Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 01 grudzień 2011 - 17:46

koncentraty dla bydła posiadam 10 szt opsow na obecna chwile...dostaja srut z zyta i domieska owsa w ilosci 3kg rano i 3 wieczorem dla takiego 400kg opasa mniejsze dostawaja mniej plus sianokiszonka i słoma.Nigdy nie stosowałem koncentratow.Czy opłaca sie je stosowac?jesli tak to jaki mi radzicie dla opasow od 250 kg do konca opasu?mam 2 sztuki takie po 140kg i dla nich tez taki sam koncentrat sie nadaje?dodam ze te 2 szt to dostawaja pasze w granulacie z de hose i srut z jeczmienia z domieszka owsa oraz sianokiszonka. doradzcie mi bo moje opasy nie przekraczaja 700kg w 20-23msc. przy obecnym zywieniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła Dzisiaj, 00:27
  •  

#2 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:01

koncentraty dla bydła ja kiedyś bykom dodawałem SANBULL ,ja go dodawałem do śruty zbożowej 20% ,ale można też go dodawać do kiszonek .

Edytowany przez czacha17, 01 grudzień 2011 - 18:14.

#3 Share djlolo921

djlolo921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:25

koncentraty dla bydła posypać bykom koncentratu zawsze się opłaci a co do wyboru jaki to sam musisz zdecydować i dopracować bo byki jedne chcą jeść dany koncentrat a drugie będą jadły nie chętnie radzę ci posiać też kukurydzy z 1,5 ha na kiszonkę przy żywieniu byków jest dobra :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:36

koncentraty dla bydła a jaki polecacie dla takich opasow?wystarczy jak bd dawał jeden typ koncentratu dla małych i duzych?
załozmy ze mam 100kg srutu i mieszam do tych 100kg 20kg koncentratu?

i jaka jest cena tego koncentratu oraz innych koncentratow ktore sotosujecie do opasow?po ktorym sa lepze efekty?:)

#5 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 09:58

koncentraty dla bydła śruta rzepakowa + śruta sojowa + witaminy dla opasów no i to chyba powinno wystarczyć chyba ze się mylę to ktoś możne mnie poprawić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 14:50

koncentraty dla bydła Bardzo dawno nikt tu nie pisał ale pytanie mam związane z tym tematem. Może wie ktoś jakie koncentraty do opasów posiada Nutrena? w jakiej cenie są? i ilo kilogramowe 25kg?