Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#161 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:19

ziemniaczana solidarność byłem dzisiaj w metalzbycie bo zje... mi się kombajn zbożowy i byłem po nowe śruby, obok jest hurtownia warzyw - zaproponował mi 3/15kg

zwariował czubek :(

ale widziałem, że pyry ma więc jakiś piz*uś mu przywozi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 15:41
  •  

#162 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:26

ziemniaczana solidarność jak na pomorze bardzo mało, u nas zaczynają brać, i słychać coraz więcej że za granice idą. cena mała bo 10gr, 14gr za kg ale idzie i ludzie wożą. Może lepiej będzie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#163 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 14 sierpień 2012 - 20:33

ziemniaczana solidarność mój rejon to Pruszcz Gdański, Tczew Gdańsk, Gdynia

cena marna, mam narazie odbiorców po 5PLN/15kg

jak cena z miesiąc/dwa skoczy to będze w miarę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 12:20

ziemniaczana solidarność Przejechałem dziś po terenie sprawdzić jak się ziemniaki mają. W białych śladu po łętach nie ma, na żółtych pojedyncze czarne badyle sterczą, przemysłówka też czernieje. Kogo bym nie zapytał to twierdzi że upały i ulewne deszcze zniszczyły ziemniaka. Sam trafiłem idealnie z opryskami - żółte są ok, białe jak wszędzie.

#165 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 12:37

ziemniaczana solidarność Ja obecnie kopie denara kielkowanego i na 8tony 45+musze wykopac nie cale 17arow,niekielkowany jeszcze nie zaczety ale zapowiada sie lepiej
Lord-caly zmarzl w maju ale i tak 40t/ha 45+ jest spokojnie
Tajfun jeszcze zielony ale zbyt wiele juz nie urosnie,obecnie nie za gruby,sredni
Owacja-dobrze ze nie sadzilem tego wiecej
Cyprian- sredni ale jeszcze zielony,prawdopodobnie po niedzieli dostanie reglone
Generalnie na ziemniaku wczesnym wydajnosc zblizona do zeszlorocznej,pozny prawdopodobnie tez nie bedzie gorszy ale nie u wszystkich..
U znajomych zroznicowanie plonowu,zalezy od odmniany ale kazdemu wolno ubywa na polu(mam na mysli tych co nawadniaja).
Nie deszczowane-nie zaspecjalne

moze sie okazac zima ze ziemniaka nie ma wcale tak wiele

Edytowany przez przemol87, 15 sierpień 2012 - 12:41.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#166 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:49

ziemniaczana solidarność Witam. Co z tą Owacją jest nie tak? Przyznam że u mnie też jakoś ta odmiana się nie popisała....coś nie porosły te pyrki. Vineta i Bellarosa ok

Edytowany przez zbyszek8201, 15 sierpień 2012 - 13:53.

#167 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:56

ziemniaczana solidarność sadzeniak byl w CA,krzak miala ładny. Nawozenie i ochrona taka jak na innych odmianach ale szybko zakonczyla wegetacje a wielkosc nie specjalna,najlepiej bede wiedzial jak plonuje za 3 tygodnie bo wowczas planuje jej kopanie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#168 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:46

ziemniaczana solidarność To mamy identyczną sytuację , miałem Owację w CA ,Vinete i Bellarose w CB i te dwie ostatnie są o wiele lepsze w plonie. Wszystkie warunki identyczne tak jak u ciebie . Dziwi mnie to , dokładniej też za około 3tyg będę znał plon.

#169 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 15 sierpień 2012 - 21:05

ziemniaczana solidarność U mnie owacja właśnie do końca stała tęgo, pod krzakiem też porosło, nawet przerosło. Zauważyliście u siebie żeby ziemniaki te po starciu wyjątkowo mocno czarniały? Sprzedaje pierwszy rok ją po ludziach i juz paru mi marudziło z tego powodu.

#170 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 22:00

ziemniaczana solidarność Podobno wina przeazotowania ale do końca nie wiem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 22:27

ziemniaczana solidarność Nie tylko azot a warunki w jakich rosły też dużo robią osobiście się z tym spotkałem 2 tyg temu jak wykopałem i trzeba było wymieniać pyra,( podczas kopania już trafiały się zgniłe.), Kopane do południa ale pakowane około godziny 11. Gorąco było i to pomogło, pomimo schłodzenia w przechowalni to robiły się czarne. A na pewno nie prze azotowane. Warunki w jakich rosły u nas to: ciepło i długi okres podwyższonej wilgotności gleby. a dodam że skórka się jeszcze łuszczyła. Teraz nie ma problemu.

#172 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 06:26

ziemniaczana solidarność

U mnie owacja właśnie do końca stała tęgo, pod krzakiem też porosło, nawet przerosło. Zauważyliście u siebie żeby ziemniaki te po starciu wyjątkowo mocno czarniały? Sprzedaje pierwszy rok ją po ludziach i juz paru mi marudziło z tego powodu.

Witam,nie mam tego problemu . U mnie widzę że będzie najsłabszy plon tej odmiany,w smaku dla mnie bardzo dobre. Wracając do tematu sprzedaje symboliczne ilości tylko z domu znajomym. Od niedawna skarmiam ziemniaki bydłem,gdyż 3zł za 15kg to dla mnie nieopłacalne. Może źle robię ,lepiej trzymać towar do wiosny. .

#173 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:06

ziemniaczana solidarność Kwestia jest taka że po obraniu leżąc w wodzie nic sie z nimi nie dzieje. Mogą cały dzień leżeć i będą żółte (wiem bo robiłem doświadczenie ;)) Po ugotowaniu jak stoją równiez ok. Dopiero jak sie zetrze i puszczą swój 'sok' to ciemnieją. Azotu nie było przesadzone. Owszem poszedł chyba 2 czy 3 razy dolistnie mocznik 5% ale tylko do pierwszych zabiegów grzybowych. Możliwe że za szybko je z ziemi wyciągam bo jak pisze pmichal56 skórka jeszcze sie z nich osypuje. Zobaczymy jak troche poleżą.
Co do zbytu to pomorze jakoś nie jest specjalnie zasypane pyrą i udaje mi sie sprzedawać po opłacalnej cenie.

#174 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:41

ziemniaczana solidarność Dzisiaj kupowałem wentylatory do przechowalni.I szefowa sklepu dziś kupiła na rynku w Wieluniu ziemniaki, dała 4 zł za 15kg, dodała że chciał 3 zł za 15kg, ale dała mu 4 bo ją to ośmieszyło że tyle ziemniaków tak mało kosztuje. No i niestety po dalszej rozmowie wywnioskowałem że mają rolnika za Tempego parobka który zrobi wszystko by pozbyć się towaru :wacko: . Tak nas opisują. Bo jak nazwać cenę 3zł za 15kg na rynku nie na giełdzie. :blink: . Oj żeby tak przyszła susza taka jak w usa czy Rumuni to może rozumu by nauczyło rolnika że jak jest to trzeba szanować a nie za darmo oddawać. Bo jak by nie było nawet tony z ha to ciekawe z czego by żyli. ?????

#175 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:08

ziemniaczana solidarność W sumie masz racje , w moich okolicach ceny na takich rynkach to 5-6zł za 15kg... sam nie jeżdżę ,widzę jak stoją sprzeda 2-3woreczki na godzinę . Strata czasu. Co innego gdy ktoś ma inne warzywa +ziemniaki . Ale ci kupujący ,niby się z rolnika wyśmiewają ale sami czekają na jeszcze niższą cenę . Przecież rolnik sprzeda....

#176 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 23:43

ziemniaczana solidarność Ok sprzedaz za 3 zł jest głupota . Ale postaw sie w sytuacji rolnika ktory musi to sprzedac bo nie ma na zycie , na paliwo do ciagnika .

#177 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 06:26

ziemniaczana solidarność Wiec tak napisałem o tych wentach bo były mi potrzebne, a przykład podałem z życia wzięty. No niestety panowie nie umiemy się szanować. A najlepsze z tego jest to ze ludzie to widzą i nie którzy się zastanawiają o co chodzi, inni znów śmieją.A biedny rolnik załamuje ręce i nic nie może sam zrobić.Tylko dalej jeden przez drugiego sprzedaje żeby się pozbyć. I robi co się da żeby przejąc rynek zbytu drugiego rolnika. Tanie chwyty= tani ziemniak. Wentylatory kupiłem 2 jeden średnica 30cm wydajność 2400m3 na h dospel, a drugi to taki malutki 400m3 na h (uzupełniający). W sumie teraz będzie 3400m3 wyciagu i 4400m3 tłoczenia.. Wiecej nie pisze bo nie w temacie.

#178 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:44

ziemniaczana solidarność

Ok sprzedaz za 3 zł jest głupota . Ale postaw sie w sytuacji rolnika ktory musi to sprzedac bo nie ma na zycie , na paliwo do ciagnika .

http://www.wilanow-p..._ziemniaka.html

Czyli w zasadzie uwsteczniamy się (tak jak (podobno) fosfor w glebie), na korzyść "ja to muszę mieć 500 ton z hektara".

#179 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 06:08

ziemniaczana solidarność Pogoń za wydajnością daje złudne efekty dla rolnika.bo zwiększa podaż na rynku.Niestety gdy przybiera to postać powszechną to nie ma opłacalności ,a nawet sami siebie doprowadzamy do upadku.Nierentowna produkcja wyprowadza z gospodarstwa pieniądze,a kilka takich lat pod rząd zrujnuje niejedno gospodarstwo.Popatrzcie co jest na rynku warzyw jak wprowadzili po dwie rośliny w jednym sezonie( groszek+brokuł) ceny tragiczne i nadpodaż wszystkiego.Wmawiali rolnikom ,że będą mieli więcej kasy , mają więcej stresu.Może super ceny zburz w tym sezonie dadzą do myślenia zapaleńcom co chcieli się szybko na pyrach dorobić.W moim rejonie pszenica od kombajnu 90 zł na rękę i spokojne życie ,a nie wystawanie po giełdach oddawanie ziemniaka po 1zł worek.Życzę wszystkim opanowania i rozsądku na przyszły rok i apel ludzie siejcie zboża <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 09:34

ziemniaczana solidarność Opisałeś przypadek kiedy to ktoś na warzywach chce się szybko dorobić bo była cena więc będzie za rok. Zboże ma cenę - nawołujesz: siejcie zboża - efekty będą takie same jak na warzywie. Gdyby nie wymarzło i warunki pogodowe były dobre na wszystkich kontynentach pewnie nie byłoby komu dać 500zł za tonę pszenicy. Choć to nie ten temat to powiem: zobaczycie co będzie za rok z rzepakiem.....