Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie Fergusony ???

358 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:20

Jakie macie Fergusony ??? ja jak orze to jak założe pług w domu tak cały czas orze , mam sporo luzu wopworzew pługu gdie cięgło się podczepia i pług trzymam na podnośniku , przy podczepianiu tylko rozkręcam 2 obroty lewe ramie

jęśli chodzi o cięgło to wicher robi swoje znajomy pożyczył go do 1234 i pękł mu hak walterschide przy cięgle a u mnie jest gwint tylko 31,2 mm i zaz słaby jest

oleje wymieniam sam zresztą wszystkie klamoty robie sam jak coś nawali

mnie paliwowe pasują takie jak do 3512, mf255 czyli tanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie Fergusony ??? Dzisiaj, 08:15
  •  

#62 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:44

Jakie macie Fergusony ??? ja mam pompke paliwową elektr. i d*pa już jest inny..
u ciebie równa ziemia to co innego zresztą zagonowegeo tez szybciej ustawiłem a tutaj metoda prób i błędów ;)
i jak ten wicher chodzi?jaką masz szerokośc i jaką prędkośćią jedziesz?bo mój to już się nie nadaje..znowy ramę od wałków wygiołem..a taki wicher mi się marzy pod buraki czy kukurydze bo mam upierdliwe gliny szczególnie po wiosennej orce pod kukurydze ciężko uprawić.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 21:57

Jakie macie Fergusony ??? do wichra przeczówam że musiałbyś dociążyć swojego on waży 1300 kg a wały na końcu te croskil z 500 kilo i one robiąswoje na takiej dzwigni , ja mam na gęsiostopach 25cm i jak się jedzie 10-12 km/h to ma co robić zwłaszcza na wiosne jak lece za 1 razem pod zborza a po orce to lżej wiesz jak glina ci zeschnie to i on nie poradzi ja tak miałem po kopalini piachu z 0,5 ha rano zaorałem a po południu robiłem i troszke lipa była

ja mam 3m wichera z 2000 roku i do tej pory tylko łożyska w wałach wymieniłem

#64 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 06:57

Jakie macie Fergusony ??? to mam problem bo do swojego chciałem 3,5m bo mam bliźniaki i z nimi ma 3,2 także uprawowo siewny odpada 3m odpada.a takiego chciałem dwa wałki i croskil.ten mój ma 4,2 m i to jest normalny zęby sprężyste dwa wałki

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 20:06

Jakie macie Fergusony ??? no masz

#66 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 wrzesień 2006 - 20:50

Jakie macie Fergusony ??? jak u Ciebie jest ze śrenicą zawracania??bo mój to tak sobie..i korci mnie niesamowicie żeby mu wkręcić śruby(ograniczniki),tylko boje się o krzyżaki przy włączonym napędzie..niby w istrukcji pisze że te ograniczniki są po to aby przy wąskim rozstawie koła nie zaczepialy o blok silnika.u mnie jest jeszcze sporo miejsca,także mógłbym je trochę rozkręcić..

#67 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 wrzesień 2006 - 20:57

Jakie macie Fergusony ??? Ja wkręciłem te śruby ale nie za dużo bo o tura mi koła zaczepiają , sprawdzałem jaki mam kąt skrętu wyszło mi 45 stopni a może być 55 na maksa

#68 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 wrzesień 2006 - 12:48

Jakie macie Fergusony ??? na mierzenie kąta to nie wpadłem :D tylko u mnie widać po siłowniku że ma jeszcze troche miejsca żeby się schować..ale zmierze kąt tylko musze kupić sobie lepszy kątomierz ;)

#69 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 wrzesień 2006 - 19:23

Jakie macie Fergusony ??? U mnie też jest sporo siłownika widać kilka centymetry a o przegóby się nie bój

#70 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2006 - 19:39

Jakie macie Fergusony ??? @ piootr
no i jestem po pierwszej wymianie oleju.stan licznika 356 mth poprzednio był wymieniony na 50 mth.w instukcji pisze że olej wymieniać co 400 mth, ale jeżeli w paliwie jest więcej niż 0,5% siarki to co 200 mth a hu.... wie jakie mam paliwo :/ dlatego myśle że 300 to będzie optimum.olej 8l tytan cargo 18 zł za litr, filtr oleju zamiennik 40zł, filtr paliwa-podobno nie ma zamienników-112 zł orginał.i teraz mam pyt-wymienili ci na gwarancji filtr od przekładni nawrotnej??bo ja dopiero teraz się dopatrzyłem że powinni a nie wymienili więc też musze-nie wiesz ile kosztuje??i jeszcze musze wymienić filtr hyrauliki wysokiego ciśnienia ale to na 400 mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 październik 2006 - 19:54

Jakie macie Fergusony ??? Do nawrotnej wymieniali mi po 50 mth a ja wymieniam po ok 300 - 400 bo wtedy łypie lampka kupowałem zamiennik po 150 zł z fletguard ale są po 50 zł i teraz taki kupie

#72 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:13

Jakie macie Fergusony ??? ale ten zamiennik to ten od wysokiego ciśninia??bo od nawrotnej wymienia się co 1200mth

#73 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:21

Jakie macie Fergusony ??? od nawrotnej taki długi z 20 cm i 5 cm średnicy u mnie jest przy lewym tylnym kole i to jest jedyny filtr który mam wymienny filtr w hydraulice

Zobacze jutro jak będzie mi sobie radził MF z aresem 3m + poznaniak z pustym spoko

#74 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:50

Jakie macie Fergusony ??? ja mam jeszcze taki jak jakiś mały garnek i w instrukcji pisze że to jest wiltr ssący co 1200mth a ten co go opisałeś to w/g mojej instrukcji jest filtr wysokiego ciśnienia i niby co 400 mth trzeba wymienić.to napisz jak MF chodził z tym zestawem ;)

#75 Share dawid20

dawid20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2006 - 16:12

Jakie macie Fergusony ??? piszczie więcej o massey ferguson 3060 chece go kupić ale nie wiem czy warto piszcie

#76 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 październik 2006 - 08:21

Jakie macie Fergusony ???

ja mam jeszcze taki jak jakiś mały garnek i w instrukcji pisze że to jest wiltr ssący co 1200mth a ten co go opisałeś to w/g mojej instrukcji jest filtr wysokiego ciśnienia i niby co 400 mth trzeba wymienić.to napisz jak MF chodził  z tym zestawem ;)

Spokojnie daje sobie rade lżej jest ciągnąć jak wichera na gęsiostopach a tu jest agregat i siewnik a szerokość taka sama 3m , jeśli chodzi o podnoszenie to na nawrotach nie unosze siewnika nad agregat tylko normalnie podnosze i wcale nie jest mniej stabilnie jak z wicherem , ogólnie ten zestaw mi sie nie podoba

#77 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 październik 2006 - 22:16

Jakie macie Fergusony ??? wczoraj gadałem z kumplem co ma valtre 6200 i kupil sobie pług identyczny jak mój tyłko trochę pospawany..i mówił że mu strasznie mu przód podnosi ma 370 kg obciążników, u mnie jest 610kg i nie podrzuca choć przyznam sie raz mi dęba stanął ale to z mojej winy, podczas orki największa górka i akurat piach był w bruździe.zaczał się kopać i zapóźno wyciągnąłem pług..trochę się wytrszyłem jak mi się przód poniósł ;) .jak wygłąda u Ciebie instrukja obsługi??bo moja to lipa niesamowita!!pisze w niej tylko co nie wolno robić a jak coś się stanie to wezwać serwis..u valtry opisane są wszystkie regulacje!nawet ustawienie zbieżnośći kół a u mnie pisze tylko żeby sprawdzić...musze sobie coś załatwić może jakiś katalog części albo coś takiego chociaż na ksero

#78 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 październik 2006 - 20:46

Jakie macie Fergusony ??? U mnie instrukcja jest spoko , a katalogu to nie wiem czy sobie załatwisz

Dodam jeszcze coś odnośnie aresa i poznaniaka za ten zestaw ktoś powinien dostać nobla za głupote :cool:

Mój poznaniak z 70-tych lat sieje dokładniej jak ten z 2004

#79 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:04

Jakie macie Fergusony ??? ale to co w nim takiego niedokładnego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 październik 2006 - 20:43

Jakie macie Fergusony ??? Siewnik nie dokładnie sieje z jednej leji mniej z innej więcej , pcha się strasznie a po kukurydzy na kiszonke to masakra

Dodaj odpowiedź