Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie Fergusony ???

359 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:53

Jakie macie Fergusony ??? ja mam 5 lat famarola i tez żadna rewelacja..cały czas sobie pluje w brode że nie kipiłem D-7.a po kukurydzy to trzeba dobrze zaorać bo inaczej jest lipa.jak mam teraz przedpłuzki to orze na raz i jest ok.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie Fergusony ??? Dzisiaj, 13:17
  •  

#82 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:57

Jakie macie Fergusony ??? Ja mam D7 i rzeczywiscie sieje dobrze, ale w rzepaku pojawił sie problem- przy wysiewie ok. 3,2 kg/ha krzywki napędzające wałek wysiewu co chwilę powodują jego zatrzymanie ( z powodu zbyt niskiej dawki) i dlatego nierównomierność podłużna siewu nie jest najlepsza, byłoby znacznie lepiej gdyby siać co drugi rząd, wtedy wałek, kręciłby sie bez przerw

#83 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:59

Jakie macie Fergusony ??? ja jak robie po orce wicherem i sieje poznaniakiem 30 letnim to jest lepiej

a w tym poznaniaku nowym jest porąbany zgarniacz bo jak złapie jakiegoś syfa np korzeń z kukurydzy to go nie wypuści tylko garnie ziemie

Tylko ja siałem po orce gdyby była z wałami to byłoby lepiej może z talerzowym aresem jest lepiej no wał croskil bo packer jest słaby

#84 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 08:52

Jakie macie Fergusony ??? kolega jeździ mf 1114 110 km 6cyl. to jego 6 massey (zmienia co kilka lat) naprawde fajny mechaniczny ciągnik. spalanie mówi, że wręcz śmieszne... jak woziliśmy obornik (ok 400ton) ja 912 z rozrzutnikiem mf be 500(wchodziło ok 6-7 ton) on 1114 z rozrzutnikiem (josqin, ładowaliśmy ok 9-10 ton), spalanie to on miał mniejsze...a więcej wywiózł...
jak jeździ z rozdrabniaczem do gałęzi to leje rano 20 l i do wieczora starczy... kupołbym go od niego ale jestem na kupnie mf 6190/8110 na spo i na tego kasy braknie:(
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#85 Share Krzychu_912235

Krzychu_912235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:40

Jakie macie Fergusony ??? Ja posiadam MF235 z1980 na oryginalnych angielskich czesciach chodzi jak w zegraku ma przejechane 4300mtg i jak narazie sie trzyma zero remontow oleju  nie bierze oby tak dalej

#86 Share massey255

massey255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 20:14

Jakie macie Fergusony ??? A ja mam 25 letniego mf255 o mocy ok.50 koni paqli 3litry/godzine imnie moga wszyscy pocalowac w...podnosnik hydrauliczny ;D ;D ;D

#87 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 20:50

Jakie macie Fergusony ??? mój mf255 ma 29 lat i nie musicie mnie całować ;D
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#88 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 18 grudzień 2006 - 19:35

Ja posiadam MF235 z1980 na oryginalnych angielskich czesciach chodzi jak w zegraku ma przejechane 4300mtg i jak narazie sie trzyma zero remontow oleju  nie bierze oby tak dalej

No to ja mam o rok starszego na 4300 stanoł mu licznik z dobre 10 lat temu. Ma już na koncie jeden remont silnika u partacza i jeden w serwisie Boscha. Po tym pierwszym chodził rok i dalej olej brał jak dziki. Jak zrobili go w serwisie to chodzi jak żylta od 4 lat. Wymieniałem ze 2 razy wałek atakujacy i tryb tależowy oraz pompe hydrauliki. Ale nie stał w garażu tylko pracował więc mie na się co dziwić.
The Truth Is Out There

#89 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 18:31

Jakie macie Fergusony ??? Ja mam mf 255 z 84r. Nakreciliśmy nim już prawie 15tyś MTH i chodzi jak zegarek. Miał jeden remont silnika po 8 tyś.

#90 Share DTZ

DTZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 14:11

Jakie macie Fergusony ??? witam panowie!! jestem nowy i nie mam swojej gospodarki, siedze tylko u wujka cale wakacje i czasem weekendy, wujek kupil w tym roku mf 698, slyszal ktos cos o takim??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share master

master

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 17:08

Jakie macie Fergusony ??? mam pytanie do właścicieli mf 235 i 255, jakie zakładacie do nich agregaty , talerzówki itp.????
z góry dzieki

#92 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 26 styczeń 2007 - 21:05

Jakie macie Fergusony ??? a wiecie jak odblokowac w 6180 pawer shifta na 4 biegu?

#93 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 luty 2007 - 10:48

Jakie macie Fergusony ??? Wie moze ktos jak sie sprawuja MF 8160?

#94 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 10:43

mam pytanie do właścicieli mf 235 i 255, jakie zakładacie do nich agregaty , talerzówki itp.????
z góry dzieki

Agreaty? To są ciągniki do lekkich prac, 255 ma 47KM i przy jego wielkości to chyba talerzówka max szeroka jak sam traktor, chyba że chodzi Ci o 4255 (95KM) ale to inna bajka

a wiecie jak odblokowac w 6180 pawer shifta na 4 biegu?

No no, takie pomysły, a potem psioczą że skrzynie w masseyach padają :D :blink:

A w temacie, ten kto kupując MF'a uwierzył w gadanie Korbanków że 4270 pali 8 l/h a 4255 6 l/h to faktycznie może być zawiedziony ciągnikiem. Ale wystarczy porównać zużycie paliwa z innymi ciągnikami. 10 l/h w wolnossącej szóstce 110KM to nie jest dużo, DF Agroplus 100KM zużywa tyle na dzień dobry...

A odnośnie MF serii 42xx:
+świetna zwrotność (oprócz 6 cyl) - śmiało wkręcać ograniczniki, są wykręcone na okres docierania
+doskonałe wyważenie
+niskie spalanie
+dobra ergonomia (obsługa rewersu, skrzyni)
+instalacja pneumatyczna
-dość głośno w środku
-"komin" na środku maski w wersjach pchanych na Polske (były też wyprowadzone przy słupku kabiny)
-wlot powietrza do silnika mógłby być wyprowadzony wyżej
-brak oddzielnego zbiornika oleju hydraulicznego (patrz: MTZ, Fendt) - to chyba największy minus :(

MF seria 30xx:
+dobra zwrotność
+niskie spalanie
+pneumatyka
+działająca klima w 19-letnim egzemplażu :rolleyes: (żadko sie zdarza)
-wydech na środku
-obsługa skrzyni i podobno jej awaryjność (to raczej w 36xx)
-trudno znaleźć dobry egzemplarz

Narazie tyle mi do głowy przychodzi. Może ktoś coś doda bo temat przerodził sie w dyskusje o siewnikach :(

#95 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 12:16

Jakie macie Fergusony ??? jak jest przednia oś w 42xx-DANA???bo tez mnie korci żeby ograniczniki całkiem wkręcić...jak to jest z tymi stopmniami, bo w instrukcji jest napisane że ta os ma 55 stopni a ja u siebie mam teraz 48, także jeszce troche mozna wkręcić...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#96 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 kwiecień 2007 - 13:58

Jakie macie Fergusony ??? @pioter w 42xx jest przód DANA ja mam powkręcane ograniczniki i jest dość zwrotny

@marisek nie zgodze się z tobą że przy robocie 4270 pali 10l/h odnośnie rewersu to też nie jest wesoło u mnie po 4 latach dzwignia do wymiany ta przy kierownicy

#97 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 14:39

Jakie macie Fergusony ??? w 42xx jest Dana, maksymalny skręt może wynosić 55 stopni, ja powkręcałem ograniczniki maksymalnie tak aby koła nie kolidowały w korpusem ciągnika przy skręcie i wykrzyżu

@piootr
Zależy jakiej robocie, mi kiedyś 4255 w ciągu godziny wypalił ponad 20 (słownie: dwadzieścia) litrów ale wtedy dostał pod ogon konkretnie, normalnie pali 8-10 l/h, w lekkich pracach 7, a 4270 pali ok. 2-3 litry więcej - to z zeznań kolegi. U nas mamy ziemie lekkie więc w innych warunkach mogą palić więcej.

Co do rewersu to przyznasz że dźwignia jest wygodniejsza w obsłudze jak w np. McCormick czy JD, podobnie skrzynia (wszystko jedną wajchą) choć biegi czasem ciężko wchodzą. Narazie wszystko działa swietnie (tfu tfu) :rolleyes:

#98 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 17:20

Jakie macie Fergusony ??? to mój MF 5455 też tyle pali średnio.w zeszłym tyg orałem pod kukurydze.7,8 ha; 135l i 12,5 mth czyli wychodzi 10,8l na mth i 17,3 na 1ha.1mth równa sie 1 godzina zegarowa.ciągnik maił 1800-1900 obrotów i prędkość 6,5km/h,głębokość 30cm.pług ma 1,6 metra a pole 700m długości czyli 10 przejazdów równa się 1ha.jezeli nie było przeszkód to 1 ha zaoralem w 50-55min.

@mirasek jaka masz skrzynię biegów w swoim??

#99 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 19:02

Jakie macie Fergusony ??? @mirasek ile masz mth i czy chodzi twój z TURem

Odnośnie odnośnie biegów to nie jest źle ale w tarnsporcie to lipa bo na szybkich z 1 ciężko jest ruszyć z 30 t na ogonie stopniowanie biegów jest ok ja orze z regóły na 2 i zającu

@pioter napewno ma skrzynie taką jak ja czy 24/24 , orałeś z wałami ?? mnie też na zaoranie takiego obszaru tyle spala ale mój mth bije dłużej jak 1 h zegarowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 kwiecień 2007 - 19:36

Jakie macie Fergusony ??? @pioter
Mam skrzynie Power Shuttle 24/24
4 x 3 (LMH) x 2 (power shift) i rewers elektrohydrauliczny z regulacją płynności. W serii 54xx coś zmienili? Tam jest chyba 16/16...

@piootr
Coś ok 900 mth, nie pamietam dokładnie, chodzi bez tura. A Tobie po ilu mth sie wykrzaczyła ta wajcha? Z ładowaczem pewnie miała co robić.

No z 30 tonami trzeba go troche przytrzymać na sprzęgle, 1 na żółwiu i jakoś rusza :rolleyes: Ja orze trójką żółw/zając, pług piątka grudziądzka ale podkreślam jeszcze raz że mam ziemie lekkie

1 mth jest zależna od obrotów silnika, to o ile sie nie myle godzina pracy przy obrotach 2000rpm (chyba), przynajmniej w serii 42xx, bo w starszych 30xx leciało równo z zegarem 1mth=1h

Dodaj odpowiedź