Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:13

Co sprawdzić przed sezonem Tłoczyska jak i cylindry masz dostępne w metrażu, tylko ze musisz dać dla ślusarza zeby odpowiednio go wykończył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 21:07
  •  

#122 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 czerwiec 2012 - 22:27

Co sprawdzić przed sezonem Myślałem ,że można dokupić samo tłoczysko , bo to które mam ma odcisk od linki (pewnie ktoś kiedyś wyciągał kombajn z pola) i delikatne zadry jakby ktoś młotkiem stukał ;) Wymienię uszczelniacze ale obawiam się ,że na długo to nie pomoże :(

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#123 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 08:15

Co sprawdzić przed sezonem Moje siłowniki też są w opłakanym stanie ale wymiana uszczelniaczy pomaga na około 10 sezonów a więc biedy nie ma. Jak masz ostre zadziory to je drobnym pilnikiem zgładz i bedzie dobrze

#124 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 10:23

Co sprawdzić przed sezonem 10 sezonów ?

Pilnikem ich ruszał nie będę , nie są takie ostre zeby rękę skaleczyć , tylko wygląda w jednym miejscu jakby ktoś młotkiem pukał , a w drugim wyraźny odcisk linki stalowej (to mnie mniej martwi bo rysy są wzdłóż tłoka) . Po niedzieli jadę po części i zobaczymy czy pomoże i na jak długo .

Powiedzcie panowie jaki olej będzie najlepszy do silnika ( zwykły superol cc wystarczy?) i do hydrauliki (hipol?) i w jakich ilościach się miesci do tych układów ?
Zauważyłem ,że mam w bizonie nie orginalny filtr hydrauliki - puszkowy w całosci wymienny , koszt jego to 60 zł w polskich sklepach ...

#125 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 11:42

Co sprawdzić przed sezonem Jak już się zdecydujesz na wodę do silnika czytaj superol to kup cc40, ja leję Orlen Diesel 2 20W/50 i do bizona w większości sklepów mi go polecają i ja tak samo mogę ci go polecić, po roku czasu nie zmienił swoich właściwości organoleptycznych, bo mam jeszcze nowy w butelce na ew. dolewki i mam porównanie, ale dużo nie robił, bo góra 40ha, więc jeszcze ten sezon przelata. Jest jeszcze Diesel2 15W/40 ale jest rzadszy i lepszego myślę że nie ma sensu lać.
Ile go wchodzi oleju do układu? nie pamiętam dokładnie, ale kup bańkę 20L i jeszcze ci trochę zostanie na dolewki, jakieś 4-5l.
Hipol to olej przekładniowy, lej go do skrzyni a nie do hydrauliki!!! tam leje się Hydrol L-HL68, wystarczy z beczki, jest po 6zł/l, jest jeszcze Hydrol L-HL46 ale jest zupełnie jak woda i do bizona jest za rzadki.
Tu masz pojemności układów-> http://instrukcja.pl/i/jig_1

Edytowany przez Junkers, 23 czerwiec 2012 - 11:43.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#126 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 18:51

Co sprawdzić przed sezonem Do hydrauliki wchodzi niby 37l ale ja tyle nie leje
Silnik od 14-16l ja wole zawsze dolać jak przelać

#127 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 21:46

Co sprawdzić przed sezonem Junkers , Exx , dzieki serdeczne za odrobinę wiedzy :)

Kupiłem w zeszłym tygodniu do ursusa 3512 własnie olej superol cc 40 , dałem po 7.50 zł (jutro sprawdzę na paragonie) z beczki ;)

Do Bizona chce kupić coś dobrego z racji tego ,że do koszenia rocznie jest góra 20 ha i olej wymieniac zamierzam rzadko , do tego silnik jeszcze nie rozbierany prawdopodobnie , a na liczniku ponad 2 tys mth (działa) , ciśnienie mam słabe (około 2,5 atm na zimnym i 2 atm na gorącym silniku) , choroba wie kiedy był wymieniany ten olej bo kupiliśmy kombajn w zeszłym roku , przez zniwa czyli wykoszenie około 15-17 ha wziął około 1 litra oleju .

Z tym hipolem wygłupiłem się , nauczony ursusami ... Ale dzięki temu przypomniałeś mi jeszcze o skrzyni :D - podejrzewam ze nigdy nie był wymieniany (nakrętki od skrzyni w fabrycznej farbie więc pewnie nie była robiona) , też go wymienie :)
Pewnie niektórych smieszą moje wątpliwości tym bardziej ,że bizon ma mało do pracy , ale jest to sztuka w orginale , co prawda stara ale chciałbym o niego zadbać ,żeby mi wystarczył na jeszcze kilkanaście lat ;)

Edytowany przez pawlus224, 23 czerwiec 2012 - 21:50.

#128 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 czerwiec 2012 - 10:45

Co sprawdzić przed sezonem Paweł widzę, że masz podobny areał i kombajn z podobnych lat. Jak będziesz miał chwilę to napisz jaki twój ma nr seryjny. Co do olejow ja w tamtym roku wymieniałem w skrzyni weszło ok 25litrów hipolu. Do hydrauliki 40 litrów l-hv 46 i co najlepsze co roku dolewam mimo, że jakiś dużych wycieków nie widać. Do silnika wlewam superol cc i wymieniam co roku ale teraz myślę wlać coś lepszego i przelecieć dwa sezony. Tak z ciekawości zapytam opony masz oryginalne?

#129 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 12:24

Co sprawdzić przed sezonem Dziękuję za podpowiedz @pasiu66 :)

Numer seryjny mojego kombajnu to "33966" , został wyprodukowany w 1982 roku , opony jeszcze fabryczne , choć tylne trzymają się już raczej tylko "na słowo honoru" ;) Wcześniej mieliśmy również bizona z 82 roku ale miał numer seryjny wyższy i był już żółty .

Edytowany przez pawlus224, 24 czerwiec 2012 - 12:33.

#130 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 czerwiec 2012 - 13:52

Co sprawdzić przed sezonem co do wymiany oleju przy areale 20-35ha.
Wymienialiśmy co roku, pierwszy rok to była masakra , najpierw na Orlenowski superol F, potem dwa sezony na Lotosowskim FALCO CD. Jak nie patrzył przez cały sezon (czyli te 25-30ha) trzeba było dolać z 4 litry. W tym roku nie wymieniam, i tak doleję nowego i tak a wymienię w przyszłym roku.
Jedyne co w tym roku poszło w bizonku do wymiany to hebel, nowy kompletny filtr powietrza wraz z rurą, separator wody, połowa łożysk na szarpaczu (przekładnie bo na szarpaczu są lux). Jeszcze filtr oleju wymienię i może filtry paliwa a potem dalszy przegląd.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 24 czerwiec 2012 - 16:04

Co sprawdzić przed sezonem Ja mam do wymiany czop i koło pasowe sprzęgła, kilka łożysk, filtry, wymiana simeringów przy hamulcu nożnym, a co do oleju to nie wiem jaki był wlany przed ostatnim sezonem, ale nie dolewaliśmy ani kropelki. Jest cały czas stan, także raczej nie będę zmieniał na ten sezon.

Edytowany przez Bizonek1, 24 czerwiec 2012 - 16:05.

#132 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 18:08

Co sprawdzić przed sezonem Ja leje olej superol cc od 9 lat i jak na razie nie wziął ani litra. Wymieniam co 2 lata, rocznie robie około 90 godzin. Ale w tym roku mam chęć wlać olej shell 15w 40 przeznaczony do ciężarówek

Edytowany przez MAT912, 25 czerwiec 2012 - 21:16.

#133 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 19:50

Co sprawdzić przed sezonem No u mnie chyba był właśnie superol wlewany....

#134 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 07:58

Co sprawdzić przed sezonem http://allegro.pl/sc...2431922130.html http://allegro.pl/sc...2426693879.html Polecam takie ściągacze tym którzy walczą z łożyskami i piastami na odrzutniku i młocarni. Akurat ja mam możliwość pożyczenia całego kompletu z firmy ale naprawde z takimi ściągaczami to ta robota to bajka

#135 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 15:06

Co sprawdzić przed sezonem te ściągacze są super nawet nie wiedziałem że są takie na allegro ale takie same sobie zrobiłem bo innej opcji to nie ma czym zdjąc jedni to tylko boschówki ucinaja albo wypalają aż szkoda pisać a co do oleju silnikowego to mam olej TURDUS który jest wlasnie przeznaczony do silników Andorii tylko tak pisze ale każdy sobie wlewa co chce

Edytowany przez Marcin91, 25 czerwiec 2012 - 15:21.
literówki

#136 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 16:53

Co sprawdzić przed sezonem turdus hmm jak trafisz ori to bedziesz miał turdusa a jak nie to bedzie zwykły superol albo coś jeszcze gorszego. Taki mamy kraj ze w sprzedaży jest 3 razy wiecej turdusa niż go produkują

#137 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 17:43

Co sprawdzić przed sezonem Dobrze powiedziane Harnas88 :D

#138 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 18:03

Co sprawdzić przed sezonem Wszystko co w beczkach to jest jeden wielki chłam, jak jeszcze weźmiesz w zaplombowanej bańce to masz jeszcze prawie pewność (50%) ze to jest ori. Był czas ze brat przywoził oleje z niemiec za 80% naszej polskiej wartości. i to były oleje prawdziwe, naprawdę pachniały tym syntetykiem a nasze... szkoda miejsca na ten temat na tym forum. Wcześniej pytałem o ustawienie lotek w komorze wentylatora ale nikt nie odpowiedział. Z tego co znalazłem w necie to powinne być ustawione na środku z przeważaniem troche do góry ale jak to powinno być to jeszcze sam nie wiem mimo tego że bizona mamy już 20 lat

#139 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:53

Co sprawdzić przed sezonem @Harnas88 Z natury do zbóż ustawia się prowadnice od wiatru do góry ale powinieneś sam z kontrolować sita.Jak za mocno zapchane sito z tyłu to prowadnicę popuszczasz na dół a jak z przodu to do góry. :) Ja w swoim mam ustawione do oporu do góry jeszcze przedłużyłem w górę bo miałem sito zabite z przodu. :) Ale robiłem to zaraz po zmianie obudowy wentylatora. :lol: a co olejów ja zalewam Tedex 20w50 z beczki i nie narzekam. B) Pozdrawiam

Edytowany przez MAT912, 25 czerwiec 2012 - 21:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:44

Co sprawdzić przed sezonem Właśnie ja mam 2 do samej góry. Nie mam problemu z zapychającymi sie sitami ani czystością jedynie jest problem z przepustowością i tak przyszło mi na myśl z tymi kierownicami bo nigdy nie były ruszane. dodam ze brakuje u mnie ostatniej lotki w kształcie z w koszu sitowym, czy ona ma duże znaczenie?