Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biedne Bydlaki

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:30

Biedne Bydlaki Nie wiem co mam powiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Biedne Bydlaki Dzisiaj, 02:55
  •  

#2 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:51

Biedne Bydlaki Czy nie mogą tego robić w bardziej humanitarny sposób?

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 30 listopad 2011 - 21:53

Biedne Bydlaki Może bez komentarza to lepiej zostawić..
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:53

Biedne Bydlaki A czy nie lepiej przeprowadzić ubój odrazu a w taki transport wysyłać półtusze??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 30 listopad 2011 - 22:02

Biedne Bydlaki No właśnie nie Andrzeju, koszty przewozu żywego pogłowia są mniejsze od transportu chłodnią półtuszy, sam ubój podejrzewam też niesie za sobą dodatkowe koszty, a dla takiego turasa kawałek skóry zawsze zostanie xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 listopad 2011 - 22:07

Biedne Bydlaki spragnione głodne że aż odchody z niewielką ilością ściółki zjadają i te padnięte sztuki. Nikt ich nie złapał na granicy to aż dziwne, za taki transport zwierząt to powinni iść siedzieć albo surową kare dostać.
andrzej2110 Zgadzam się z tobą tak by było najlepiej tylko no właśnie te koszty każdy sobie liczy
poco wydawać jak można tak

Edytowany przez sony5, 30 listopad 2011 - 22:11.

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:08

Biedne Bydlaki W Polsce wymyślają głupi przepisy odnośnie psów a na takie coś pozwalają. Polska to chory kraj.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share tomek826

tomek826

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:24

Biedne Bydlaki Jak powiedział pewien poeta Człowiek-to brzmi dumnie.Czyżby napewno???-żal i wstyd!!!!

#9 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 grudzień 2011 - 01:08

Biedne Bydlaki ja pier.do.le!!!

a zpolski niby dużo importują wołowiny...jak im się to opłaca jak mają choćby 10% upadków?

#10 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 01 grudzień 2011 - 07:07

Biedne Bydlaki niech tvn, zbada tę sprawę a nie po straganach jeżdżą, ciekaw jestem jak w polskiej rzeźni jest, pewnie podobnie, słyszałem że świnie jeszcze żyjące do wrzątku wrzucali, pewnie koszty tych upadków wliczone sa w koszty i rolnik mniej dostaje, z drugiej strony jakbym wiedział żę tak jest to bym na parę sprzedanych byków jeszcze bele kiszonki dorz :( ucił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 07:24

Biedne Bydlaki z tego co wiem to z Polski do Turcji większość mięsa idzie jako półtusze. Po tylu kilometrach to nawet jak przeżyją to to mięso nie jest za dużo warte.

#12 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 01 grudzień 2011 - 07:48

Biedne Bydlaki szczerze powiedziawszy tak właśnie sobie to wyobrażałam, dlatego ten filmik mnie nie szokuje. czyż ludzie przewożeni do gett mieli inne warunki niż te zwierzęta? raczej nie.
szkoda zwierząt, ale cóż- takie życie, słabszy przegrywa zawsze.
dajcie znać Joannie Krupie:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#13 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:32

Biedne Bydlaki Film jest stronniczy i pokazuje tylko negatywne podejście do transportu zwierząt. Tak na prawdę transport żywca jest obwarowany wieloma nakazami, obowiązkami itd. Tu jest pokazany wyjątek od reguły. A więc ludzie nie dajcie sobie wmówić, że tak wygląda każdy transport, bo według mnie to jest niewielki %. Zresztą nic dziwnego, że pokazują jak to zwierzęta są źle traktowane. Takie obrazki lepiej się "sprzedają" niż szczęśliwe krowy podczas prawidłowego transportu.

#14 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:56

Biedne Bydlaki Przeciez nikt nie powiedzial ze to dzieje sie w Polsce !!

Według mnie ten film jest ku przestrodze, abysmy nie dopuscili do tego zeby nasze zwierzęta nie były transportowane w podobny sposób...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 15:12

Biedne Bydlaki Zobacz ze trasa przejazdu biegnie przez Polskę

bullet_black.png

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:27

Biedne Bydlaki Większość scen z filmu jest sprzed kilku lat również, ale tak jak przedmówcy wspomnieli, wyjątki się zdarzają;) @pawelek98 spoko dorzuć, na pewno te Twoje byki by ją zjadły :lol:

#17 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:57

Biedne Bydlaki coście tak zszokowani-nic lepiej w polskich ubojniach nie wyglądało kilka lat wstecz-zwłaszcza w tych przemysłowych.i wcale nie jestem przekonany że teraz jest lepiej.
zauważcie że obecnie zgodnie z przepisami musi ubój dla siebie być w ubojni-zwierze wypłoszone,zestresowane i zmęczone-nie to co kiedyś,walnął obuchem z zaskoczenia na ganku-to się przynajmniej porządnie wykrwawiło,nie to co teraz w tym całym szoku-smaku nie poprawia.
samemu zabijałem zwierza-zawsze starałem się trafnie dozować narkozę,starałem się żeby się nie męczyło.

na tym filmie dochodzi jeszcze transport i to długi-ponoć jest teraz lepiej-ponoć.

co do padniętych sztuk-w przetworach ktoś wysmakuje-jaki prywaciarz pozwoli sobie na marnowanie takiego materiału?wystarczy spojrzeć jak jest z brojlerami.

#18 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:27

Biedne Bydlaki jak przyjeżdża samochód do dużej ubojni to myślicie że ktoś tam się cacka ze zwierzętami. Otwierają drzwi to co może wyjść do zagrody a to co nie żyje albo nie może wstać to lina za nogę i prosto na ubój wesoło to nie wygląda.

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:36

Biedne Bydlaki Ale rolnicy tez są tego winni, po co sprzedają takim?
Ja 2 tyg temu miałem dylemat. Krowa 14-letnia nie mogła się wycielić. Doszło do rozerwania macicy, potrzebna była cesarka. Cielak cudem uratowany, krowa niestety już nie wstała. I co zrobić sprzedać jakimś handlarzom za 200zł czy może np uśpić(koszt 100zł). Chciałem uśpić, niestety parę godz przed przyjazdem weterynarza zginęła naturalną śmiercią. Jedyny wyrzut to taki że mogłem ją sprzedać parę lat temu, człowiek nie jest taki przywiązany i nie musi oglądać takich obrazów...
Pewnie teraz pomyślicie że należę do organizacji Krupy :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:52

Biedne Bydlaki masz rację kolego nie warto się łaszczyć na parę złotych i dawać dobrze zarobić handlarzom lepiej oddać na utylizację.