Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie Fergusony ???

359 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 20:41

Jakie macie Fergusony ??? Jeszcze sie nie rozleciał? B)

Mój na jesieni będzie miał 5 lat i z 700mth mniej niż u Ciebie. Napisz kilka słów podsumowania, choć nie spodziewam sie samych superlatyw :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie Fergusony ??? Dzisiaj, 11:18
  •  

#222 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:00

Jakie macie Fergusony ??? Pierwsze 4 słowa co napisałeś to godne podsumowanie 5 lat przygody z MF B)

Kiedyś pisałem że 2x nie kupiłbym GO i teraz jestem coraz bardziej w tym utwierdzony napewno tego co mam ja

Dzisiaj odczepiłem Tura i pomyłem dokładnie szyby bo jutro zaczynam sianie kuku a z turem kiepsko widać ślad znacznika

#223 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:09

(...) napewno tego co mam ja

Jak czytałem Twoje przygody to też byłbym tego samego zdania, i albo Ty masz pecha albo ja mam szczęście (tfu tfu...) B)

#224 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:28

Jakie macie Fergusony ??? u nas tez sporo przygod bylo z naszym MF B)
wszystkie przytaczac to by pamieci mi nie starczylo (na szczescie od 2 sezonow chodzi lepiej, prawie bezawaryjnie, bo poczatki byly okropne)
wczoraj taki maly incydent sie zdazyl, mianowicie podnosnik zwariowal, zatrzymal sie w polowie i koniec :) zjechalem do domu i okazalo sie ze kabel od sterowania zewnetrznego sie przetarl - takze na strachu sie skonczylo :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#225 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 maj 2008 - 21:31

Jakie macie Fergusony ??? @brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

@mirasek oby ci dalej dobrze śmigał ale powiem tak dźwignia od rewersu na 100 % kiedyś odmówi posłuszeństwa bo rozebrałem swoją ( rozdarłem to gumową osłone żeby zobaczyć o co biega ) i jest starty pipsztok od rozłączania mikrowłącznika od pozycj neutralnej (tak jest zrobina że nie da rady nic z tym zrobić ) i za każdym razem po wyłączeniu z jazdy do przodu na pozycję neutralną wyskakuje kod 3-1 , kupiłem nową dźwignie i wytrzymała miesiąc teraz załączając nią jazde do przodu ciągnik rusza 1m i się zatrzymuje i też kod 3-1 założyłem starą i jakoś tam jeżdże

#226 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 maj 2008 - 08:17

@brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

@mirasek oby ci dalej dobrze śmigał ale powiem tak dźwignia od rewersu na 100 % kiedyś odmówi posłuszeństwa bo rozebrałem swoją ( rozdarłem to gumową osłone żeby zobaczyć o co biega ) i jest starty pipsztok od rozłączania mikrowłącznika od pozycj neutralnej (tak jest zrobina że nie da rady nic z tym zrobić ) i za każdym razem po wyłączeniu z jazdy do przodu na pozycję neutralną wyskakuje kod 3-1 , kupiłem nową dźwignie i wytrzymała miesiąc teraz załączając nią jazde do przodu ciągnik rusza 1m i się zatrzymuje i też kod 3-1 założyłem starą i jakoś tam jeżdże

mam mf 390 i problemu z rewersem miec nigdy nie bede ,wszystko zalaczane mechanicznie tak lekko ze nie potrzebna zadna elektronika a tak wogle to nie kupilbym 2 raz ciagnika z seri 3xxx predzej bym kupil cos z serii 4xxx

#227 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 maj 2008 - 22:59

Jakie macie Fergusony ??? hehe.., ja mam mf2640 spalanie jest całkiem małe jak na wysiłek jaki ma.., ogólnie jest ok.., w tamtym roku w okolicy było tylko 3 mf dziś jest 12

#228 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 maj 2008 - 18:08

Jakie macie Fergusony ??? nie ma jak to 3070 bracia. eh to jest maszyna: szybki, zwinny, mało pali, swoje zrobi i nie odmówi nawet oranżadki (tylko troszku mixolu dolewam:)) super sprzęt. Myśle że na początku lat 90 nie miał sobie równych, niektóre ciągniki to jeszcze teraz mogą se tylko pomażyć co w ten ciągnik jest wyposażony. Komfort lepszy niż w nie jednym samochodzie. Tylko trzeba dbać o niego:) Super maszyna.

#229 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 maj 2008 - 19:26

@brzozak2 jakieś poważne miałeś awarie czy jakieś bzdety ??

byly powazne np. wymiana ECU, byly upierdliwe jak regeneracja rozrusznika (przez 2 lata serwis sie glowil :) ), byly tez pierdoly, ktore szybko usuwalismy sami przewaznie :)
teraz szykuje sie wyciagniecie skrzyni bo na 2 biegu cos stuka, jakby wylamany zabek :/, zrobie foterelacje jak skrzynie wyjmiemy, ale to dopiero za 2 miesiace.

twierdze ze ojciec trafil na wadliwy egzemplarz i takiego drugiego na pewno by nie kupil :) , ale nie twierdzi, ze juz nigdy MF nie kupi.
teraz znajomi dostana 3 mf, wiec zobaczymy co sie bedzie u nich dzialo
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#230 Share carlosrtm

carlosrtm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 maj 2008 - 14:03

Jakie macie Fergusony ??? Witam posiadam od 3 msc w gospodarstwie MF 1014 rok 1986 zastąpil Fortschtitta 303d .Silnik 6 cylindrów A6.354.4 .W pracy z wycinakiem do kiszonki na poziomie 10l na mth. Jak ktos jest zainteresowany posiadam sporo informacji o starszych ciągnikach mf (135 ,165 itp)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 maj 2008 - 07:16

Jakie macie Fergusony ??? Nie mam MF'a ale sąsiad zakupił no i nie byłą to za dobra inwestycja ;) Z wyglądu bardzo mi sie podoba ten jego MF nawet jak wjechał pierwszy raz w pole kilka dni po zakupie to ładnie zrobił ten kawałek chodził bez zarzutów...zjeżdżając z tego pola niestety zatarł sie silnik :) akurat pod domem goscia co też ma MF'a i chyba nawet mu go polecił...i ściągał ferguson fergusona z pola...ale już zawiuzł sinik do remontu i teraz dociera :)

#232 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 maj 2008 - 16:48

Nie mam MF'a ale sąsiad zakupił no i nie byłą to za dobra inwestycja :)

Silniki tak same z siebie sie nie zacierają, była jakaś przyczyna i to raczej z błędu użytkownika aniżeli marki MF/Perkins. Pewnie tak jak większość, kupił używke i prosto w pole...

#233 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:15

Jakie macie Fergusony ??? No użwka ale czy ja wiem czy to jego wina?chyba tego co sprzedał bo pchną mu złoma a on że to kupił to nie zrobił najlepszej inwestycij...I ja nie mówie ze sie zatarł sam z siebie,jak sie kupi używany to nigdy nie wiadomo co ten gościu z nim wczesniej robił. A sąsiad zrobił błeda że sam pojechał wybierac jak sie nie zna....Powinien jakiegos porządnego mechanika wziąsc ze sobą a nie

#234 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:50

Jakie macie Fergusony ??? mechanik usterek tez nie wypatrzy, bo co mozna "z wierzchu" zobaczyc czy most nie jest osmarkany, ale to nic nie daje :) dlatego kupowanie uzywek to loteria, a nikt ze sprzedawcow nie da rozebrac ciagnika, co jest zrozumiale

#235 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2008 - 14:52

Jakie macie Fergusony ??? Co ty napewno mechanik by zobaczył że cos nie tak z silnikiem jak po pierwszej pracy padł.. :)

#236 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 maj 2008 - 15:50

Jakie macie Fergusony ??? Nie wiem czy by zobaczył, zależy co było przyczyną zatarcia. Chyba że jasnowidz :) Kondycje silnika najskuteczniej określić mierząc ciśnienie smarowania i kompresje na cylindrach, tyle że to troche zachodu i chyba nikt tego nie robi.

#237 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2008 - 19:56

Jakie macie Fergusony ??? Kupic kota w worku też głupota.Nie to że mam cos do MF'a super sprzęcik.Gosciu z sąsiedniej wsi ma MF' co chyba 125km chodzi super już którys rok tylko chyba cos z turbina miał w nim. Ale temu co sie zatarł to napewno żałuje że kupił,no coż zawsze może byc gorzej-słyszałem ze gosciu kupił ciągnik nawet nie wiem jaka marka i nawet do domu nie dojechał :) pzdr.

#238 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 21 wrzesień 2008 - 09:36

Jakie macie Fergusony ??? Witam chciałbym oznajmić że mam 4 Masseyje o numerach 7495 7480 8160 i 8240
wszystkie pracują na 380 ha Pola ornego.
Pozdrawiam
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#239 Share krzysiekXXX

krzysiekXXX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 16:46

Jakie macie Fergusony ??? Mam Massey Fergusona 2620. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 19:12

Jakie macie Fergusony ??? A ja użytkuje M-F 6140 zwinny dobry komfort, oszczędny.Jestem bardzo zadowolony oby tak dalej się sprawował,idzie w parze z Ursusem C-330M i C360.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Dodaj odpowiedź