Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniaczana solidarność

266 odpowiedzi na ten temat

#221 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:58

ziemniaczana solidarność Szkoda że nie mamy umów handlowych z Rosją. Rumun bierze ale to nadal nie jest cena za jaką opłaci się tak ciężko pracować. Zastanawia mnie jedno: czemu Cypr nie wysłał swoich ziemniaków do Francji, Niemiec, ogólnie tam gdzie drożej tylko ładował towar do Polski - Cypryjczyk musiał oddać za darmo albo dopłacić bo nie wiem jakim cudem koszty transportu się zwróciły gdy u nas ziemniak kosztował 0,15zł/kg.
Przykre jest że polski rolnik nie szanuje swojej pracy, zarabia pośrednik i to potężne pieniądze. Lepiej powinno być jesienią tylko czy owe "lepiej" będzie satysfakcjonujące. Ceny jakie mnie zadowolą: 0,5-0,6zł/kg białe, 0,4-0,5zł/kg żółte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniaczana solidarność Dzisiaj, 09:07
  •  

#222 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:50

ziemniaczana solidarność ja sie zastanawiam co by kupic 'pare tonek' vinety teraz póki ludzie mają jeszcze chęć oddać za grosze. Narazie handluje 40gr, za miesiąc góra dwa będzie 50gr, nie ma co się sr** :) 1ha lorda pojdzie po 25-30 bo wyszedł parszywy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#223 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:34

ziemniaczana solidarność wy chyba nie byliście w terenie co prawda ja tam ziemniaki mam głownie jako pasze i tylko 1,5 ha ale u mnie w okolicy stoja działki po 5-10 ha nie ruszane wszystko z reguly było sadzone jako kiełkowane z pełnym nawożeniem itd, a ziemniaki sa jeszcze ładniejsze niz w tamtym roku ..... tylko niestety zaczynają gnić bo ciągle pada.....
więc te wasze posty i pisanie, że będzie po 0,5-0,6 to chyba na poprawe humoru...... :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:45

ziemniaczana solidarność ja obecnie handluje po 40gr, a 50 to bede mial na pewno w zimie. czytaj ze zrozumieniem.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#225 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:49

ziemniaczana solidarność ja dzisiaj wywiozłem dla dzików ponad 500kg - tak gniją

#226 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 16:19

ziemniaczana solidarność Pawelec wpadnij do Małopolski i świętokrzyskiego tutaj juz trafisz na ludzi co oddają ziemniaki za darmo bo nie opłaca się kopać jak ziemniak po 2-3 zł -15kg i to nie ma kto kupić.
U mnie Tajfun jest parszywy a inne OK , tak więc DEFINITYWNIE kończę z Tajfunem,niestety ziemia mu nie pasuje u mnie.

#227 Share zulian

zulian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 20:53

ziemniaczana solidarność @Pol nie tylko u ciebie tajfun jest parszywy,zeszłego roku na wiosne brałem go z centrali po wykopaniu okazało sie że 50% bulw jest porażone parchem, tego roku zaryzykowałem i posadziłem 1ha i calutki hektar nadaje sie tylko dla bydła bo w tym roku niej est 50% porażenia a100% ;[ ;[

#228 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 16:48

ziemniaczana solidarność vikna.stb.ua/ru/news/2012/8/29/114661/

#229 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 wrzesień 2012 - 18:46

ziemniaczana solidarność na ruski miałem pod górkę :lol: . Co tam napisali? Ogólnie z tego co wiem to na ukrainie już pyra chodzi po 17-22 centy za kg i ciągle idzie do góry

#230 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 18:59

ziemniaczana solidarność ściągnij google chrome i będziesz miał możliwość tłumaczenia strony od ręki :P a napisane że pyrka 2-2,5 hrywny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 05 wrzesień 2012 - 07:56

ziemniaczana solidarność Był ktoś w Krakowie na rybitwach w poniedziałek lub wczoraj?? bo słyszałem że 5zł/15kg wołali.
-----

#232 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 08:01

ziemniaczana solidarność Wołać to i ja mogę po 10 zł :)
po 4zł sprzedawali.

#233 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 08:06

ziemniaczana solidarność no to niema źle bo cena poszła o ponad 100% do góry bo tak to były po 1.5zł. A po 10zł to z domu sprzedaję ale to symboliczne ilości

Edytowany przez bolid20, 07 wrzesień 2012 - 08:07.

-----

#234 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 12 wrzesień 2012 - 19:43

ziemniaczana solidarność jadę jutro podpytać na Miałki Szlak do gdańska podpytać po ile sprzedają

#235 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:55

ziemniaczana solidarność Jakie ceny dajecie za ziemniaki jadalne "do piwnic" ja planuje po 50gr. Mniej sie juz nie opłaca bo jak wywoze odpady z jadalnych i skrobiowe to mi wychodzi po ponad 20gr/kg, prosto z pola bez przebierania.

#236 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 08:26

ziemniaczana solidarność z dowozem 8zł/15kg czyli 56gr a jak ktoś do domu przyjedzie to 7.5/15kg czyli 50gr - tak sprzedaję większe ilości. Jak ktoś po woreczek przyjdzie lub kilka to 10zł/15kg
-----

#237 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 18:27

ziemniaczana solidarność 20zł/30kg bez względu na to czy ktoś się pofatyguje odebrać z domu czy też ja będę musiał je dostarczyć.

#238 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 17:56

ziemniaczana solidarność odświeżam temat.
W lokalnej gazecie znalazlem artyków na temat efektów lipcowych rozmów rolników z przedstawicielami ministerstwa.
W skrócie:
"Do połowy listopada MRiRW czeka na opinie i pomysły na to jak poprawic sytuacje plantatorów ziemniakow. To jeden z efektów działań samorządowców i rolników z gmin Wróblew, Błaszki i Warty..."
...inpekcja ochrony roslin znalazła rozwiązanie na uproszczenie procedury badań polskich ziemniaków wysyłanych do krajów UE. Ministerstwo będzie też starało sie na szczeblu unijnym złagodzić dotyczące obrotu ziemniakami z Polski. Propozycja jest taka, by badać juz partie sadzeniakow. Wtedy zebrane plony przechodziłyby uproszczona procedyre tzw. oceny fitosanitarnej.
-Bardzo ważna jest tez propozycja służb sanitarnych, by rozgraniczyć, co ot jest wczesny ziemniak..."
cały artykuł do przeczytania w Dzienniku Łódzkim z dnia 07.11 mut dla regionów Sieradz, Zd-wola dostepny tutaj http://www.prasa24.p...2-11-07,dw.html

Edytowany przez przemol87, 08 listopad 2012 - 17:57.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#239 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:51

ziemniaczana solidarność Dzięki za wrzutkę. Gdyby nie te durne badania mielibyśmy ziemniaki po 0,8zł a tak... jest jak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:48

ziemniaczana solidarność o co chodzi z tymi wczesnymi ziemniakami? najdziwniejsze jest to, iż nie ma możliwości, aby ograniczyć import ziemniaka, ale bardzo skutecznie skutecznie blokuje się eksport, moim zdaniem bardzo pozytywna jest ostatnia akcja branżowych wydawnictw zorientowana na temat bakteriozy, gdzie autorzy oficjalnie twierdzą, że nikt nie widział jej objawów