Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szambo przydomowe

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 10:51

Szambo przydomowe Witam. Chce przy domu zamontowac szambo. Pytanie-jakie wybrac? Plastikowe z odstojnikami czy betonowe 2 komorowe? Czy sa jakies wymogi ktore szamba trzaba miec bo cos slyszalem ze tych betonowych to juz nie wolno tylko plastikowe. Ewentualnie jak by znal ktos koszty z montazem takich szamb to bede wdzieczny.Jestem z mazowieckiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szambo przydomowe Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:16

Szambo przydomowe Witam ponownie. Widze ze wyswietlen tematu prawie 300 a odp zadnej NIKT NIE MA W POLSCE SZAMB PRZYDOMOWYCH? Dziwne

#3 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:55

Szambo przydomowe Ja mam szambo przydomowe, widać je na tym zdjęciu: http://www.agrofoto....farmer-306-lsa/
Kosztowało 12tys zł lecz w gminie był jakiś program na zakładanie tego i tylko płaciło się 2tys a reszta Unia płaciła. To cena chyba była już z montażem. Co jakiś czas trzeba dołożyć bakterii, można je kupić w sklepie ogrodniczym i raz na rok opróżnić je z osadu. Był mały problem raz po roku użytkowania bo plastik niebieskiego zbiornika się wgiął od ciężary ziemi ale jacyś robotnicy z gminy przyjechali, trochę odkopali, zalali trochę betonem i do tej pory jest dobrze. Sprężarka działa od początku bez awaryjnie tzn od 2005. Tu jest dwukomorowe szambo, jest jeden ten niebieski zbiornik i drugi widoczny na zdjęciu przykryty jest dekielek oponami. Nie jestem więcej obeznany w temacie to więcej nie pomogę ale może ktoś jeszcze ci odpiszę.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:07

Szambo przydomowe u mnie w gminie tez byly teraz zapisy na szamba ale przypuszczalny koszt to 3.5-4tys reszte doplaca gmina. Wlasnie nie wiem czy inwestowac w takie czy kupic samemu betonowe 2 komorowe.

#5 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:42

Szambo przydomowe kolego najtaniej cie wyniesie betonowe na alegro tego jest do oporu i betonowe ci nie wypłynie jak masz mokry teren kolega wkopał plastyk i na drugi dzień już był na wieszku na betonowe tesz masz atesty brałem w listopadzie 20000 L. przywieźli na miejsce wsadzili do dziury i po problemie pozdrawiam

#6 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:50

Szambo przydomowe dzieki za podpowiedz

#7 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:55

Szambo przydomowe O plastikowe to chyba chodzi ci o "przydomową oczyszczalnie ścieków" ,koszt takiego to z montażem
ok 5.500- , więcej info na pw

#8 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:21

Szambo przydomowe w sumie pomiędzy szambem przydomowym a oczyszczalnią przydomową jest różnica, ale autorowi tematu chyba chodzi o szambo. Aczkolwiek korzystniejszym rozwiązaniem w świetle dzisiejszych przepisów jest budowa przydomowej oczyszczalni. Oczywiście jeśli warunki glebowo-powierzchniowe są odpowiednie.

Edytowany przez darek195, 08 styczeń 2012 - 22:25.

#9 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:38

Szambo przydomowe 3,5-4tys oczyszczalnia? Wielki śmiech :lol: , u mnie też na poczatku miało być 2tysie a teraz ponad 3,5tys i jeszcze zależy od ceny paliwa, na allegro i gdzie indziej dla 4osobowej rodziny po 2-2,5tys oczyszczalnia, a za te prawie 2tysie to samemu można zamontować i niech ten cały zwrot z UE sobie widnieje na oczyszczalni jakiegoś frajera B) Ktoś zwęszył interes, w mojej okolicy pewna firma liczy sobie chyba 12tysi za zrobienie tej oczyszczalini(oczywiście oni daja tą oczyszczalnie) bo jak ktoś sam kupi to ponoć nawet nie zamontują :D

#10 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 09:26

Szambo przydomowe To jesli mozna samemu kupic przydomowa oczyszczalnie sciekow za 5.5tys a firma liczy sobie 12tys to ktos na tym robi dobry interes. Wlasnie nie wiem dokladnie jak to jest z tymi przepisami bo jak wstawie teraz szambo betonowe a np za 2 lata beda musialy byc wszystkie przydomowe oczyszczalnie to .... kazdy sam rozumie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2012 - 10:17

Szambo przydomowe Z tego co pamiętam to:
szambo - pozwolenie na budowę
POŚ (przydowmowa oczyszczalnia ścieków) - zgłoszenie

Jak powstanie w Twojej miejscowości kanalizacja zbiorcza to masz obowiązek odłączyć szambo i podłączyć sie do kanalizacji a jak masz POŚ to nie musisz.
Jak gmina wybuduje kanalizację w Twojej miejscowości to czasami ponoć robią problemy i robią sprzeciw w zgłoszeniu na budowę POŚ bo liczą że petent zmięknie i przyłączy się do ich kanalizacji.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:10

Szambo przydomowe Wpiszcie sobie na allegro lub google tam jest kilka ofert i jeśli kwota około 4tysi miała by być wpłacona i unia miała by robić to samemu za te 4tysie sie zrobi B) Dla czteroosobowej rodziny 2-2,5tys, chyba 500litrów na osobę B)

#13 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:37

Szambo przydomowe Pewnie, że się nie opłaca teraz budować szamba, bo trzeba często opróżniać i wywozić do oczyszczalni scieki. Oczyszczalnie można spokojnie samemu zamontować, wystarczy trochę poczytać jak to ma wyglądać, ale żadnych cudów przy tym nie ma. Wystarczy, trochę żwiru i drobnego kamienia. Resztę się kupuje w zestawie z oczyszczalnią. Jak ktoś sobie życzy 12 tyś za kompletną usługę z oczyszczalnią, to trochę za dużo.

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:05

Szambo przydomowe tak jak piszesz tylko np ja nie mam gdzie oczyszczalni rozprowadzić i padło na szambo.
Jeżeli ktoś ma miejsce na oczyszczalnię to tylko ją brać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:01

Szambo przydomowe Ja akurat mam miejsce na rozprowadzenie oczyszczalni i teren tez mam odpowiedni tylko ciagle nie wiem jak to jest z przepisami. Czy sa juz jakies zakazy co do szamb betonowych czy spokojnie mozna i takie wstawiac? Nikt nie potrafi jasno tego sprecyzowac nawet w gminie.Wygodniejsza jest oczyszczalnia to jedynie wiem.

#16 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:36

Szambo przydomowe klego jak kupujesz szambo czy oczyszczalnie betonowom to dostajesz atest higieniczny

#17 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:59

Szambo przydomowe Oczyszczalnie można budować bez problemu, składasz w Starostwie Zgłoszenie robót i po 30 dniach możesz kopać. Jak masz mało miejsca to drenaż można zrobić z pakietów http://www.szamba-oc...alnie/pakietowa

Od tego gościa montowałem sobie 3 miesiące temu oczyszczalnie, zbiornik z w-boxami wyszedł 3300zł. W-boxy, jeśli masz mało miejsca, możesz ułożyć w prostokąt to Ci zajmie ok. 10-15m2. Facet jest konkretny może coś Ci doradzi i wyjaśni. Miałem okazje z nim rozmawiać na targach w Minikowie i zrobił na mnie dobre wrażenie.
Kontakt do niego masz na stronie.
antyfan AF

#18 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 09:40

Szambo przydomowe Kolego slaw17 dzieki za konkretna pomoc i namiary. Okazalo sie ze ta firma ma tez przedstawicielstwo 13km odemnie. Jeszcze raz dzieki.

#19 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:40

Szambo przydomowe Przyjemność po mojej stronie.:)
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:25

Szambo przydomowe W tym roku biorę się za robote tego szamba ekologicznego. :)
Mam ładnie z górki, i jeszcze nie wiem ile mnnie wyniesie, ale dam znać.
Ma ktoś taką przydomową? Zdjęcia ? Opinie? z góry dzięki.
Podobno do takich oczyszczaln przydomowych trzeba jakieś tabletki wpuszczać do zbiornika, jakieś bakterie. co to jest i ile kosztuje?