Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#81 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 04 sierpień 2012 - 19:42

ziemniaczana solidarność wcisnę swoje trzy grosze pomiędzy strony - ja ogromu nie zasadziłem bo mam 3ha, dużo nie sprzedałem bo 3,5 tony łącznie (jestem z pod Gdańska i u mnie pyry są później) ale 1,5t łepek wziął po 5PLN/15kg w przeciągu 4dni - mówił, że brał po 3,5-4PLN/15kg i, że drogo a ja do niego, że jak chce w tej cenie to ma mi dać swoich ludzi do pracy i, że nie mam zamiaru darmo robić = bez łachy dał po 5PLN. Od września powinno być już dobrze bo zacznę wozić dodatkowo tonę tygodniowo do kolegi więc jakoś ten towar zejdzie i chyba coś w kieszeni zostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 11:46
  •  

#82 Share jasio0095

jasio0095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 20:40

ziemniaczana solidarność K61wp zrobił interes życia :lol: .I sam nie wie ile ma w kieszeni :D !!! Uważaj bo od nadmiaru kasy sie tumanieje ! :P pozdr... Oczywiście dla normalnych .

Edytowany przez jasio0095, 04 sierpień 2012 - 20:41.

#83 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 20:50

ziemniaczana solidarność Jasio0095, może sobie k61wp z tym nadmiarem tej mamony jakoś poradzi :D ważne jest żeby nie zwariował , bo za rok nie zasadzi i pyrów będzie mało ! :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 04 sierpień 2012 - 20:53

ziemniaczana solidarność nie ma się czym chwalić, nie kopię jeszcze kartofli bo zbieram z pola to czego mam więcej (rzepak,groch, jęczmień, pszenicę) z ziemniakami tak bardziej hobby'stycznie :)

w moim poście chodziło mi o to, że wnet za darmo jak mam robić to wolę nie robić - przynajmniej kobiecie dam mocniej po zaworach jak będę mniej zmęczony hehehehe

#85 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 04 sierpień 2012 - 21:22

ziemniaczana solidarność a no własnie rolnik powinien dyktować cenę, i dyktuje ale nie myśli o niej bo ma siano we łbie, dodam że jak by płacili za głupotę rolnika to okolice Sieradza i Błaszek, i innych za 1-3zł za 15kg. sprzedających w zlocie by chodzili. nadprodukcja jest tylko niech kazdy wie o tym że więcej ziemniaków i tak nie zejdzie i czy to bedzie 10gr czy 50gr to jednakowo schodzić będą, tylko jak się ma za dużo to zganiamy na innych że to oni powinni zostać z pyrem nie ja,i wszyscy tak myślą i jest jak jest, wystarczyło by żeby każdy bez wyjatku zlikwidował np 30 % areału i reszte sprzedawać po 50gr i więcej kasy by było niż teraz, a dlaczego tak jest to sami sobie odpowiedzcie, rolnik = matoł, wazeliniarze, niestety ale tak jest a tym bardziej jak widzę na igrit sprzedam za 4gr lub oddam za darmo, głupszego już nie da rady znaleźć, zostawił by te pyry i zasiał na nich pszenice, i lepiej na tym wyjdzie jak je odda za darmo, ale niestety puki matoły po podstawówce gospodarzą tak będzie. trzeba umieć liczyć a nie myśleć ze się jeszcze opłaca, kiedy już do tego dokładamy,.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#86 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 22:12

ziemniaczana solidarność mnichal56 mocne słowa ale bardzo dobre, precz z wazeliniarzami, tak powinni ich ruchać że d*pa z bólu u każdego purpurowa !!!

#87 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 22:47

ziemniaczana solidarność Szymek, juz widzę oczyma duszy te aleje ziemniaczane w łodzi na purpurowo malowane :lol:

#88 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 07:49

ziemniaczana solidarność musicie zauważyć, iż mamy wolny rynek i to nie producent w przypadku prawie doskonałej konkurencji kształtuje cenę, jest ona uzależniona od wielkości popytu i podaży, szczególnie dla produktów żywnościowych niewielkie zmiany podaży wpływają na duże zmiany ceny, ale w przypadku ziemniaków najgorsze jest to, że mamy do czynienia ze zmianą modelu konsumenta i w Polsce spada konsumpcja ziemniaków, jedyna szansa na wzrost cen to spadek podaży (raczej trudny do osiągnięcia, bo rynkiem rządzą duże plantacje, które nie pozwolą sobie na spadek wielkości plonu i jego jakości), więc ja osobiście w tym sezonie zamierzam przejąć marżę pośredników i sprzedawać towar bezpośrednio do sklepów oraz konsumentom, jednak takie podejście zmieni charakter mojej działalności (będę zajmował się głównie sprzedażą a nie produkcją) oraz podniesie jej koszty

#89 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:15

ziemniaczana solidarność a kto powiedział że rolnik nie ma oręża w postaci regulacji podaży, popytu nie zmienimy ale podaż już tak, takie pie..enie o nad produkcji, jak byśmy chcieli to byśmy zrobili, ale wcześniej napisałem rolnik za tempy jest na to bo nawet ziemniaka na strajk nikt nie chce dać, wolą w d*pę wchodzić żeby za darmo oddać i tyle, a z tymi konsumentami to nie do końca się zgodzę że mniej jedzą po prostu kupują gdzie indziej ja osobiście mam kilkanaście rodzin co biorą od ładnych kilku lat i wszystko notuje gdzie co i jak i powiem że tyle co jedli tyle jedzą, rocznie różnica 1-4 worki raz na - raz+. jak ktoś skrupulatnie prowadzi ewidencje to wie a takie gadanie z głowy typu idąc w pole i patrząc na pszenice ze odda 8t podczas gdy jest 4t tylko pokazuje co mamy w głowie, opieraj cie własne wnioski na tym co macie w swoich zeszytach zapisane a nie na tym co wam sąsiad powie, bo sąsiad dobry do szklanki ale to potrafi tak ubarwić swoje i innych osiągniecia że tęcza się robi.

#90 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:37

ziemniaczana solidarność Ralllyfan, to nie są d*py wymalowane lecz ostro za zgodą wyruchane.Czyli w większości Polski rolnik to k....!!! pozdr dla normalnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 12:14

ziemniaczana solidarność dobrze powiedziane, :D :lol: ,

#92 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2012 - 12:32

ziemniaczana solidarność Osoby , które używały obraźliwych słów otrzymują po 10% , jeszcze ktoś chętny ?
Zapraszam do dyskusji ale... Panowie , z umiarem .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#93 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 14:16

ziemniaczana solidarność a od kiedy to moderator nie nazywa rzeczy po imieniu co?, tak jest ze rolnicy co nie którzy używają takich niskich cen do sprzedania swego towaru za psi h to niestety ale nerwy puszczają i trzeba to nazwać tak nie inaczej, niech widać ze jest źle na wsi a nie plują w oczy i mówią ze deszcz pada, chyba ze szanowny moderator lubi dawać bany i nie wiem co tam jeszcze tu można dać*ostrzezenia, za to ze się nazywa rzeczy po imieniu, a tak po za tym to nie piszemy pełnymi słowami, i wyrażamy swoje opinie a że inni rolnicy są jacy są to trudno, a jeszcze jedno jak spotykam innych co po 1zł= lub 1,5zł sprzedają to jasno i wyraźnie mówię co o tym myślę, a oni to płaczą ze tak tanio i nie ma za co kupić to mówię po h żeś tam pojechał, sam nic z tego nie masz a nabijasz kieszeń pośrednikowi, i tak w kółko gadanie, a oni swoje, to powiedzcie co on ma w tej głowie, zresztą nie będę się powtarzał. i na koniec jest takie powiedzenie w którym trza by coś zmienić, OD MYSZY DO CESARZA WSZYSCY ŻYJĄ Z GOSPODARZA.

#94 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 14:25

ziemniaczana solidarność naucz się pisać z kropką. Pisana wypowiedź różni się od wypowiadanej. Ma być bardziej uporządkowana i tak celnie sformułowana żeby nikt nie miał problemu ze zrozumieniem. U Ciebie każdy post to jedno wielkie zdanie. I trzeba się domyślać jaki jest sens takiej wypowiedzi. To naprawdę męczy podczas czytania.
Chyba że nie potrafisz, to rozumiem.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#95 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 16:26

ziemniaczana solidarność Tak po prawdzie producent nie ma szans na regulację cen na rynku. Każdy sadząc czy siejąc liczy na jak największy plon, bo tylko obrotem mozna coś zyskać. Żadna ekologia czy produkty niszowe, zapomniane odmiany.
Tylko masa sprzedanego produktu. Jedynym regulującym na na skalę europejską czy krajową jest pogoda i urodzaj. To że ktoś oddaje poniżej ceny produkcji jest w tym kraju tak częste że prawie normalne. Dotyczy to całej branży warzywnej. I to jest fenomen, bo przecież kiedyś ten koniec nie da się już z drugim powiązać.
Dla przykładu. swego czasu powstało wiele grup producenckich zajmujących się sprzedażą jabłek. Powstały piękne obiekty , zakupiono drogie linie do sortowania i co ? Ano stoją sobie spokojnie otwierane tylko w razie audytu a towar sortuje się w stodołach u producentów i zwozi gotowy do załadunku do siedziby grupy.
I tak prysł kolejny mit że grupy są lekiem na bolączki rolników.

#96 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:15

ziemniaczana solidarność Te Moderator !!! Twoja 10 nie robi na mnie żadnego wrażenia . Inteligent się znalazł w d..e dziobaty !!! A rzeczy faktyczne należy nazywać po imieniu jak ja to robię .Wracając do rolnictwa - rolnik Polski jest w większości za głupi by przy nadmiarze danego produktu utrzymać jakąkolwiek cenę za którą mógłby nie tylko smarować zjełczałym smalcem d..e !!!

#97 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 sierpień 2012 - 05:35

ziemniaczana solidarność wróć na igrit. Tam chamstwo nikomu nie przeszkadza

#98 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 05:59

ziemniaczana solidarność pawelec jak masz jakieś uwagi to napisz do przyjaciółki, i jak ci się tak ciężko czytać to po co czytasz, pisze i tak będę pisał bo to forum a nie książka czy dyktando, a jak jesteśmy już tacy skrupulatni to trzymaj się tematu a uwagi do pisania to zachowaj dla siebie el profesor, ( patrzcie go taki dokładny a zaczynasz z małej litery), jak by jeden drugiemu wypominał że robi błędy to forum zaźgane by było uwagami nie postami z tego co myślimy,
A TO NAPISZE Z DUŻEJ LITERY ŻEBYŚ ZROZUMIAŁ, A MIANOWICIE MAM LAPTOPA Z NIEMIECKĄ QWERTY I ZNAKI SĄ TAKIE A NIE INNE.
NIE BĘDĘ SZUKAŁ 10 s PO KLAWIATURZE ZNAKU KTÓRY JEST UKRYTY PO TO ŻEBY MI KTOŚ GLĘDZIŁ NA FORUM ŻE PISZĘ Z PRZECINKIEM A NIE Z KROPKĄ. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

#99 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 06:44

ziemniaczana solidarność Pmichał56, piszesz chyba po to, żeby ktoś to przeczytał , tak? Szkoda Ci czasu na pisanie poprawnie - pisz posty o połowę krótsze, ale z sensem - na pewno większa będzie szansa, że ktoś to przeczyta. Chcesz kogoś pouczać co ma uprawiać, jak ma sprzedawać, a nie potrafisz poprawnie zdania napisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 07:00

ziemniaczana solidarność to ja dodam jeszcze ze swojej strony ze to dzięki mnie poleciały % na tej stronie :)
pozdrawiam serdecznie kolegów szymona i michała!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.