Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki?

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 00:08

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? ojciec zrobił 2 opryskiwacze z ręczą belką. belki były mocne ale ciężkie. dlatego 2 ostatnie belki kupiłem. w tym roku chciałem zrobić modernizacje mojego 400l opryskiwacza. głównie chodziło o nową belkę 15m. cena za belkę składaną poziomo. cena 2500. wiec sprzedałem stary za 1000 pln i kupiłem nowy za 3500pln. jak chcesz budować duży opryskiwacz to belkę lepiej kupić, ramę zrobisz sam tu nie wielkiej filozofii. w planach mamy z ojcem budowę rozrzutnika obornika 10t z adapterem pionowym 2bębnowym, 1 osi na dużych kołach,z 2 rzędami listw. adapter kupię cały(tylko nie wiem jaką polską firmę wybrać pol-mot czy metal-tech), mechanizm bezstopniowego posuwu mam już producenta. prawda jest taka jak ktoś lubi majsterkować jak mój ojciec to dla niego to przyjemność i wyzwanie coś takiego zrobić. trzeba się jednak na tym znać bo nie jest to proste.ja osobiście aż takich zdolności nie mam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Dzisiaj, 20:06
  •  

#22 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 grudzień 2011 - 00:16

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Czekamy na zdjęcia ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#23 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 00:48

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Ja również nie mam takich zdolności żeby budować od podstaw opryskiwacz. Lubie sobie majsterkować ale raczej przy drobniejszych rzeczach bo tu już w grę wchodzą nie małe pieniążki i musi być wszystko dokładnie wykonane. Zresztą teraz to nawet nie mam gdzie tego robić bo garaż mam duży niczym go nie ogrzeje a jest troszkę chłodnawo tak żeby non stop siedzieć w garażu. A opryskiwacz na wiosnę jednak jest już potrzebny. Jak zrobicie ten rozrzutnik to czekamy na zdjęcia :D heh :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 10:13

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Gdybyście wiedzieli jak "zdolni masterkowicze" składają te markowe opryskiwacze to byście wiedzieli, że sami zrobicie lepiej... To tak jak z naprawą samochodu - bałem się cokolwiek robić, ale jak spędziłem trochę czasu w różnych warsztatach to wolałem się dokształcić i teraz większość rzeczy robię sam i wierzcie mi, że na pewno nie będę wkładał tłoków w rękawiczkach umorusanych ziemią bo przed chwilą zmieniałem koła (widziałem taką akcję w warsztacie, który uchodzi za bardzo, bardzo dobry...). Nie mówię o samodzielnym spawaniu belki, bo w domu się nie da, ale kupujesz belkę najlepiej niepomalowaną, sam sprawdzasz jakość wykonania, robisz poprawki i malujesz. Malowanie proszkowe jest super, ale producenci idą na łatwiznę i robią to kiepsko. Może to się wyda wam dziwne, ale lepsza jest dobra emalia i odpowiedni podkład niż kiepskie malowanie proszkowe (wiem z doświadczenia), oczywiście piaskowanie jest konieczne. A co do montażu reszty - jeśli zmienialiście klocki w samochodzie to i z tym dacie sobie radę. Trzeba tylko sobie dobrze wszystko rozplanować i przemyśleć (i podglądać markowe sprzęty, najlepiej używane rok czy dwa żeby wiedzieć czego unikać). Przecież zawory, filtry, pompę, głowice itp kupuje się gotowe, a założyć węże to chyba nie taki wielki problem. Większym wyzwaniem jest skalibrowanie tego właściwie.
Strach ma wielkie oczy ;)

#25 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:39

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? w takim razie proszę o cierpliwość. temat na razie jest zgłębiany. dobrze będzie jak w przyszłym roku stal kupimy. temat jest otwarty. zbieramy materiały. w 2012 mam w planach budowę oczyszczalni przydomowej,ale chciałbym chociaż część materiałów kupić. oś od naczepy mam już nagraną. :unsure: 2013 to pierwszy termin realizacji. obiecuję ze foty pokażę :D

#26 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:03

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? No tak tak ale to na prawdę trzeba mieć o tym pojęcie. Bo jak ktoś ma dwie lewe ręce to nie da rady tego zrobić chociażby nie wiadomo jak by się starał. To nie da rady. W dzisiejszych czasach ten co nie umie czegoś zrobić musi za to zapłacić.

#27 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:19

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Nie porównujcie Pilmeta czy Krukowiaka z Tadlenem. Pierwsi 2 to porządne marki a ten ostatni to hałupnictwo. Byłem tam robią swoje pompy spawy i materiały cienkie na ramach. Jak maszyna idzie na import to się starają a tak to żadna rewelka. Nie namawiam cię na nic tylko jak będziesz kupował wynalazek z Zielonej Wsi to go dobrze obejrzyj.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:55

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Nie no tad len cenowo wychodzi dość drogo. A na moje ha nie wiadomo czego nie potrzebuje. A płacić też kosmicznych sum nie będe bo mnie po prostu na to nie stać a kredytu brał na to nie będę :) Chce na to przeznaczyć sumę z młodego rolnika nie koniecznie całą ale większą część.

#29 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:44

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Też mnie interesuje taki opryskiwacz, ale Panowie jaka belka lepsza 15m czy 18metrów??

#30 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:30

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? też miałem ten dylemat 15 czy 18 i raczej jestem skłonny bardziej wziąść 18m ponieważ na większość pól będzie mi idealnie pasowała a na dwóch czy trzech kawałeczkach się jakoś przemęczę :)

#31 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:05

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? a może warto zastanowić się nad opryskiwaczem BURY, wykonanie dość dobre, niektórzy nawet twierdzą że z polskich to najlepszy opryskiwacz

#32 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:44

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? Być może i najlepszy nie twierdzę że nie. Bo mi też on przypadł strasznie do gustu, ale jak dostałem od nich cennik to ojj... te ceny mnie przeraziły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:04

Jaki opryskiwacz z asymetrycznym rozkładaniem belki? SZwagier w tym roku kupił burego 2000 z asymetrycznie rozkładaną belką podobno włoska orginalna bagri czy jakoś tak to całkiem ciekawie to wygląda wydaję się być dośc solidna poziomowanie automatyczne działa bez zarzutu.

Dodaj odpowiedź