Zaloguj się, aby obserwować  
tomas

claas variant 260 RC, sprzegło zapadkowe górne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomas    1

Witam.

Dzieje się coś ze sprzęgłem tym górnym zapadkowym do załączania napędu górnego wałka napędowego pasy. Nie odpuszcza do końca ciśnienia ten tłoczek i sprężynki nie dają rady go ściągnąć. I w ten sposób to zapadka trzyma tylko tylko aż nie raz przeskakuje.

Co obstawialibyście w tym temacie?

 

Człowiek zajmujący się handlem używanych tych pras twierdzi że jest to przyczyna zaworu tego przy filtrze którym można zablokować siłowniki komory. A cena tego zaworu co śmieszne coś około 10 tyś zł.

 

Jest tam cewka z możliwością regulacji suwaka, co można tą regulacją osiągnąć?

 

Bardzo będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam claasa 280rc wiec wiem o co ci chodzi a moze na tej osce juz sie ta zapadka wyrobila lub na tej zapadce sie powyrabialo u mnie sa ostre kanty i dziala dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

Dzięki kolego za odpowiedź.

Dobrze się kolego domyślasz, bo w sezonie myślałem że to będzie taka przyczyna. Ale po dokładnym umyciu widać że to ten tłoczek się schowa a za później trochę wysunie i właśnie nie powinien. Kanty są dobre. Myślałem nawet nad wygięciem tej zapadki. No ale po tym jak ten gość powiedział że coś takiego występuje w claasie to może i coś w tym prawdy. I należałoby znaleźć przyczynę, bo może zacznie się to mocniej nasilać.

 

Kolego nie wiesz co można wyregulować tą śrubą na elektrozaworze? Z tego co się domyślam to zakres ruchu tego suwaka w zamku, ale za który element on odpowiada?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ta srubka na elektrozaworze hmm? moze wlaczanie siatki lub opuszczanie nozy ale nie wiem kompletnie skoro to elektrozawor to napewno zwiazane cos z obsluga przez sterownik tak mysle ale jeszcze zobacze jutro to w swojej i odpisze.

wazne pytanie kiedy to sie dzieje? kiedy klapa jest podniesiona po wyrzuceniu beli czy jak klapa zamknieta jak sie winie bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

kolego jasna sprawa że w czasie pracy. (zwijania balota). Jak się otwiera komorę to właśnie to sprzęgło razem z tym na dole powinny się rozłączać. I tak się dzieje, a po zamykaniu nie do końca odpuszcza ten tłoczek i słabo "zazębia" to sprzęgło zapadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak podniose klape do konca to wtedy sprzeglo sie zalacza i gdy tylko zaczynam opuszczac odrazu sprzeglo sie zazebia . daj emaila to ci wysle zdjecia tego sprzegielka mojego i sobie porownasz u mnie moze bylo cos robione bo we wrzesniu belowalem dla pgr knyszyn bo ich 250 rc sie ziebala i wujek robil ja ale wiadomo robil to dokladnie tak zebym cos zarobil mialem zawsze mechanika jednego i raz zostawilem u nich na noc i zrobili dla niej przeglad wymiana filtra czyszczenie i cos chyba robili przy jakims sprzegle ale wszystko dzialalo idealnie . dzwonilem dopieru do tego mechanika z pgr i mowil ze z korbanka wtedy w nocy byl jakis fachowiec i mowil ze trzeba to troche poprawic bo claasy po pewnym czasie te sprzegielka sie psuly, ale u mnie jeszcze na pasach nie ma spinek takze niema co mowic o zuzyciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

tomi157@wp.pl

Kolego u mnie też nie ma spinek jeszcze na pasach. Ale ciekawe czy jest jednak coś nie dopracowane w tych prasach. W starszych typach 180 była tam jedna sprężynka a teraz dali 2 to może coś jest do poprawienia jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Możesz też odkręcić ten element z tłoczkiem (na 4 śrubach) przykręcony do koła zębatego i sprawdzić czy czy koło się nie odkręciło (śruba wkręcana w czop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

mam zamiar się wziąć po kolei za to. Zacząć właśnie od tego tłoczka. Sprawdzić sprężyne w nim. A następnie ten element "kolanko obrotowe" Patrzyłem w katalogu i wydaje mi się że to może być taki jakby zawór zwrotny. Jest taki trzpień w tym może to on zamyka dopływ.

Dzięki za podpowiedzi. A Ty kolego jakbys mógł zrobić lepsze zdjęcia albo wytłumaczyć co Ty masz zrobione przy tym sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mechanicy pgru przewiercili otwory i teraz te sprezyny sa nie tak mocno napiete przesuneli dziury o jakies 0,5cm zdjecia jutro zrobie i wysle .

masz katalog na cd czy ksiazkowa wersje czy ze strony internetowej claasa patrzyles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

mam katalog książkowy. Ale dlaczego oni zrobili te sprężyny luźniej? Co się działo? Mocniej naciągnąc to jeszcze miałoby sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam narazie katalog na kompie bo ksiazkowy mi gdziech dzieci schowaly.

nie wiem dlaczego zrobili luzniej nie bede serwisanta claasa uczyc.

nic sie nie dzialo w zniwa belowalem dla pgr to nawet 400 bel na dzien winelem a na siano tez nic sie nie dzialo. tylko w zime moze w podbieraku zmienie lancuchy i nie mam tej blaszanej klapki co zaslania tryb w klapie ten przy kole na dole ale to szczegol w tym roku zadnej awari i aby takie nastepne lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Panowie, a jak sprawdzić na sterowniku od tej prasy realny przebieg? Znacie jakąś konfigurację jaką należy wykonać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj