i opryskiwaczem ręcznym pryskają po niej i widziałem ją i błyszczała się że ho ho ;) A moim zdaniem co dać do wody?- NIC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Mi kumpel wciskał ostatnio, że wrzucają marchew do betoniarki, wlewają wodę i dodają płynu do mycia naczyń - ludwika. Betoniarka kilka minut pokręci i marchew jest wtedy czysta i błyszcząca. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie widzialem jak gosc do myjki przy myciu marchwi dolewal ludwika... co pol godziny na duza pluczke dawal okolo 2 litrow... marchew slicznie wygladala ale co z tego zjesz taka i cie beda gonic po wsi ze wscieklizne masz... moim zdaniem nie powinno sie nic dolewac. sa odmiany na ktorych pojawia sie nalot i nic na to nie poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

no teraz to nie interes dolewać ludwika bo marchew tańsza od ludwika :D a 2 litry co pół godziny+ prąd+woda+czas pracy to nie ma nawet sensu kalkulować ;P wystarczy kupić worki ładnego koloru i odpowiedniej gęstości oczek i wygląda LUX bez środków żadnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz72    0

A czy słyszał ktoś o dodawaniu nadtlenku wodoru?

Czytałem o tym w jakimś artykule w tygodniku rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Ok tylko w jakim stężeniu? Bo poczytałem o nadtlenku wodoru i powiedz mi co to za sens bo zaczyna się stężenie od "wody utlenionej" a kończy na paliwie rakietowym :D a pomiędzy są wybielacze i nie polecam brać aż takiej odpowiedzialności na siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz72    0

No właśnie nie wiem w jakim stężeniu.

Ale chyba powinno się kupić 30% wodę utlenioną i dolewać po trochu do płuczki.

Tylko ile to kosztuje to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

woda utleniona ma do 3,5% stężenia a 30% to już jest PERHYDROL i raczej bym nie dawał tego do warzyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

no teraz to nie interes dolewać ludwika bo marchew tańsza od ludwika :D a 2 litry co pół godziny+ prąd+woda+czas pracy to nie ma nawet sensu kalkulować ;P wystarczy kupić worki ładnego koloru i odpowiedniej gęstości oczek i wygląda LUX bez środków żadnych :)

 

 

masz rację, to jest cały sukces, albo sprzedać marchew zanim będzie widoczny nalot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj