lukasx21

Dodatkowe żródło dochodu koparko ładowarka

Polecane posty

lukasx21    165

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat dodatkowej działalności poza rolniczej, usługi koparko ładowarką, na razie jest to tylko w fazie pomysłu ale mam pytanie do osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie, jak jest z taką działalnością czy dużo jest formalności związanych z rozpoczęciem takiej działalności?, ile trzeba wyłożyć $$ żeby kupić jakiś sensowny sprzęt bo ceny są dosyć zróżnicowane, powiedzmy te 25-30 tys kupi się już jakiś starszy ale sprawny sprzęt czy wyjechanego trupa którego ciągle będzie trzeba naprawiać? i czy wogóle sama koparka jest opłacalna czy trzeba mieć szerszy zakres usług żeby coś z tego było?

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

myślałem o tym i .... znalazłem sobie dodatkową pracę, KRUSu nie płacę bo mój pracodawca płaci mi coś w rodzaju ZUSu ;)

Jak długo popracuję to nie wiem ale mocno myślałem nad:

- koparką - ludzie za biedni aby takie coś wynająć a Ci co mają kasę to całą firmę budowlaną wynajmą, zresztą sam mam dostęp do koparek za grosze,

- prasa - za dużo tego u mnie jest,

- kombajn na zarobek - j.w. za dużo tego

Mógłbym tak wymieniać jeszcze parę rzeczy ale było o tym już pisane kilkamiesięcy temu.

 

Popatrz czego potrzeba u Ciebie na rynku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Jeśli ktoś by chciał się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat to odsyłam do innego forum ( adres podam w PW )

 

My zajmujemy się takimi usługami od 1998 roku.

 

Zacznijmy od początku:

- ukończony kurs na różne typy koparek w zależności czym chcesz pracować (w granicach 1500-2000 zł)

- działalność gospodarcza (płaci się podwójny KRUS)

- sprzęt coś w dobrym stanie zaczyna się od 50 tyś w górę

- wejście na rynek z normalną stawką, bo konkurencja będzie podstawiać świnie ( wiem na własnej skórze )

 

Zastanów się jeszcze czy takich usług nie ma więcej w twojej okolicy. W mojej wsi jest 10 koparek, a pracy nie ma.

Edytowano przez martina

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Też odradzam, 10 lat temu to jeszcze szło a teraz maszyna na każdym rogu w mieście i na prawie każdej wsi. @Martina pewnie Ci o to forum na K?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Dokładnie :)

Tam można się bardzo dużo naczytać :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bardzo dużo bym rzekł nawet. Dużo porad tam idzie znaleźć. Sam tam aktywnie uczestnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Mój tato co dzień czyta nowości i sam się wypowiada. Ale teraz z pracą krucho, posucha od września.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No niestety, Urzędy pracy też narobiły operatór z każdego zarejestrowane i się rynek załamał troszkę. Ja zawodowym operatorem nie jestem, choć papiery na ładowarki mam i to nawet te wieksze bo II klase mam. RObote miałem na autostradzie ale zrezygnowałem. Wróciłem do ojca do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

A co sądzicie o pracy na wynajmie na własnym sprzęcie(kop-ład) na większych budowach ? nie chodzi mi o to czy łatwo taką znaleźć ale czy jest bardziej opłacalna od mniejszych indywidualnych robót. Czy opłaca się wysłać tam sprzęt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No niestety takie czasy przyszły, że chyba w każdej gałęzi rynek jest zapchany i ciężko się przebić albo trafić na jakąś nisze:( a wracając do tematu to koparek w mojej gminie są dwie góra trzy, sam jakiś czas temu potrzebowałem i był problem ze znalezieniem ale może to był akurat taki zbieg okoliczności, że żaden czasu nie miał. sam nie wiem szukam jakiegoś pomysłu na biznes ale ze wszystkim jest posucha, na nic się nie napalam bo to nie sztuka wywalić na sprzęt kasę i potem patrzeć jak stoi na podwórku.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no i prawidłowe podejście ;)

Ja sporo myślałem o koparce ale wolę moją robotę a w wolnych chwilach gospodarowanie na własnym niż latanie po ludziach i robienie usług. Po prostu kopiesz u kogoś a tam coś niezewidencjonowanego jest i lipa bo to uszkodziłeś ale skąd mogłeś wiedzieć skoro właściciel Ci nie powiedział. Winnym będziesz ty. Tak samo prasowanie na usługach - u nas za czasów gdy prasy i kopaczki były wiejskie to wiejską prasą gość ogrodzenie prasował bo niezauważył - załóżmy że pojedziesz prasować na usługi i gdzieś w pokosie będzie kawał kołka czy metalowego słupka - sprzęt uszkodzony, właściciel nie chce płacić a Tobie sprzęt stoi i nie zarabia czyli tracisz podwójnie.

Ogólnie usługi to średni biznes i zależy w jakim rejonie, czasem nieźle się wychodzi ale czasem jest lipa.

 

Ja obecnie poważnie myślę nad tym co chciałem zrobić w tym roku (tylko mi czasu nie starczyło). Dogadać się z kumplem i sprasować całą słomę którą tniemy. Może zubożymy glebę w materię organiczną ale łącznie byłoby z 40ha do prasowania ze zbóż. Ustawić w dwa stogi i sprzedać a jak się nie sprzeda to niech stoi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U nas na prasowanie koszenie sieczkarnie nie ma żadnego popytu bo uprawia się tylko warzywa i ziemniaki, zboża sporadycznie gdzieś się pojawiają a kukurydzy nie ujrzysz ;) ta koparka przyszła mi do głowy bo sporo ludzie u nas zakopują linii do nawadniania i przy tym jest najwięcej roboty ew jakieś porządkowanie terenu pod budowę, czy usuwanie nieużytków z tym że do tego trzeba podchodzić chyba bardziej "kompleksowo". Teraz wchodzę w temat szkolenia kierowców i tak myślałem czy by jakoś tego nie połączyć (koparki) ale na razie odpuszczam, może kiedyś...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Znajomego wywrotki, chodzą przy budowie drogi. Podwynajęte przez wykonawcę. Jeśłi nie mylę się to od godziny pracy jednej 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

80zł-30(podatek)-20(kierowca)=30zł (paliwo+amortyzacja+kredyt+awarie+ .........(zysk)

Podpowiedzcie co wpisać zamiast kropek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Nie wiem, w kazdym bądź razie im się to opłaca na tyle, że kupili kolejną wywrotkę- bo zwróci się. Sprzęt chodzi non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

ciężko o robotę w dzisiejszych czasach ;[ sam grzebię wkończeniówkę wraz z bratem-szału nie ma. z ceny trzeba schodzić bo ludzie wybredni, sprzęt stale dokupować trzeba bo coś się psuje, czegoś nie masz, po za tym paliwo, krus, podatek, księgowa... z tego co zostanie to odłożyć się nie odłoży :( gdzie tu wesele wyprawić :mellow: teraz zima więc po świętach przestój... tak se myślę że muszę stadko byków powiększyć tylko cielak znowu drogi:( słowem IRLANDIA :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Orientujecie się jakie są stawki dla operatora kop-ład ? Dostałem ofertę i ciekaw jestem czy opłacalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

jeśli chodzi o usługi koparko ładowarkami to powiem tyle: w swojej karierze przez cztery lata zajmowałem się tematem budowy autostrad, miałem dwie koparki duże po 15t, koparko ladowarkę, ładowarkę, minikoparkę. temat jest śliski, sam omal nie popłynąłem finansowo na naszej słynnej A2. z maszyn zostawiłem sobie jedynie minikoparkę, bo najłatwiej o jakąś robotę np kable czy przyłącza, ale szału ostatnio też nie ma. do dużych firm, typu skanska, mota-engil trudno się dopchać, bo podwykonawców obecnie jest tylu że to zleceniodawca dyktuje warunki, a najczęściej są to niestety roboty po znajomości. za pracę operatora trzeba zapłacić 15zł z podatkiem, do tego koszty eksploatacyjne, paliwo, części itp. żeby sprzęt się nie psuł trzeba wydać na niego ok. 80-100.000, a to są na prawdę duże koszty, koszty serwisu są kilkakrotnie wyższe niż serwisu sprzętu rolnego. temat się opłaca, jeżeli masz nagraną robotę (np odśnieżanie w gminie, albo szwagier w gazownictwie). ja zrezygnowałem, bo nie miałem dojścia do korytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Koledzy też myślałem nad jakimś sprzętem budowlanym mamy 30h pola i prowadzimy usługi rolnicze. Chciałem kupic na różnicowanie Koparko ładowarkę ale rynek jest zapchany ciężko z robota i jak to podzielic gospodarstwo usługi rolnicze kolejny kredyt na nowy sprzęt wiecie sami jakie są czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj