Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka problemów z reno 75.14 RS

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 23 maj 2016 - 11:02

z czasem wyciera się ten stycznik z tworzywa przy czujniku i przez to problemy, wystarczy że jedna osoba wciśnie do końca czujnik a druga obserwuje kontrolkę, jeśli w tym problem wystarczy przygiąć tą łapkę na dźwignik lun nałożyć np. kawałek węża

jeśli masz klocki z czujnikiem to również przez to może się świecić, ale na początek czujnik

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kilka problemów z reno 75.14 RS Dzisiaj, 15:58
  •  

#42 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:16

Dzisiaj pojeździłem przy sianie i  objawy są takie że cały czas się żarzy jak dodamy więcej gazu to tak jakby przygasał ,czujnik sprawdzałem nawet jak wcisnę go ręką do końca  to i tak nic się nie zmienia, jak zaciągnę ręczny czy spuszczę to nie ma dzisiaj reakcji a wczoraj jak zaciągnąłem to się świecił jak trzeba ,klocki mają czujniki wygląda na to że wszystko jest  z nimi ok, są nowe i kabelki raczej wszystkie na swoim miejscu . Na wyłączonym silniku cały czas się świeci czasem lekko przygaśnie na chwilę ,a jak odpalę silnik to zaczyna się żarzyć .

#43 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:08

może problem jest w samej kontrolce czy pobliskich kablach, ale sam wiesz że na odległość ciężko coś więcej poradzić

Polska B

#44 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:49

Kilka problemów z reno 75.14 RS Witam mam renault7514 i mam problem z pompa paliwa tzn siadł uszczelniacz i paliwo szlo do oleju wymontowac em zawiodłem do majstra zrobił pompę od razu tez regulacja wtryskiwaczy założyłem ustawiłem na znaki 2/4 00 i jak zapalił em to dymi i nierówno chodzi jak rozgrzeje się to dym znika ale nie całkiem przed naprawą było dobrze bez dymu tyle ze oleju przybywało co może się dziać

#45 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 05 czerwiec 2016 - 12:43

Zakładam, że problem dotyczy pompy wtryskowej.

Ustawienie "na znaki" to tzw. ustawienie statyczne. Teraz pozostaje ustawienie dynamiczne "na fasolkach" - tutaj każdy stopień jest ważny. Najlepiej podczas demontażu zaznaczyć miejsce dokręcenia śrub na trybie. Jeśli tego nie zrobiłeś trzeba znać kąt pomiędzy początkiem wtrysku a GMP.

Zależy jaki to dym? - jeśli czarny po dodaniu gazu to dobrze, lecz jeśli jakikolwiek inny to gorzej, ale zasadniczo świadczy o złym ustawieniu początku wtrysku. Jeśli chodzi o nierówną pracę sprawdź, czy nie ma przedmuchów przy wtryskiwaczach lub przynajmniej któregoś nie słychać.

Brak dymu przed regeneracją może świadczyć o zbyt niskim ciśnieniu na wyjściu pompy wtryskowej.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#46 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 13:40

Kilka problemów z reno 75.14 RS Po dodaniu gazu jest biały pytałem pomiarza i stwierdził że trzeba zapłon przyśpieszyć

#47 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:39

Biały to on nie jest (świadczyłoby to o obecności płynu w komorze spalania) jedynie szary.

Jaka jest różnica w odpalaniu pomiędzy obecnym a wcześniejszym stanem: czy odpala "od strzała", czy troszkę dłużej niż poprzednio?

Kolejna sprawa: czy obecnie dźwięk silnika uległ zmianie? Czy praca silnika jest głośniejsza, bardziej metaliczna (twarda)?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#48 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 20:16

Kilka problemów z reno 75.14 RS Witam odpala dobrze tyle ten dym jak jest zimna potem po rozgrzany zanika ale nie całkiem wiec nie wiem co jest grane

#49 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 11 czerwiec 2016 - 07:03

Jeśli odpala, jak poprzednio i praca silnika nie jest głośniejsza to trzeba przyśpieszyć początek wtrysku paliwa.

#50 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 18:02

Kilka problemów z reno 75.14 RS A jak to zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:14

Odkręć dekiel z przodu pompy wtryskowej. Po zdjęciu go ukaże CI się widok koła zębatego osadzonego na osi pompy i napędzającego ją.

Renault_MWM_rozrząd_3.jpg

Zaznacz cienko piszącym flamastrem (po odtłuszczeniu powierzchni) lub rysikiem linię (na zdjęciu widoczną, jako niebieska linia) na blaszce i kole zębatym. Będzie to punktem odniesienia (mierzenia przesunięcia kąta wtrysku). Zluzuj cztery śruby (o pół obrotu) mocujące tryb do pompy (na zdjęciu zaznaczone białymi strzałkami). Teraz przesuń o 1,5 lub 2 mm pompę względem koła zębatego zgodnie z kierunkiem obrotu.

Renault_MWM_rozrząd_3a.jpg

Możesz użyć klucza oczkowego założonego na nakrętkę główną osi lub przez pukanie młotkiem poprzez śrubokręt w łepek jednej z tych czterech śrub. Po przesunięciu o określoną odległość dokręć śruby i załóż dekielek.

Sprawdź efekty pracy poprzez odpalenie silnika w ciągniku.

Jeśli jest dobrze pozostaw tak, zaś jeśli jeszcze za mało możesz powtórzyć operację przesunięcia, jak poprzednio tylko teraz przestaw max o 1 mm.

*Jeśli nie da się dokonać przesunięcia. Odkręć cztery śruby, zdejm blaszkę i sprawdź, czy jest jeszcze miejsce w fasolce. Jeśli nie sprawdź poprawność złożenia "na znaki" (2/4 powinno trafić pomiędzy 0 0). Jeśli jest źle dokonaj poprawnego złożenia.

Porównaj, jak w temacie: http://www.agrofoto....sa-dobre/page-7 post #125.

#52 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 15:39

Kilka problemów z reno 75.14 RS Kolego u mnie są trzy śroby mocujące kolo z pompą wiec nie wiem czy da się zrobić

#53 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 15:57

Zasada jest ta sama.

Jak nie czujesz się na siłach to zatrudnij fachowca. 10 minut roboty nie weźmie więcej jak 200-300 zł :D

#54 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 18:56

Kilka problemów z reno 75.14 RS A kolega nie bywa w okolicach węgrowa woj maz?

#55 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:27

Bywam dość blisko, ale nie aż tak :D , bo okolice Siedlec. Jak jeżdżę do Niemiec, czy Anglii przeważnie jadę A2 muszę dojechać do obwodnicy Siedlec.

#56 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:57

Kilka problemów z reno 75.14 RS To jakby kolega miał czas i chęć to by podjechał i ustawił☺

#57 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:33

Chęci są gorzej z czasem. Jadę w niedzielę 26 czerwca w okolice Bielefeld także, jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci wysłać na priv moją cenę. Tu na AF pomagam za free, zaś w życiu muszę zarabiać. Jeśli będzie odpowiadać to, jak będę wracał, mogę zjechać te 40 km z trasy w jedną stronę. Tylko jeszcze nie wiem ile zabawię i kiedy wrócę.

#58 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:40

A z której strony Węgrowa mieszkasz? Od strony Wyszkowa? Powiem Ci że pompiarze też sobie lecą, manometry pamiętające czasy POM-ów to normalka, ustawia wtryskiwacz na 190 a tam w rzeczywistości jest 160 , już kilku znam takich fachowców

#59 Share listek11

listek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 06:19

Kilka problemów z reno 75.14 RS Mieszkam 14 km za węgrowem jadąc na wyszków w pap linie skręca się na korytnica a ile oczu kujemy za regulację? Mój i meail marcin-kruszewski@o2.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 14:57

może problem jest w samej kontrolce czy pobliskich kablach, ale sam wiesz że na odległość ciężko coś więcej poradzić

Problem rozwiązany  kostka z przewodami pod ciągnikiem z prawej strony, ocierały się przewody o blachę kabiny i takie dziwne były objawy po zaizolowaniu kabla wszystko wróciło do normy.  Izydor prawie zgadłeś dzięki za pomoc .