Skocz do zawartości

Zdjęcie

obora

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiek1224a

Grzesiek1224a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 11:32

obora witam. posiadam oborę 20x10 i mam zamiar dobudowac obore na opasy tzw jednospadową . wiem napewno ze bedzie miała 20 m długosci i zastanawiam sie jaką szeroką zrobic i czy opasy na uwięzi czy moze w boksy. obornik bedzie usówany napewno turem. Jkai moze byc koszt takiej obory ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obora Dzisiaj, 00:11
  •  

#2 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:13

obora Jak tylko na opasy,to uwieziowa bym zrobil.Z boksow trudniej usunac obornik a jak bys chcial gleboka sciolke,to duzo slomy bys zuzywal.
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#3 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:36

obora Ja bym ci polecił na opasy wolno stanowiskową ponieważ wtedy byki szybciej rosną i mają lepsze mięśnie i wtedy cena lepsza najlepiej na głębokiej ściółce a do wywalania obornika to np zrobić okólniki i wttedy git a stół paszowy najlepiej tak z 3,5 m to wtedy spokojnie wjedziesz ciagnikiem z balotem kukurydzą lub paszowozem a najlepiej zrobić stół paszowy tak z 0,5 m wyżej od wysokości legowiska.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kuba1984

Kuba1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 11:48

obora Witam, podłącze się pod temat. Z jakiego materiału budowlanego najlepiej budować lub dobudowywać oborę?? Myślę o pustaku żużlowym, czy to będzie dobre rozwiązanie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:40

obora a ja mam takie pytanie bo chcę stodołę drewnianą przerobić na stajnie na krowy i czym ocieplić ściany bo wiadomo teraz to są deski z dość dużymi szparami, myślę dać wełnę mineralną od środka i na to płyty osb,a strop u góry na wys 3,5m deski i też płyty ale bez wełny bo na górę bale siana pójdą, tylko pytanie czy płyty osb nie zgniją?