Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki tłumik do Ursusa C-360?

108 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:11

na płaskim chodzi ciszej niż na okrągłym i jest inny warkot silnika ale jak pamiętam wszystkie z fabryki wychodziły na płaskim widać jeśli producent takie zakładał to były w porządku dla silnika

Bo wtedy okrągłych nie produkowali. Potem już nowe żadne płaskich nie miały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki tłumik do Ursusa C-360? Dzisiaj, 16:34
  •  

#82 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:15

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Mylisz pojęcia bartoszku :) nie drożny tłumik to inna sprawa.
Ps. nigdy nie słyszałem aby w traktorze tłumik samoczynnie sie zapchał. Bardziej możliwe że ktoś ma z sasiadem na pieńku i ten psiknął mu pianki montażowej :lol: :lol:
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#83 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 05:52

Jaki tłumik do Ursusa C-360?  bartek1992 w c-45 jest silnik dwusuwowy. A tu już tłumik ma znaczenie bo wpływa na wymiane gazów na świerze powietrze w cylindrze silnika. To samo w silniku dwusuwowym bnenzynowym. Jeśli nie znacie zasady działania silnika spalinowego to nie wypisujcie pierdoł. Miałem w 4011 wszystkie trzy i od razu mówie że na płaskim i na okrągłym silnik  nie traci na mocy, na zetorowskim ryczy jak głupi.Tak samo nie zyskuje jak go wypiepszysz do lasa i będziesz jeżdzić bez. Proste. 

Edytowany przez seweryn20, 18 grudzień 2011 - 05:53.

KPK Kumurun Team

#84 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 grudzień 2011 - 06:45

Czy wy naprawdę sądzicie że rodzaj tłumika może wpłynąć na wzrost mocy? :blink:

Jeszcze jak chodziłem do technikum mechanicznego to często na lekcjach oglądaliśmy ciekawe filmy na dany temat omawiany na zajęciach. Był o układzie wydechowym, układ wydechowy ma znaczenie jeżeli chodzi o moc silnika, nawet zużyty tłumik (zatkany) utrudnia przelot spalin osłabiając silnik ;)

To po co fanatycy tuningu zmieniają tłumiki na pełny przelot ??

Łatwiejszy wylot spalin zwiększa moc, niewiele ale zawsze. Oglądałem w necie, zrobili test na hamowni auta, potem zmienili orginalny filtr na stożek i wydech na przelot i znów hamownia i kilanaście km przybyło :)

Ja jak miałem motorower jawa mustang 50ccm 2suw 3 biegi, tzw czeszka. Kiedyś jak jechałem od wibracji w ţłumiku odkręciła się nakrętka od ''wygłuszeń''. Po drodze zgubiłem ok 1/3 wygłuszenia. Była głośniejsza ale lepiej szła, silnik łatwiej wkęcał się na obroty.

Ja w wakacje chciałem do mego Fergusona chciałem kwasówkę kupić, ale ojciec zabronił, bo będzie za głośny i lipa :(
Nie chodziło mi o moc, tylko o wygląd, błysk kwasówki w popołudniowym słoneczku- bezcenne :)
Wieczny kawaler ;)

#85 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 18 grudzień 2011 - 10:03

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Fanatycy tuningi czyli inaczej mówiąc styliści. Przerobiają głownie dla wyglądu.
Ci co zajmują sie sportem, wyścigami owszem zmieniają tłumiki w maszynach. Tylko że w tym przypadku wymiana tłumika nie przyniesie efektów bez kilku dodatkowych elementów:
- filtr
- regulacja dawki paliwa jeśli jest to gaźnik
- sterowanie iskrą i wtryskiem paliwa ( power commander )
- wymiana tłumika jest szczególnie ważna gdy zakłada się turbinę

można by jeszcze długo tak wymieniać.

Zatem sama wymiana tłumika i to jeszcze w silniku diesla starej technologi z lat 60 nie zmieni zupełnie nic.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#86 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 10:35

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Powtarzam jeszcze raz w silniku dwusuwowym tłumik ma wpływ na napełnianie silnika mieszanką paliwa i powetrza. Zasada pracy tego silnika jest inna i temu. W silniku czterosuwowym tuningowanego auta też ma wpływ ale z innych powodów. Zakładane są strumiennice które powoduja jak by zasysdanie spalin z silnika co troche może odciężyc silnik w czasie suwu wydechu. Poza tym silnik tuningowany ma zwiekscone obroty, wieksze dawki paliwa, mniejsze opory na ssaniu a co za tym idzie spalin jest wiecej a to już nastepny powód do zmiany wydechu. Disel sam z siebie jest cichy nawet bez tłumika. Szczególnie w takich starych ciagnikach jak 60-ka tłumik nic nie tłumi bo to proste urządzenie z dość dużymi przelotami wewnatrz nie stawiajacymi zbytniego oporu. A przynajmniej nie taki żeby ktokolwiek mógł to odczyć jadąc tym ciągnikiem.
KPK Kumurun Team

#87 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 grudzień 2011 - 11:08

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Znam budowe i zasadę działania silników 2 i 4 suwowych i masz racje.
Co do głośności starych diesli bez tłumika tu nie masz racji. Co roku oraliśmy z tatem ogródek u babci. W tym roku ja orałem, jechałem przy jabłonce i co roku było ok ale ja miałem pecha i gałąź złamała wydech na kolanku kolektora wydechowego w MF 255. Było zajeb... głośno jakby ktoś granatami rzucał :D
Jak jechałem na pełnym gazie przez kolonie to ludzie z domów na posesje wychodzili zobaczyć co się dzieje, czy to nie owy koniec świata :D

A i jak straciłem wydech podczas orki nie poczułem, żeby zyskał na mocy czy nawet na luzie lepiej się wkręcał na obroty.

Przypomniało mi się. W tamtym roku nasza audi 80 zaczeła słabnąć powoli ale z każdym tysiącem km czuć było ubytek mocy, na forum audi poradzili aby rozkruszyć wypełnienie katalizatora i problem odrazu znikł i jeździ aż miło, ba nawet lepiej jeździ niż w dniu kupna a mamy ją od 6 lat, tak twierdzi tato bo ja mam prawko prawie 2 lata ;)
Wieczny kawaler ;)

#88 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 14:23

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Wiadomo że bez tłumika cicho nie pujdzie ale zrób to samo w benzynioku. Dopiero ryczy jak sciekły. Dla tego napisałem że w porównaniu do benzyny disel bez tłumika jest stosunkowo cichy i nie trzeba filozofi w wydechu żeby go przyciszyć do granic które są wytrzymania dla ucha. A katalizator to fakt. Nawet nowy tłumi a to temu że on do prawidłowej pracy musi mieć dość wysoką temperature. Jak będzie miał swobodny przepływ to sie nie zagrzeje. Poza tym jego budowa, setki wąskich kanalików i to dość długich na pewno nie pomaga wydalić spalin. :rolleyes:   
KPK Kumurun Team

#89 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 10 luty 2015 - 17:39

Jaki tłumik do Ursusa C-360? siema wszystkim może wie ktoś gdzie można kupić rurę wydechowa do Ursusa C-360 ze stali nierdzewnej ?

#90 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 10 luty 2015 - 17:48

A po co ci aż z nierdzewki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:49

Jaki tłumik do Ursusa C-360? No bo ładnie wygląda ;) A droga jest z nierdzewnej ?

#92 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 luty 2015 - 17:52

Z kwasówki? Oj drogo by wyszło :)

W rolnictwie siła!!! :)

#93 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:00

Jaki tłumik do Ursusa C-360? Ale lipa.. wiecie dla mnie chodzi o to żeby on był taki długi i bez żadnych wklesniec i wybrzuszen. Taka zwykła rura.

#94 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 luty 2015 - 18:16

To będzie chodził jak ruski czołg. Zwykłą rurę to się do turbo zakłada, ale jak chcesz to próbuj do C-360 myslę, że w 150 zł z takim przedsięwzięciem powinieneś się zmieścić.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#95 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:17

Jaki tłumik do Ursusa C-360? najwyżej się zmieni ;) dzięki za info

#96 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:27

Na allegro poszukaj, pełno jest;http://allegro.pl/li...-isqm-3-mt-0113

#97 Share xxpawlusxx

xxpawlusxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 luty 2015 - 18:51

Jaki tłumik do Ursusa C-360? dzięki ;)

#98 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 21:18

Jaki tłumik do Ursusa C-360? mam problem jaki tłumik kupić w rozsądnych pieniadzach ażeby dźwiek był ładny

#99 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 21:28

tylko zetorowski ale tak tłumik 160zł ale musisz dokupić kolektor i kolanko razem 450-500zł albo samemu pospawać coś na wzór zetora dzwięk miód malina:) 

zobacz do mnie na kanał jaki dzwięk był ze spawanego tłumika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 21:57

Jaki tłumik do Ursusa C-360? po co kolektor i kolanko ja sąsiadowi założyłem zetoroski dużo nie trzeba przerabiać ale u nas za taki tłumik licza ponad 200 a ja szukam coś taniej