Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 06:12

Co sprawdzić przed sezonem A nie lepiej zamiast tych rurek zakręcić gumowe węże ?? A jak nie to musisz kupic nowe te "grzybki" co sa na tych rurkach . Wyjąc stare założyć nowe i rozklepać troche ,nie ma prawa lecieć
a co do pasa to kupuje poskie tylko trzeba mieć stary bo wiadomo "fachowcy' robią rożne wymiary

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 14:56
  •  

#82 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 17:17

Co sprawdzić przed sezonem @Junkers musisz odkręcić te przewody z orbitrola, tylko je poznacz, aby nie bylo zmoki, i w tej kostce przy orbitrolu sa 2 otwory, w nie wkręcone 2 sruby na imbus 6 albo 8mm, odkręć je, i tm będa 4 oringi wymiar ok 21x3(2.7, z resztą pasuje z rozdzielcza z pomiędzy sekcji) dopasujesz sobie.
Co do siłowników to telefon mi się poniszczył, jak odbiorę z naprawy zrobię instrukcję mocno ilustrowaną :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#83 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 czerwiec 2012 - 09:02

Co sprawdzić przed sezonem Zakładaliście kiedyś zamiast nitów wzmacniane śruby 6? Rozchodzi sie o listwę tnącą...
Jeszcze jedno: czy łożyska przenośnika pochyłego mają kalamitki i czy żeby wymienić łańcuch trzeba ściągać całą gardziel czy wystarczy rozpiąć łańcuch i przełożyć po prostu.

Edytowany przez pasiu66, 06 czerwiec 2012 - 09:15.

#84 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 czerwiec 2012 - 12:20

Co sprawdzić przed sezonem Witam. Mam takie pytanie, kupiłem nowy orbitrol z tym, że wszytskie wyjścia są z jednej strony, natomiast w starym sa po 2 z kazdej strony. Stojąc naprzeciw kombajnu to z prawej jest zasilenie i powrót, a z lewej to zasilenie i powrót na tłoka z tyłu. Chodzi mi o to czy tak było w orginale? W jakiejś serii były takie montowane? To jest kombajn z 82r. Jak patrzyłem do książki to tam jest taki jak kupiłem teraz narysowany...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#85 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 czerwiec 2012 - 12:50

Co sprawdzić przed sezonem Z tego co widzę są dwa typy. Ty kupiłeś prawdopodobnie nowszy typ i dlatego nie pasuje.

#86 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 18:02

Co sprawdzić przed sezonem Dzięki bobytempelton, tak zrobię.
Pasiu66 nowy typ na podwójnym pasku napędu hederu nie ma już smarowanych łożysk gardzieli, starsze na jeden pasek mają kalamitki.
Żeby wymienić łańcuch z przenośnika pochyłego podsiębiernego tzw. gardzieli nie trzeba zdejmować całości, rozpinasz 3 ogniwka i wszystko.
Co do śrub zamiast nitów to jeśli już to na szybkiego na polu, ale jak w domu to tylko na nity. Nit przy zakuwaniu(najlepiej mieć zakuwaczkę do młotka) się rozpęcza i jest to najsztywniejsze połączenie.
Co do tego orbitrola to kupiłeś nowy typ jak napisał pasiu, u mnie z 88roku właśnie jest taki z przewodami po jednej stronie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#87 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 22:40

Co sprawdzić przed sezonem @master20002 z tego co pamiętam to Z040 i początki Z050 z krótką kierownicą miały te orbitrole wiec musiał już ktoś coś przerabiać.Ja mam 78 rok a sąsiad 75 i mamy wyjścia po jednej stronie :) pozdrawiam

Edytowany przez Marcin91, 07 czerwiec 2012 - 09:12.
błędy w oznaczeniach

#88 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:12

Co sprawdzić przed sezonem Jakby ktoś natknął się w sieci na jakiś internetowy sklep gdzie można dostać uszczelniacze do siłownika od podnoszenia hederu (lubelski stary typ bez sprężyn) to niech się pochwali linkiem jeśli to nie problem .

Ja już w 3 sklepach w okolicy pytałem i nie ma ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#89 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2012 - 20:48

Co sprawdzić przed sezonem Mam pytanie odnośnie pompy wodnej. Pompa nie cieknie ale ma luz i teraz zastanawiam się czy wymienić łożyska czy lepiej nową kupić?

#90 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:22

Co sprawdzić przed sezonem To już twoja decyzja.Zestaw naprawczy pompy koszt koło 100 zł a nowa zależy jaka podobno oryginał koło 300 zł.Ja w swojej zmieniłem zestaw a ty zdecyduj sam. :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 czerwiec 2012 - 22:42

Co sprawdzić przed sezonem Witam.

Jak wymienić łożysko dociskowe na przekładni bezstopniowej bębna młocącego? Rozebrałem już podajnik, odkręciłem tą dużą śrubę i nie wiem czy odkręcać te 6 śrub od talerza czy ciągnąć to wszystko ściągaczem? Jeżeli ktoś to robił to niech mi napisze, będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#92 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 06:52

Co sprawdzić przed sezonem Jak to na młocarni a nie na odrzutniku to chyba niepotrzebnie demontowałeś podajnik, bo dwa lata temu zmieniałem łożysko na młocarni i zdejmowałem te talerze bez demontowania podajnika (za dużo miejsca nie było, ale jakoś przeszło). Ja podczas ściągania przekładni rozkręcałem te 6 śrub bo inaczej nie zmieściłbym się koło podajnika, ale jeśli ty masz podajnik zdemontowany to może i w całości zejdzie.

#93 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:32

Co sprawdzić przed sezonem http://fotoo.pl/show...2497-1.jpg.html wie ktos moze do czego ten kabel powinien byc przykręcony ??
bo w obu wisi sobie kolo akumulatora

#94 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:47

Co sprawdzić przed sezonem Sprawdź dokąd on prowadzi... Jutro sprawdzę u siebie, czy też takowy zwisa :D

Edytowany przez Marcin91, 10 czerwiec 2012 - 19:51.
cytowanie poprzedniego posta

#95 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:53

Co sprawdzić przed sezonem U mnie żadnego dodatkowego kabla nie było także podejrzewam, że musisz sprawdzić dokąd on prowadzi i co ewentualnie jest podłączone.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#96 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:01

Co sprawdzić przed sezonem znaczy jedni mowia ze to od ładowania , inni ze jakas lampa błyskowa ,
a w obu bizonach sobie tak zwisa i nadal chyba będzie sobie wisiał
a gdzie idzie to nie widac bo kolo silnika chowa sie w wiazke a rozcinał nie bede

#97 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:06

Co sprawdzić przed sezonem kabel słuzy jako instlacja 12 V

#98 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:03

Jak to na młocarni a nie na odrzutniku to chyba niepotrzebnie demontowałeś podajnik, bo dwa lata temu zmieniałem łożysko na młocarni i zdejmowałem te talerze bez demontowania podajnika (za dużo miejsca nie było, ale jakoś przeszło). Ja podczas ściągania przekładni rozkręcałem te 6 śrub bo inaczej nie zmieściłbym się koło podajnika, ale jeśli ty masz podajnik zdemontowany to może i w całości zejdzie.

Właśnie na odrzutniku też chcę wymienić tak profilaktycznie bo nie wiadomo co tam jest. Okazało się, że na wale było rozsypane łożysko, tzn brakowało śrutów bo tam jest dociskowe. Znajomy kombajnista z dlugoletnim stażem powiedział żeby je wymieniać co sezon bo rozbierać to w czasie żniw to tylko kupe roboty, straty czasu i oczywiście pieniędzy przez postój. Na odrzutniku też są takie same? Żeby je wyciągnąć to trzeba wszystko po kolei ściągać? tzn zębatke, te koła pasowe, czy może wszystko razem może zejsć jak się weźmie je na sposób?

Pozdrawiam

#99 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 08:02

kabel słuzy jako instlacja 12 V

Dokładnie u mnie też wisi i jest zakończony mufką, ale nie taki gruby jak na zdjęciu, i służy do podpięcia np. jakiejś lampy przenośnej, tylko ja odciąłem tą oryginalną mufkę i założyłem gniazdo zapalniczki i podpinam pod to halogen. Czasem w nocy się przydaje.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 08:46

Co sprawdzić przed sezonem @master20002 no niestety trzeba spruć całe koła wsio aż zostaną gołe wały, palnik, dobre zciągacze i troche nerwów i nie wiem czy w dzień się z tym uwiniesz, najgorsza robota w bizonie. Co do wymiany łożysk co roku lepiej kupić markowe np. skf czy z kraśnika wzmocnione z literką C i spokój na lata.
Co do opisu w ostatnim top agrar jest to opisane z ilustracjami, kup sobie, lub pożycz od prenumeratora.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.