Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 22:27

ziemniaczana solidarność kolego pmichal56, skoro jestes smutny ze sprzedajesz po 1,5, to pociesze cie ze ode mnie idzie po 6zł... zyjesz w innym swiecie.

Edytowany przez pawelec, 29 lipiec 2012 - 22:28.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 15:38
  •  

#62 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 30 lipiec 2012 - 05:55

ziemniaczana solidarność kolego pawelec ja nie sprzedaje po 1,5zł, wolałbym to talerzować jak kopać, niż za tyle oddać, a dodam ze u nas są tacy co za 1zł sprzedają, ja aktualnie 6 zł, i nie opuszczam, chociaż się upominają, ja mam większość na późnego, denara starczy, mi do końca pazdziernika - połowy listopada,potem owacja, satina i na końcu tajfun, volumi, 0,13ha nie bede kopał i sprzedawał bo szajs jakich mało, wziałem na próbe 500kg, ale nie da się jeść,ewentualnie sprzedam do krów, a jak nie to ten kawalek pójdzie pod talerz, i pszenica będzie rosła,

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#63 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 06:23

ziemniaczana solidarność U Pawelca zawsze najdrożej :D Aż się wierzyć nie chce że takie różnice mogą zaistnieć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:54

ziemniaczana solidarność czemu u mnie najdrozej? taka cena jest na elizówce.

#65 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 10:43

ziemniaczana solidarność Nie twierdzę że zmyślasz tylko że zawsze masz ceny wyższe o te kilka, kilkadziesiąt groszy. Jak były u mnie po 1 zł to Ty sprzedawałeś po 1,2zł (w 2010 roku, właściwie w zimie 2011) tak samo w tamtym roku na jesieni - u mnie szły po 0,35zł, sieradz, kalisz po 0,1-0,2zł a u Ciebie po 0,4zł.

#66 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 10:47

ziemniaczana solidarność @pawelec- ile czasu potrzebujesz na sprzedanie 1000workow oraz tak mniej wiecej ile jest aut z ziemniakiem?
w lodzi jak jest brynda to jest ok 60 samochodow ciezarowych, busy wyginely smiercia naturalna

Edytowany przez przemol87, 30 lipiec 2012 - 10:48.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#67 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 16:08

ziemniaczana solidarność nie zmyślam, piszę jak jest.
na giełdzie oddajemy po 40gr, i to juz jest unormowana max cena jaka mozna uzyskac. Są tez i po 30gr. Srednio z ziemniakiem jest ok 20-25 aut, czasem wiecej czasem mniej. Najwiecej naliczylem kiedyś prawie 60. Nie mamy samochodu ciezarowego, wozimy busem. Na gielde jedzie max 2,5t jednorazowo, nie ma sensu przeladowywac. A do tego jakies ilosci na miejsce. Taki kurs sprzedajemy 2-3 godz. Potem jakies kursy na zamowienia. PIszę w liczbie mnogiej, bo rozni ludzie jezdzą. Obecnie nie mam potrzeby kopania wiecej niz 3t dziennie bo nie mam wiekszego zejscia. Od posesji do wjazu na giełde mam 20km. Cos jeszcze? :P
Elizówka to nie jest jakiś wielki rynek zbytu na ziemniaka jak w centrum, ale tu zawsze cena była wyższa niż u was.

Edytowany przez pawelec, 30 lipiec 2012 - 16:11.

#68 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 19:24

ziemniaczana solidarność to tylko się cieszcie ze tak macie, rolnicy w naszych stronach maja siano we łbie nie mózg, np sieradz, warta błaszki i wieluń tez, te okolice,, zresztą inni tez jada na giełde sprzedają po 1-3zł a potem plączą ze niema za co kupić, a ja na to bardzo dobrze ale jak sąsiad kupił ciągnik to ja też , zmienił dostawczego na ciężarówkę to ja też, sadzi zamiast 3 ha --- 6ha ziemniaka to ja też, takich przykładów mnożyć, plączą ale sami sobie winni bo liczy się to żeby sprzedać a za ile to nie ma znaczenia, dlatego już ich nie żałuje bankrutować i to jak najwięcej, a import jest i nikt tego nie chce zmienić, a dlatego ze nikomu nic się z tym zrobić po prostu nie chce, a na dokładkę trzeci przyszły rok ciekawe kogo będzie stać, no niech któryś z tych okolic się pochwali jakie to interesy życia robią teraz, jak kolorowo i bajecznie mają,i ile razy to na wczasach w polu byli :D :D ,,,,rolnicza solidarność czy jak zwał tak zwał, zmarła zanim się urodziła koniec tematu... :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: ............................................................................................................................................................... pozdro dla szanujących się rolników. dodam ze jak u nas zbankrutują te jełopy, to może wy przetrwacie i będziecie dowozić pyry, a jest wszystko możliwe. :D . dodatkowo jadąc do nas z pyrami będzie można zapiąć przyczepę i kupić w okolicach Sieradza wszelkie dobra typu ciągniki, kombajny, itp. maszyny do ziemniaków za pół ceny. :P .

#69 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:59

ziemniaczana solidarność

można zapiąć przyczepę i kupić w okolicach Sieradza wszelkie dobra typu ciągniki, kombajny, itp. maszyny do ziemniaków za pół ceny. :P .

Już ty się o nas nie bój, tak szybko nie padniemy... najgorzej mają ci którzy przeinwestowali nabrali sprzętu na kredyt i teraz nie ma za co go spłacić reszta jakoś przetrwa na drugi rok najwyżej więcej zboża a mniej ziemniaka... zresztą marchew pietrucha i kapucha będą miały niezłą cene więc się przetrwa ten kryzys... a w te twoje 6 zł jakoś mi się nie chce wierzyć bo u was wszyscy jadą po 1.5 aż huczy... dlatego ze śląska do nas wcale nie przyjeżdżają bo u was taniej i bliżej...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#70 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 22:50

ziemniaczana solidarność @lukasx21 6zl?dlaczego nie...ale chyba w detalu
@pmichal56 nawet jak pol sieradza padnie to i tak będą mieli pyry w ch*j...W kazdej produkcji raz jest hossa a raz bessa...nie pamietasz w jakiej cenie bylo zboze 7 lat temu(w twoich stronach zyto kosztowalo 18zl/q),mleczarze nie tak dawno mieli kryzys, wieprzowina w ostatnim okresie czesciej jest na - niz na +. Przyszla teraz pora na ziemniaka tz naturalna selekcja i juz. Cieżkie czasy nie predko sie skonczą...

piszesz ze nikomu nic się z tym importem zrobić po prostu nie chce? a moze ty znasz sposob na towar z zachodu?

Edytowany przez przemol87, 30 lipiec 2012 - 22:53.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 08:49

ziemniaczana solidarność Przemol87 w detalu 6 zł to chyba przez takich jak Ty co zaopatrują sklepy po 1,5-2 zł. Ja w detalu jade po 9 zł a w hurcie po 5-6 zł. Sami jesteście sobie winni takich cen ,konsument choćby chciał nie wpier...li worka na obiad , a czy po 2 zł czy po 8 zł i tak kupi . Kalisz,Sieradz zepsuł ceny w całej Polsce,wiem bo byłem w Kaliszu i dosłownie biegają za klientem żeby kupił po 2 zł do negocjacji oczywiście. Wstyd,gdzie mają rozum.

#72 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 09:16

ziemniaczana solidarność Po pierwsze to po1,5zł nie sprzedaje a po drugie to@pmichał56 mieszka bliżej sieradza niż ty i nie tak daleko ode mnie więc wiem po ile są ziemniaki w moich stronach. Masz rację jeśli chodzi o to co się dzieje w Kaliszu i że czy po 2czy po 8 to i tak będą schodzić.
Od kilkunastu lat ziemniak w centrum był najtańszy ale od zeszłego roku to wam tak bardzo przeszkadza.
Przez taka sytuację wszyscy mają źle ale jest to jedyny skuteczny sposób na powstanie solidarności w rolnictwie bo za parę lat będzie nas mniej.

#73 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 09:58

ziemniaczana solidarność Jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w rolnictwie - będzie nas mniej. Co do areału - nic się nie zmieni.

#74 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 10:03

ziemniaczana solidarność Ale łatwiej będzie trzymać cenę przy mniejszej liczbie gospodarzy bo co z tego że ja będę trzymał jak dziesięciu innych chętnie sprzeda

#75 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 10:51

ziemniaczana solidarność Fakt, do tego taniej produkować na większym areale. Pojawia się jednak inny problem - do powstania takich gospodarstw trzeba lat... Nikt nie odda gruntu po 2 czy 3 nieudanych sezonach. Każdy trzyma się ziemi i stara dokupić - nie ma się co dziwić.

Edytowany przez pawelol111, 31 lipiec 2012 - 10:53.

#76 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 14:17

ziemniaczana solidarność U nas też ziemniak chodzi po 5 zl giełda sklepy i stołówki 6-7zł klienci i indywidualni 10zł 15kg. Dowóz na terenie Legnicy gratis. Moja rzeczywistośc.

#77 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 14:44

ziemniaczana solidarność możecie nie wierzyć ale ja tyle biorę, wożę ziemniaki już od 1980 roku w jedne miejsca, pierw były to góry pomorze i inne np zielona góra, a teraz nie jeżdżę daleko, a co robię że tak jest po prostu uczciwa i solidna praca a nie oszustwo, i produkowanie mega ilości w kiepskiej ilości ziemniak jest tak robiony żeby konsument był zadowolony, nie na odwrót, a cena już dużo ludzi wie że jak kupi to mają na niego gwarancje, jak coś nie tak zawsze wymieniam, po prostu dbam, a jak dbam tak mam, to samo z wami jak dbacie tak macie i tylko do siebie możecie mieć pretensje, że tak jest ja zaczynam małymi kroczkami daje ziemniaka do brukseli i londynu, warszawa i łódź stolica dostawców z sieradzkiego,?????? inie chwale się bo nie po to to piszę,ale to narazie bardzo mało ale uważają polskiego mojego ziemniaka za rarytas, nie to co ich zagraniczne paści które ciągną do nas, a gdzie i jak nie pytajcie bo nie powiem bo zaraz znalazł by się amator ze da za 1,5zł/15kg. a wracając do opłacalności to widocznie macie z czego dokładać, i tyle. a z tą solidarnością to już mi przeszło żeby pomagać komuś kto za pół roku nóż w plecy ci da, ja nie chce współpracy z judaszami tylko z kimś kto się godzi położyć na szali swoje interesy przedkładając dobro większej jednostki powstałej z kilku lub kilkunastu rolników, która więcej i tak zdziała niż mała jednostka , co i tak przełoży się na wzrost cen, i opłacalności produkcji, ale jest inaczej i każdy myśli że woli sam i nie pozwoli żeby ktoś się na nim dorabiał. i niech nikt nie mówi że tak nie jest, a i ciekawe kto by na taką grupę miał chrapkę., pozdro dla rolników co żyją z ziemi. trzymajcie się.

#78 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 18:45

ziemniaczana solidarność Grupa w Polsce nie ma szans, mentalność naszych rolników chyba nigdy się nie zmieni. Na przełomie 1999/2000 chciałem założyć taką grupę producentów która sprzedawałaby pakowane ziemniaki do sieci handlowych. Jako że owe sieci sklepów dopiero wchodziły na nasz rynek nie miały zbyt wygórowanych wymagań odnośnie produktu finalnego więc można było się zahaczyć nawet z jako taką jakością. Miałem już jakiś sprzęt aby na początek rozkręcić produkcję, nawet sprzedawałem towar do małych lokalnych sieci. Brakowało niestety surowca bo moje 800 ton w roku to kropla. Odbyło się nawet kilka zebrań z chłopami na temat współpracy w grupie producenckiej. Na którymś z nich jeden mądry zapytał mnie, jako że byłem założycielem akcji, jak ja będę im płacił za ziemniaki. Okazało się że oni cały czas traktowali mnie jako kogoś kto będzie im kontraktował produkcję, zapewniał stałą cenę i wypłacał kasę po odstawieniu ziemniaków, najlepiej wszystkich jesienią. Ot taki podmiot skupowy. W ogóle nie rozumieli idei grupy. Facet z odr-u uczestniczący w spotkaniu wyjaśniał im, że tu chodzi o możliwość jakiejkolwiek sprzedaży bo za chwile nie będą mieli gdzie sprzedać ale to było jak gadanie do ściany. Argumenty że muszą dowieźć ziemniaki, trzeba je posortować, zapakować, zawieźć do sieci i poczekać na kasę wcale do nich nie docierały uznali że chcę ich wykiwać. Dziś ja nadal pakuję ziemniaki i sprzedaję ale tylko swoje, po uczestnikach zebrania "słuch zaginął". 1,5zł to ja dostaję za paczkę 2,5kg a nie za 15kg.

#79 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 18:11

ziemniaczana solidarność Polska jako producent ziemniaka jest na pozycji przegranej, drukowanymi trzeba napisać POLSKI CHŁOP JEST GŁUPI !!! nie ma szacunku dla siebie , nie dużo brakuje a będzie d*pę lizał klientowi , o reszcie nie wspomnę.Oddają worek za 1,5 2,0 a później płaczą że kieszeń pusta . Patrzę na chłopską głupotę i jest mi wstyd bo sam jestem rolnikiem i uważam że trzeba mieć trochę własnej godności a nie dawać ciągle d*py !!! Dziwka za obrabianie tyłka ma sporą zapłatę , a głupi chłopina bul gnatów i siano w głowie .

Edytowany przez szymon1977, 04 sierpień 2012 - 18:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 19:18

ziemniaczana solidarność Dokładnie Szymon 1977. Zryte mózgi mogli by równie dobrze brać 8-10 zł za woreczek 15,i zejście było by takie same , a Oni dają d..py. Poprostu śmiech na sali. Hurtownicy sie z nich śmieją ,więcej oni zarabiają na przeżucie.Rozmawiałem z jednym to dali by nawet te 10 zł ale musiała by byc równa cena podawana przez wszystkich,bo tak naprawde to rolnik dyktuje cene. Pozdro dla normalnych.