Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie Fergusony ???

359 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 20:31

Jakie macie Fergusony ??? campbella oczywiście sie ciągneła :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie Fergusony ??? Dzisiaj, 03:15
  •  

#102 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 20:37

Jakie macie Fergusony ??? Mój mf 5465 pali w orce ok 17 l/ha a w godzinę zaorze nawet 1.3ha.

@mirasek w 54XX są 2 rodzaje 2x4x2 (zakresy, biegi, biegi przeł. pod obciążeniem) lub skrzynia dyna-4 4 zakresy po 4 półbiegi

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#103 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 12:13

Jakie macie Fergusony ???

@pioter
Mam skrzynie Power Shuttle 24/24
4 x 3 (LMH) x 2 (power shift) i rewers elektrohydrauliczny z regulacją płynności. W serii 54xx coś zmienili? Tam jest chyba 16/16...

@piootr
Coś ok 900 mth, nie pamietam dokładnie, chodzi bez tura. A Tobie po ilu mth sie wykrzaczyła ta wajcha? Z ładowaczem pewnie miała co robić.

No z 30 tonami trzeba go troche przytrzymać na sprzęgle, 1 na żółwiu i jakoś rusza :rolleyes: Ja orze trójką żółw/zając, pług piątka grudziądzka ale podkreślam jeszcze raz że mam ziemie lekkie

1 mth jest zależna od obrotów silnika, to o ile sie nie myle godzina pracy przy obrotach 2000rpm (chyba), przynajmniej w serii 42xx, bo w starszych 30xx leciało równo z zegarem 1mth=1h

W serii 54xx nie ma tego potencjometra do regulacji szybkości przełączania rewersu

Ja mam 1292 mth i niedawno zaczeły się problemy z dzwignią z turem chodzi sporo , ubijanie kukurydzy w silosie itp

Ze sprzęgłem to uważaj bo gościowi co razem ze mną kupował spaliło się to 2600 zł naprawa mój na większe koła i z miejsca jest mółowaty w transporcie zwłaszcza jak pod górke się stanie

Jeżeli tobie bije przy 2000 obr mth to mój ma coś pomieszane ja po 12h orki to z 8mth nabija tak do 2000 obr

Przód ci podrywa że wozisz dodatkowy balast na obciąznikach ???

#104 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 17:10

Jakie macie Fergusony ??? Z tymi mth to nie wiem napewno, coś takiego w instrukcji było napisane, sprawdze później. Tobie jakoś wolno je nabija, u mnie szybciej.

Co do ruszania to można przecierz ruszyć z zakresu M i przerzucić na H jak zestaw będzie sie toczył, to tylko jedno machnięcie wajchą więcej a sporo lżej dla ciągnika. Koszt naprawy sprzęgła duży i nieduży, spodziewałem sie nieco bardziej zawrotnej sumy (chyba że zgubiłeś jedno zero :blink:). Wiesz może w jaki sposób je spalił?

Fabryczne obciążniki spokojnie wystarczają, modelke posadziłem tam tylko do zdjęcia i myśle że raczej niewiele by pomogła gdyby podrywało przód :rolleyes:

#105 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 19:12

Jakie macie Fergusony ??? żeby spalic wielotarczowe sprzegło w kąpieli to trzeba byc zdolnym... :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#106 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 19:22

Jakie macie Fergusony ??? Nie wiem czy zdolnym jemu padło nie długo po gwarancji nie pamiętam tylko czy to co przodu czy do tyłu w nawrotnej załącza czyli jeżeli 2 komplety robić to cena razy 2 i to było 2 lata temu :blink: poprostu tarcze były spieczone

@mirasek jeśli chodzi o balast to nieraz i te pare kilo może pomóc :rolleyes:

zapomniałem dopisać że ja miałem wajche od rewersu na gwarancji wymienioną po ok 200 mth

Jak ciągnik postoji np na słońcu to przełącza ci się wajcha od rewersu ciężko bo u mnie tak

#107 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 14:38

Jakie macie Fergusony ??? No też sie zastanawiam jak można spalic sprzęgło w kąpieli olejowej, ale widocznie można, są zdolni ludzie :rolleyes: Musiał długo trzymać na półsprzęgle pod sporym obciążeniem że tarczki sie pospiekały. Tam chyba jest kontrolka od przegrzania sprzęgła i robi głośne piiii piiii jak coś nie halo

Ja z wajchą do rewersu na początku miałem tylko taki problem że sie odkręcała (śrubki sie luzowały) ale mocno dociągnąłem i jest OK. Po postoju na słońcu chodzi normalnie.

Co do balastu, racja... chyba posadze Gosie tam na stałe :blink:

#108 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:36

Jakie macie Fergusony ??? Witam kolegę miraska :rolleyes: widzę że tak jak ja jesteś urzytkownikiem mf 4255. Jak ci ten sprzęt się sprawuje, który rok i w jakim sprzęcie chodzi pozdro :blink:

#109 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 08:54

Jakie macie Fergusony ??? Witam!
Z ciągnika jestem zadowolony, po gwarancji nigdy nie zawiódł i oby tak dalej. Wcześniej na gwarancji dręczyły go choroby wieku dziecięcego: problemy z klimą, wpadka montarzowa (trzpień od mocowania wygłuszenia podłogi przebił przewód hydrauliczny nie pamiętam od czego i zaczęło wypierniczać olej ale awarie zlokalizowałem w garażu więc strat nie było, serwis na drugi dzień, zmienili przewód, zagieli trzpień i dolali oleju).

Kupiłem go jesienią 2003 wiadomo gdzie :rolleyes: Czepiam do niego pług 5x35 i 3 fortschritt do łąk, kultywator i talerzówkę ~3m, brone aktywną z siewnikiem 2,70m, kosiarke 1,80... Część sprzętów jest za mała bo gospodarstwo było przystosowane pod ciągnik 80KM i sukcesywnie wymieniam je na większe.

A Twój jak sie sprawuje?

#110 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:22

Jakie macie Fergusony ??? Jak do tej pory równierz jestem z niego zadowolony ( i oby tak dalej). Jadynie na początku wystąpił mały przeciek przy mocowaniu ramienia podnośnika ale szybko go usunięto. Mój także jest z 2003 roku tyle że z lipca. Pracuja głównie w 4 skibowej obrotówce Krone, agregacie uprawowo-siewnym ares xlc + famarol , kultywatorze podorywkowym 2,6 kus i zestawie przyczep hl 8011+d55 o ładowności 20t. pozdro :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 21:48

Jakie macie Fergusony ??? Ja mam MFa 6180 1995 r. 4980 mth

#112 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 08:16

Jakie macie Fergusony ??? @Lukasz4255
A jak ze zużyciem paliwa?
Z której części lubelszczyzny jesteś? Jaki macie ziemie?

@Grzegorz6180
Napisz coś więcej jak sie Twoja maszyna sprawuje, będzie dla potomnych :wacko:

#113 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 08:41

Jakie macie Fergusony ??? ja mam Massey Ferguson 255 z 91 roku w tej chwili ma 6000Mth i jak narazie jestem z niego zadowolony, tylko coś pompa od hydrauliki mi szwankuje ale i tak jej mało uzywam

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#114 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:23

Jakie macie Fergusony ??? Jestem z powiatu świdnickiego. Zużycie paliwa różnie w pługu od 14 do ok 18 w ciężkich warunkach. Wydaje mi się że gleby u mnie są średnio ciężkie teren lekko pagórkowaty.

#115 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:22

Jakie macie Fergusony ??? Nie mam co pisac cacko maszyna

#116 Share zachar

zachar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 19:57

Jakie macie Fergusony ??? Posiadam MF 3690 (93' 12000mtg) od pięciu sezonów. Silnik valmet rewelacja, hydraulika średnio, skrzynia(dynashift) po remoncie.

#117 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 19:53

Jakie macie Fergusony ??? Mam pytanie do posiadaczy seri 42xx i 54xx jaką temp wskazuje wam zegar podczas np orki jak ciagnik ma ostro dawane po garach bo w moim wskazówka jest na połowie

#118 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 20:17

Jakie macie Fergusony ??? w moim jeszcze nigdy nie doszłą do połowy.jest gdzieś między 1/3 a 1/2 skali ale w sumie to jeszcze się dobrze jej nie przygladałem :lol:

#119 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 20:23

Jakie macie Fergusony ??? W moim po odpaleniu zimnego silnika rośnie do 1/2 skali (czasami troche więcej) i po otwarciu termostatu spada nieco poniżej połowy i w żadnej pracy jeszcze jej nie przekroczyła. Widocznie dobre chłodzenie mają :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 20:26

Jakie macie Fergusony ??? To w moim jak odpale i jade np w pole z pługiem to jest na 1/4 dopiero jak pójdzie w orke to się podnosi temp nigdy odwrotnie :lol:

Dodaj odpowiedź