Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szambo przydomowe

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:38

Szambo przydomowe @przemrolnik, bakterie trzeba wsypywać i raz na rok wybrać z niej szambo :) Przynajmniej tak jest u mnie.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szambo przydomowe Dzisiaj, 15:37
  •  

#22 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:02

Szambo przydomowe Na terenie gminy jest ok 100 przydomowych oczyszczalni. Pierwsze które były budowane mają pewnie już z 8 lat. Działają na zasadzie napowietrzania i komór fermentacyjnych. Z ostatniej komory woda zostaje odprowadzona do rowów bądź stawów. Jeżeli wymieniasz membrany w pompach to nie powinno być z nimi problemu. Zdarza się, że pompa nie wytrzyma próby czasu a nowa ok. 800-1000 zł. W zeszłym roku montowali już trochę lepsze oczyszczalnie z rozprowadzeniem odpływu w gruncie. Jak to się spisuje to się okaże. Mamy też 3 duże oczyszczalnie bez napowietrzania, za to dodaje się tam bakterii. Woda odprowadzona do gruntu. W tym przypadku we wszystkich 3 jest problem ponieważ rozsącze ulega zamuleniu i przestaje odbierać wodę.

#23 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 10:22

Szambo przydomowe A jakie są koszty takiej przydomowej oczyszczalni?
Czy moglibyście (z własnego doświadczenia) polecić mi dobrą firmę, która się tym zajmuje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share piotrwysocki

piotrwysocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 10:01

Szambo przydomowe Koszty zależą przede wszystkim od wielkości przydomowej oczyszczalni. U nas w domu jest 6 osób, więc trzeba było wybrać odpowiednio dużą oczyszczalnię. Za sam sprzęt zapłaciłem ponad 10 tysięcy złotych (to oczyszczalnia IN-DRÄN - http://www.bioires.p...akiet-e84pb-689). Użytkujemy już ją od dwóch lat i mogę polecić. POŚ działa sprawnie, nie było żadnych problemów z awariami, nie czuć żadnych zapachów, także jest ok.

#25 Share maniek01

maniek01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 15:28

Szambo przydomowe

Ja mam dwa szamba. Jedno dwukomorowe na ścieki komunalne z gospodarstwa domowego a drugie jednokomorowe na deszczówkę. Obydwa zamówiłem u tego samego producenta: ********. Jestem bardzo zadowolony z jakości zbiornika jak i z obsługi. Zleciłem również transport i montaż producentowi. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i szybko. Widać po firmie, że jest profesjonalna i rzetelna. Zbiornik jest wykonany z wysokiej klasy betonu i dodatkowo uszczelniany i izolowany. Szambo jest szczelne i trwałe. Szczerze polecam to rozwiązanie jeśli chodzi o ścieki z gospodarstwa domowego.

#26 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 12:00

Szambo przydomowe

Akurat w przypadku przydomowej oczyszczania ścieków,to oczywiście uważam ze jest to zdecydowanie najlepszy i zarazem ekologiczny pomysł,tylko teraz kwestia kosztów oraz ilu domowników mamy bo to istotne szczegóły. 10 tyś zł za dobrą i dużą oczyszczalnię to taki realny koszt z jakim trzeba się liczyć,można nawet nieco taniej w zależności od wybranej firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share MasterRoj

MasterRoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 05 czerwiec 2016 - 13:49

Szambo przydomowe

Nie jestem pewien czy ono jest takie ekologiczne bo gdzieś gadali że woda powinna przepływać przez żwirek porośnięty wierzba a nie tak prosto do rowu czy gruntu. poza tym nie wiemy czy bakterie w złożu biologicznym działają prawidłowo.

U mnie była potrzeba założenia szamba i wybrałem wykonane z żywicy poliestrowej z uwagi na niewielki ciężar.

Po założeniu kanalizacji zostało wykopane i poszło do innego klienta.

#28 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:15

Szambo przydomowe

Zawsze można wykonać też przydomowa oczyszczalnię ścieków imamy problem z głowy w kwestii ekologii,a poza tym to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie,które polecam.

#29 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 13:27

Szambo przydomowe

Mam pytanie kwestii szamba, natomiast nie chodzi mi o to jakie wybrać tylko jak zabezpieczyć grunt pod zbiornikiem, nie ukrywam mam dość gliniaste podłoże, a jak popada deszcz do czasem ciężko jest przejechać. szukam czegoś, żeby ustabilizować drogę jaki i zabezpieczyć podłoże pod zbiornikiem. Czytałem że najlepiej położyć geowłókninę. Czy to pomaga?

#30 Share czeslawik

czeslawik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 08:13

Szambo przydomowe

Bez dobrego drenażu  i geowłókniny się nie obejdzie. Musisz dać ok. 15 cm piasku na to ok. 35 cm Podsypki (drobny żwir) i rozkładasz instalację kanalizacyjną (rury). Później dajesz geowłókninę. To samo jest ze zbiornikiem. Można również dla bezpieczeństwa okręcić geowłókniną zbiornik i rury. Tylko podstawą jest wybrać dobrej jakości materiał. Osobiście proponuję geograu, sam jej używałem.

#31 Share Irek2626

Irek2626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 październik 2016 - 14:26

Szambo przydomowe

Zbiorniki takie jak szamba betonowe Garwolin lu inne misto można wykorzysta do budowy oczyszczalni, są one w pełni szczelne i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

Edytowany przez Irek2626, 21 październik 2016 - 12:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Irek2626

Irek2626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 październik 2016 - 12:41

Szambo przydomowe

Można również poczytać ciekawych artykułów na temat szamba betonowe Serock lub innych na blogach