Freeman10

New Holland 6050 czy Claas Arion 600C

Polecane posty

Freeman10    2

Witam. Jak w temacie. Posta piszę na zlecenie znajomego któremu niedawno zostały przyznane środki na zakup nowego traktora. Tak się składa jednak, że ma on nie lada dylemat który z tych dwóch ciągników wybrać. Jeszcze do niedawna był zdecydowany na New Hollanda, jednak-jak mówi on sam, po rozmowach z rolnikami którzy posiadają traktory z owej "stajni" zaczął mieć wątpliwości czy New Holland będzie tym najlepszym wyborem. Proszę więc, w jego imieniu, użytkowników tego forum, którzy posiadają traktory tej firmy o pomoc. Zaznaczam, że w grę wchodzą tylko te dwa traktory, więc proszę o skupienie się tylko na nich. Z góry dziękuje i czekam na wasze opinie.

 

New Holland seria range command & power command

Edytowano przez Freeman10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A o NH chodzi o jaką seriie T6000 elite/plus czy T6000 RC/PC ??

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Ja ma NH T6030 RC. Jestem z niego w 100% zadowolony, mam go już 2 lata przez ten czas zero awarii. Ciągnik wygodny w obsłudze, wygoda jest bardzo wielka. Nie zamieniłbym go na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego pawel a masz chociaz jakies porownanie do innych ciagnikow mowiac ze nie zamienilbys go na zaden inny??

tak sie sklada ze mialem na testach 6050rc na starym podlokietniku, silnik dla mnie byl bardzo slaby jesli chodzi o jego elastycznosc, wygoda? dla mnie tam wcale super wygodnie nie bylo, caly czas mi sie przyciski mylily bo rozmieszczone byly bardzo nieintuicyjnie i nie ergonomicznie, case puma mimo ze to ten sam koncern kladzie nh na lopatki jesli chodzi o kabine, w ostatnim czasie jezdzilem jeszcze claasem arionem 430cis i 620cis arion 600c jest blizszy do serii 400 ze wzgledu na skrzynie i osprzet silnika, sinik 2 zaworowy claasa wypada bladziej od silnika 4v ale i tak jest zdecydowanie lepszy od silnika siedzacego w nh, wygoda w claasie ze skrzynia 16 biegow nie jest na najwyzszym poziomie bo ehr dla mnie jest niwygodnie umieszczony ale za to logicznie w nh bedzie mozna wziac skrzynie eko40 miekka kabine i os czego w claasie nie zamowisz w tej serii ciagikow. mimo wszystko ja lepiej oceniam claasa i na koniec dodam jedynie ze nh na testy dostalem juz z jakimis bledami skrzyni ktore pojawialy sie gdy wrzucilo sie 19 bieg i predkosciomierz wtedy szalal, ale mimo wszystko dzialalo poprawnie, ciagnik mial ok 50 mth. spalanie nh i claasa w tej wersji mysle ze bedzie zblizone

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

kolego nie porównuj nh 6050 rc do pumy do maxxuma tak puma moze miec bezstopniowa skrzynie a nh t6000 nie co innego t7000.wiesz wszystko to kwestia przyzwyczajenia. ja miałem na testach NH 6080 PC w żniwa i nie zachwycił mnie za bardzo chociaż był z nowy podłokietnikiem . Mieliśmy kupic NH 6050 PC ale zdecydowaliśmy sie na Claasa Ariona 620. Byłem mile zaskoczony po wiosennych testach Claasa i to zdecydowało właśnie o zamównieniu tego ciągnika. a co do silnika NH masz kolego racje ;)

 

kolego zastanów sie nad Claasem Arionem 620 CIS w nim można miec oś amortyzowaną. W standardzie jest kabina amortyzowana , skrzynia 24x24 z automatyką w polu i w transporcie i tam jeszcze pare rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego to ty jestes w bledzie do maxxumow to mozna porownywac nh t6000 ale w wersjach delta plus i elite a rc i pc do pumy wystarczy porownac liczbe przelozen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

no może i tak ale wydawało mi sie maxxum multicontroler ma tyle przełożeń co NH T6000 RC/PC ale lepsza skrzynie ma i tak Claas 600 24x24. zależy jak tam co kto lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

claas serii 600 ma 24x24 ale w temacie jest mowa o claasie serii 600c a ten ma skrzynie dyna4 a nie dyna6 wiec ma 16 biegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj