Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jasio0095

jasio0095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:20

ziemniaczana solidarność A co im się stało ?! Nareszcie trochę wzwyż. Ale jak długo ? puki nie wjedzie ze trzech wygibusów chcących się szybko pozbyć za darmo towaru!!! Obym się mylił. :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 11:20
  •  

#142 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:28

ziemniaczana solidarność niestety ale tak sie szybko stało,jest za duza panika

Edytowany przez przemol87, 10 sierpień 2012 - 21:29.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#143 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:29

ziemniaczana solidarność Zauważyłem Jasio0095 że masz nadzieje na poprawę.Też bym Tobie , innym i sobie życzył, ale to chwilowe ! Tyłki im wyzdrowieją to znowu będą do bólu świadomie dawać. Obym się też mylił ale wiem co pisze .

Edytowany przez szymon1977, 10 sierpień 2012 - 21:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:32

ziemniaczana solidarność miejmy nadzieje ze wschod, Rumunia i okolice nadal beda chcialy naszego ziemniaka...
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#145 Share jasio0095

jasio0095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:37

ziemniaczana solidarność Ale za pomocą naszych chłopków nie dadzą ciekawej ceny . Ja nadal nie mam zamiaru kopać !

#146 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 21:51

ziemniaczana solidarność No i to jest Jasio0095 mądre postanowienie.Tak większość powinna zrobić i to wpłynełoby na szacunek dla ziemniaka. Bo na szacunek dla hu..jest za późno .

Szkoda słów , pozdrowienia , nara .

#147 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 10 sierpień 2012 - 22:06

ziemniaczana solidarność było 4 zeta i będzie 5 małymi kroczkami do góry, tylko trzeba tym du.....ajom jakieś bajki puścić żeby nie jechali na giełdę. :P Nie no tak na powarznie to może pomału się to do góry wzniesie. Może nie będzie to cenowy szał ale te 40gr/kg to chyba już każdy na giełdzie byłby zadowolony. Ja dodam że nawet po górkach zaczynają gnić. A może być tylko gorzej bo teraz leje deszcz. Nie wiadomo czy się cieszyć czy nie, ale jak ma to pomóc w wzroście ceny (może nie teraz tylko zimą) to niech leje. wolę sprzedać 100ton po 80gr niż 200ton po 40gr lub 30gr. Nie mówiąc o tych cenach giełdowych typu 13- 20gr. :( :blink:

Edytowany przez pmichal56, 10 sierpień 2012 - 22:07.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#148 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 22:31

ziemniaczana solidarność Gnić? U mnie były takie uderzenia wysokich temperatur, okresowo podtapiało ziemniaki że sadzone 29 kwietnia dziś nie mają nawet jednego badyla zielonego - odmiana Irga. Swój problem opisałem w temacie "Ochrona ziemniaka". O wydajności mogę zapomnieć mimo że zapowiadało się pięknie (zdjęcia mam w galerii). Nie widać ognisk zarazy jedynie na tajfunie. Ogólnie to większość pół z ziemniakami wygląda jak by to była połowa września. I co? Będzie wydajność? Będzie... odpad i sadzeniak. A jak u was? rekordowe plony się zapowiadają??

#149 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 11 sierpień 2012 - 07:18

ziemniaczana solidarność U nas to zależy, ja np nie pryskałem 3 raz na zarazę bo były już duże a mutantów nie potrzebuje. W zeszłym roku takich po 400g-600g było pełno a ludzie takich nie chcą, Co z tego ze wydajność w zeszłym roku oscylowała koło 500kg z ara jak był odpad.Dlatego nie pryskałem i w tym roku jest 350-400kg i jest ziemniak taki w sam raz, największy jaki znalazłem w późnej odmianie to około 300-400g. Oczywiście na pewno trafią się gdzie nie gdzie ciut większe. Ale znów co niektórzy u nas to chwalą się ze maja 500kg nawet do 700kg, ale ja za bardzo w to nie wierze, bo dodać i pochwalić się każdy lubi. ale jeśli nawet tyle maja to niech mają, ja im nie żałuję.

Edytowany przez pmichal56, 11 sierpień 2012 - 07:19.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#150 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 08:11

ziemniaczana solidarność w zeszłym sezonie mniejszych ziemniaków również nikt nie chciał;/ a teraz mam problem z tajfunem, bo przez te intensywne opady bulwy nie osiągnęły dostatecznych rozmiarów, a masy już raczej nie napiją mimo 4 zabiegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 sierpień 2012 - 21:56

ziemniaczana solidarność Ja dziś robiłem ostatni - piąty zabieg w Bryzie, miejscami widać kilka krzaków z zarazą, tak łan zielony. Owacja dziś palona drugi raz, vineta pierwszy, za tydzień jeszcze raz i wykopki. Na bryzę poczekam az naturalnie zeschnie.
Co do wydajności. Nie narzekam. Potwierdza to fakt że pierwszy raz od kilku lat palę ziemniaki bo tak rosną w masę. Cena - 60gr detal, hurt 40-45gr, oczywiście za kg.

#152 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 12 sierpień 2012 - 17:18

ziemniaczana solidarność Byłem teraz w Lidlu i cena za denara 0,75kg

ciekawe jak w innych marketach

#153 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 09:38

ziemniaczana solidarność http://www.agronews.com.pl/pl/0,1,13018,plony_ziemniakow_wyzsze_niz_w_roku_ubieglym.html :wacko:

#154 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 sierpień 2012 - 16:16

ziemniaczana solidarność a co ma gus podawać? Jest rządowy a jak żywność drożeje to poparcie spada.
U mnie jeszcze tylko w satinie z 10% krzaków zielonych zostało ale za tydzień pewnie padną. U ludzi dawno śladu po ziemniakach nie ma. Po przebraniu mirandy plon ok 25ton. Reszta zgniła zanim wykopałem. Bardzo wątpię że plon ogólny krajowy będzie wyższy.

#155 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 17:17

ziemniaczana solidarność U mnie akurat przepowiednie gusu się sprawdzą. Vineta desykowana wczoraj bo pewnie rosłaby jeszcze nie wiadomo do kiedy. Jelly potrzymam dwa tygodnie i do zasuszenia. Problem zarazy praktycznie nie występuje na plantacji, rośliny zasychają jak się zestarzeją albo jak zostaną potraktowane reglone. Wyjątkiem są jakieś dołki gdzie zbiera się woda ale tam wymaka cała roślina. Nie rozumiem ludzi którzy chronią plantację a na koniec pozwalają zeżreć zarazie roślinę. Zainfekowana część nadziemna poprzez zarodniki pływkowe poraża bulwę.

#156 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 20:01

ziemniaczana solidarność mikad - a jak w Twojej okolicy mają się białe ziemniaki?? U mnie Bellarosa powoli siada ale ma prawo, Tajfun zielony w najlepsze, po Irdze nie ma znaku. Strach w pole wjechać kombajnem bo można 2 przyczepy cały dzień kopać jeśli wydajność będzie taka na jaką się zapowiada :/

#157 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 21:09

ziemniaczana solidarność Nie wiem, mam tylko dwie odmiany. Białych ziemniaków raczej się u nas nie sadzi. Co rozumiesz przez stwierdzenie, że Bellarosa siada. Zaatakowała ją zaraza czy więdnie fizjologicznie.

#158 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 21:59

ziemniaczana solidarność Raczej jedno i drugie. Trochę ją zaraza bierze ale już czas na usychanie. U mnie mało kto żółte chce, głównie biały jedzą.

#159 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 14 sierpień 2012 - 10:39

ziemniaczana solidarność Wróciłem właśnie z rynku i jak od kilku tygodni cena była 6zł/15kg to dziś przyjechał Star na sieradzkich numerach i sprzedawał po 3zł/15kg. Niemam pojęcia jak mu się to opłacało bo ma do mnie ok 250km. Ja ceny nie puściłem ale sprzedałem przez to połowe mniej jak zawsze. On sprzdał ok 1/3 tego co miał na aucie. Naprawdę niewiem gdzie mają rozum tacy ludzie.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów