Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#121 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 07 sierpień 2012 - 08:13

ziemniaczana solidarność Drogo czyli ile za kilogram? Dla jednego drogo jest przy 30gr/kg dla innego 1zł. Oczywiście z punktu widzenia sprzedającego, bo dla konsumenta zawsze jest drogo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 18:47
  •  

#122 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 08:17

ziemniaczana solidarność Pawelec - ciekawe i jakże dla ucha przyjemne :D należałoby zamiast zniechęcać do oddawania za grosze napisać: kopcie i sprzedawajcie jak najwcześniej bo ceny nie będzie ale to i tak nic nie zmieni. Dopóki nie zaczną na przechowalnie sypać to cena będzie marna, ludziska boją się że zostaną z towarem. Chciałbym zobaczyć jesienią (gdy cena będzie oscylowała wokół 0,5-0,6zł) miny tych którzy oddawali po 0,1zł.
Na styczeń-luty przewiduję cenę w granicach 0,7-0,9zł. Zobaczymy :)

Edytowany przez pawelol111, 07 sierpień 2012 - 08:18.

#123 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 08:21

ziemniaczana solidarność troche cię poniosło z tymi cenami :D
pójdzie w gore ale nie o 500%.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 09:30

ziemniaczana solidarność Ku*wa ludzie wy tutaj takie rzeczy wiecie że nic tylko za***przać i grać na giełdzie, po wam zabawa z ziemniakami? Według @pawelol111 cena zimą bedzię wynosiła ~10-12 zł za worek, nic tylko nakupić we wrześniu mase towaru za 1.5zl a sprzedać pareset procent drożej bez większej roboty, żyć nie umierać. Ogarnijcie się chłopaki :)

#125 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 11:51

ziemniaczana solidarność

Śledzę mapy opadów w Europie od dłuższego czasu i ten artykuł jest potwierdzeniem tego co działo się na sat24.com - w Rosji paskudna susza.

nie znam dokładnie funkcjonalności tego portalu, w jaki sposób monitorowałeś ilość opadów w całej europie? ja używam sat24 do obserwacji przesuwających się frontów i poziomu zachmurzenia, ale z tego co się orientuję na podstawie zdjęć satelitarnych nie sposób ocenić sumy opadów

#126 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 12:09

ziemniaczana solidarność Czy poniosło - zobaczymy, jeśli faktycznie Rosja ma tyle warzywa ile przewiduje to eksport będzie potężny.
Co do opadów - śledzę codziennie mapy i jeśli na danym obszarze nie widać chmur deszczowych (burzowych itp) to śmiało można powiedzieć że deszcz tam nie padał bo niby z czego? Dla ścisłości - interesuje mnie jedynie wschód.

Edytowany przez pawelol111, 07 sierpień 2012 - 12:12.

#127 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 21:52

ziemniaczana solidarność Właśnie ludzie zarabiają i to sloną kasę trzeba mieć tylko glowę i sprzęt. Mój wujek kupował na wiosne ziemniaki po 2,2zl za worek i kazał temu co paczkuje od razu nabijać jego etykiety ziemniaki prosto z samochodu szły na markety w cenie 3,5zł czyli co ma ponad zlotówkę za nic? oczywiście tylko trzeba być inteligentym i wiedzieć w co zainwstować a nie jak głupek sprzedać byle sprzedać.

#128 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 07:21

ziemniaczana solidarność

Właśnie ludzie zarabiają i to sloną kasę trzeba mieć tylko glowę i sprzęt. Mój wujek kupował na wiosne ziemniaki po 2,2zl za worek i kazał temu co paczkuje od razu nabijać jego etykiety ziemniaki prosto z samochodu szły na markety w cenie 3,5zł czyli co ma ponad zlotówkę za nic? oczywiście tylko trzeba być inteligentym i wiedzieć w co zainwstować a nie jak głupek sprzedać byle sprzedać.

Zapomniałeś że głupi rolnik nie myśli !!!większość robi bez sensu . Moim zdaniem tacy nigdy nie zmądrzeją . No i niech barany bez mózgu zap..ą . :lol: . Po prostu ziemniaczane buraki . :D Pozdrowienia .

#129 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 09:44

ziemniaczana solidarność A my za***przamy razem z nimi bo i u nas cena marna więc nie wiem skąd ta radość...

#130 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 09:57

ziemniaczana solidarność Taaak będzie drożej, Jedna z dużych sieci podała cenę na pażdziernik dla dostawców. Lepiej nie podawac bo się ktoś może załamać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 10:27

ziemniaczana solidarność No i może skoczyć ta duża sieć jak eksport ruszy na wschód.

#132 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 08 sierpień 2012 - 12:34

ziemniaczana solidarność Pytanie czy w ogóle Rosja coś weźmie od nas :rolleyes: czy od francuzów lub Niemców ;[ ważną kwestią jest jeszcze kiedy i za ile.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#133 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:25

ziemniaczana solidarność
Już bierze po1.5zł bez fito,z papierami drożej.

Edytowany przez przemol87, 08 sierpień 2012 - 13:28.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#134 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:45

ziemniaczana solidarność no właśnie macie jakąś wiedzę na temat sytuacji za granicą? podobno pchełka z Portugalii już się zaczęła panoszyć w Hiszpanii, więc jest coraz bliżej Francji

#135 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 18:33

ziemniaczana solidarność tęga dyskusja:) sadziłem ziemniaki wczesne poraz 1wszy, akurat rok bardzo kiepski
odmiany lord i denar, idzie jakies 400kg co 2gi dzien po cenie 8zl woreczek:] nie jestem wyjadaczem, ani karierowiczem, poprostu robie swoje i produkuje dobry towar
pomimo bessy na 'hurtach' moje ziemniaki po 1wszym roku zyskaly remome i na przyszly rok bedzie jeszcze wiecej odbiorcow, juz zamawiaja dostawy
oczywiscie popieram teze, ze za cene odpowiadaja producenci, swoja prace trzeba szanowac a nie dokladac do interesu.
pozdrowienia z pomorza zach

#136 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 sierpień 2012 - 05:53

ziemniaczana solidarność

Ku*wa ludzie wy tutaj takie rzeczy wiecie że nic tylko za***przać i grać na giełdzie, po wam zabawa z ziemniakami? Według @pawelol111 cena zimą bedzię wynosiła ~10-12 zł za worek, nic tylko nakupić we wrześniu mase towaru za 1.5zl a sprzedać pareset procent drożej bez większej roboty, żyć nie umierać. Ogarnijcie się chłopaki :)

no przecież tak działają ci duzi handlarze. Np hipermarkety. A ty jak coś kupujesz to też żeby sprzedać drożej.

No i może skoczyć ta duża sieć jak eksport ruszy na wschód.

sieć nie skończy bo teraz gwarantuje sobie cenę. Najwyżej pośrednik który do niej dostarcza

#137 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:03

ziemniaczana solidarność w Intermarche pyry po 0,39/kg

ale taka żenada, że nie wiem czy świniom dałbym aby wpierd....

mam kartkę z worka, jakby był tam numer tego faceta to bym zadzwonił i go podbudował, że ma za***iste pyry....

chociaz może zaraz wygoogluję sobie go i może numer będzie

#138 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:05

ziemniaczana solidarność Słyszałem ,nie wiem czy to prawda że temu ziemniaczanemu dziadostwu 1,5 obniżyli wjazdowe na giełdach ? a to podejrzewam że by im zostało na wino z gatunku erotycznych snów sołtysa. I oto następni upodlili i śmieją się z głupowatego chłopka a on h.. wie dlaczego stoi tam i dokłada .Myślę że całe to dziadostwo na jesieni nie będzie w końcu pyrów kopać bo nie starczy kasy.Niech zdychają jak nie potrafią logicznie myśleć i niech nie świnią w kraju. Szkoda mi tylko dzieci wiejskich chcących się uczyć, jeść i normalnie żyć które od września do ciężkiej teczki zamiast smacznego śniadania będą od starych dostawać worek pyrów które nie poszły za 1,5 . :unsure:

Edytowany przez szymon1977, 10 sierpień 2012 - 20:08.

#139 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:26

ziemniaczana solidarność masz stare informacje, cos takkiego bylo ale juz tego nie ma
pewnie nie wiesz tez o tym ze to "dziadostwo" we wtorek wieczorem cenilo4zl
pozdrawiam
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:47

ziemniaczana solidarność To się chwali i oby tak dalej a może jeszcze lepiej. :rolleyes: