Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyciąg szynowy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:32

Wyciąg szynowy Witam, nie wiem czy umieściłem temat w dobrym dziale, jeśli nie proszę Moderatora o ukierunkowanie.

Przystępuje do budowy wyciągu szynowego w oborze 25m +10 za około 35 całość,
Mam kilka pytań do użytkowników odnośnie konstrukcji,

-jaki motoreduktor (ile obrotów na minutę i jaka moc)
-jaka lina najlepsza (jaka grubość)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyciąg szynowy Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 14:13

Wyciąg szynowy Jeżeli chodzi Ci o dobór motoreduktora to musisz najpierw powiedzieć jaki masz silnik elektryczny(obudowa i otwory), jaki on ma moment obrotowy lub moc i prędkość obrotową i dopiero wtedy można dobrać motoreduktor. Z tego co napisałeś narazie nie mogę Ci pomóc

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 01 grudzień 2011 - 14:15.

#3 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 15:56

Wyciąg szynowy a co do linki to znajomy miał metalową po roku do wymiany my mamy ta z materiału czy tam sznurowa nie wiem co to jest to 2 lata i bez problemu w jednym miejscu pękła z przeciązenia ale z mojej winy ale związaliśmy i jest okej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:35

Wyciąg szynowy Kolego ta sizalowa w moim przypadku się nie sprawdziła, poleca stalową 12. Motoreduktor to zależy jaki się trafi w dobrej cenie, obroty na bębnie ok 46 obr/min., zawsze jest możliwość regulacji obrotów przekładnią pasową.

Przekładni szukaj też na okolicznych większych złomach.

http://allegro.pl/pr...1944183573.html
http://allegro.pl/pr...1959197996.html

Wykonaliśmy 2 takie wyciągi i już 8 lat bezproblemowo, przekłądnie WD 200 silnik 4 kW.

Sterowanie 24V !!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez Sadek, 01 grudzień 2011 - 20:58.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share rawy

rawy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:00

Wyciąg szynowy ja mam 40 obrotów 0,50KW

Edytowany przez rawy, 01 grudzień 2011 - 22:03.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:56

Wyciąg szynowy Niema nic cenniejszego jak zainteresowanie autora tematu. !!!!!!!!!

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#7 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:38

Wyciąg szynowy My też wykonaliśmy sobie takowy wyciąg ;) Od początku mieliśmy linę 10 i wytrzymała ok 3 lat, ale w ostatnim czasie wymieniliśmy ją na 12 i nie jestem zadowolony <_< Jest nawinięta 3 razy na koło i strasznie trzeszczy przez co niszczy się i wycina koło. A co do przekładni to mam typ WD 290 i silnik 4 kw. Teraz trzeba gromadzić stal na drugi wyciąg.Druga przekładnia jest tyle że typ 250(chyba).

Pozdro @zetor14
Prezes z wykształcenia :D

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 19:10

Wyciąg szynowy Odgrzebuję być może stary temat ale zaczynam działać w sprawie wyciągu linowego mam silnik 4 KW i przekładnię i teraz pytanie czy lepiej to przerobić na paski klinowe czy dokupić motoreduktor skręcany z silnikiem?? Jak tak to jaki byłby najlepszy....
Długość całego wyciągu to 18 metrów w oborze i ok. 22 do słupa za płytą obornikową
Może ma ktoś doświadczenie i pomoże zgrać to w całość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 maj 2012 - 21:12

Wyciąg szynowy Ja taką przekładnie: http://allegro.pl/pr...2324747598.html mam połączoną za pomocą 3 lub 4 pasków klinowych.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#10 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 12 maj 2012 - 15:47

Wyciąg szynowy Panowie w czym w oryginale siedzą taki przekładnie? Bo mam taką i nie wiem od czego to jest

#11 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 12 maj 2012 - 16:01

Wyciąg szynowy

My też wykonaliśmy sobie takowy wyciąg Dodany obrazek Od początku mieliśmy linę 10 i wytrzymała ok 3 lat, ale w ostatnim czasie wymieniliśmy ją na 12 i nie jestem zadowolony Dodany obrazek Jest nawinięta 3 razy na koło i strasznie trzeszczy przez co niszczy się i wycina koło. A co do przekładni to mam typ WD 290 i silnik 4 kw. Teraz trzeba gromadzić stal na drugi wyciąg.Druga przekładnia jest tyle że typ 250(chyba).

Pozdro @zetor14

U mnie w gospodarstwie taki zgarniak pracuje już 14 rok, od samego początku mamy stalową linę fi 8, od 3 lat pracuje druga. Zgarniacz ma łączną długość 45 m, na bębnie napędzającym lina nawinięta jest 5 razy.

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:39

Wyciąg szynowy

Panowie w czym w oryginale siedzą taki przekładnie? Bo mam taką i nie wiem od czego to jest

Kolego ca masz na myśli pisząc w oryginale ?
Takie przekładnie widziałem w betoniarkach itp : http://allegro.pl/be...2342695997.html http://allegro.pl/pr...2333949814.html podajnikach kubełkowych w magazynach oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest redukcja obrotów.

Uważam że wspominane przekładnie to urządzenia uniwersalne i można je stosować zależnie od potrzeb i wymagań konstruktora.

Kupowałem od gościa co robi wyciągi koła linowe, miał też przekładnie różne to co gdzieś znalazł/wymontował i montował to wszystko do wyciągów, silnik z przekładnią zazwyczaj łączył za pomocą pasków (co dawało mu możliwość dostosowania odpowiednich obrotów).
Gdzieś czytałem że wyciąg powinien mieć prędkość 0,6 mb/s, u siebie prawdopodobnie mam więcej (jak nie zapomnę to przy wyciąganiu obornika zwrócę na tą uwagę).

Zbudowaliśmy 2 wyciągi tego typu: http://allegro.pl/li...0&change_view=1 tylko my względem wzoru od sąsiada przedłużyliśmy szynę pochyłą i podnieśliśmy ją pod większym kontem aby pryzma była wyższa.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#13 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:22

Wyciąg szynowy Odświeżam temat !

Nie wiedzaialem gdzie ten temat umiescic to tutaj umieściłem :D

Panowie chce się was zapytać czy ktoś z was nie wie przypadkiem gdzie mogę dostać taki bęben do przekładni na linke. Nie musi być dokładnie taki sam, rozmiar fi otworu też nie ma znaczenia bo poprostu jeszcze nie mam przekladni ale to najmniejszy problem. Najwiekszym problemem jest to ze nigdzie nie moge dostac takiego kola. Czy może trzeba dotaczać? Fotke zamieszczam poniżej...

Dodany obrazek

#14 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:35

Wyciąg szynowy Witek Cena nie jest najmniejsza ale tu masz ofertę http://tablica.pl/of...html#41dc383b0e ten facet też sprzedaje same koła http://allegro.pl/si...3337583566.html

#15 Share Kazik99

Kazik99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 21:08

Wyciąg szynowy mam pytanko z jakiego ceownika macie zrobione szyny do zgarniacza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Witek11

Witek11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 10:34

Wyciąg szynowy ja zrobiłem z 10 i to z pewnością jest wytrzymałe i masywne. wracając do koła o którym wcześniej wspomniałem to wykombinowałem ze złomu koło od jakiegoś dużego dźwigu. jest ono zrobione z bardzo twardego materiału. należało tylko wyciąć środek w kształcie księżyca. ziomek który to toczył wkurzał się że mu maszyna nie daje rade ciąć.