Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sprawdzić przed sezonem

505 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:59

Co sprawdzić przed sezonem Ok. Z Twojej wypowiedzi można było wywnioskować, że skręciłeś sprzęgła :) . Ludzie wpadają na różne pomysły, jak np szlif wału bez wyjmowania z silnika - jeden z ostatnich tematów na forum :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sprawdzić przed sezonem Dzisiaj, 21:11
  •  

#42 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:39

Co sprawdzić przed sezonem Oj bo ze mną się ciężko dogadać :D także się nie dziwię ,że źle zrozumiałeś :)
Ale zapraszam do śledzenia tematu .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#43 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 17:23

Co sprawdzić przed sezonem @balcerek1 ty pewnie miałeś ten sam problem który opisałem tylko wykonanie spaprałeś jak cholera, pewnie ty też kupiłeś ten trójpas z węższymi paskami klinowymi i wpadał głębiej i koła cieły go na 3 części. A ty z tokarką wjechałeś i zniszczyłeś koło....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#44 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 18:03

Co sprawdzić przed sezonem Witam koledzy. Z doświadczenia wiem ze wystarczy mały luz na napinaczu pasa zeby były jakieś problemy. Akurat w moim jest pas płaski (zo50) ale w rekordzie którym kiedyś kosiłem ten powód też niszczył pasy. Mówicie ze z tymi nowymi podajnikami jest taki problem? bo w ubiegłym roku kupiłem nowy zbożowy ale dopiero teraz będę brał się za jego wymiane, przy okazji wymienie wszystkie łożyska i piasty kłowe na odrzutniku i młócarni bo mam juz troche wyrobione. Po za tym reszta u mniie jest perfekt:)

#45 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 23:23

Co sprawdzić przed sezonem To tak powinna być ustawiona osłona pasa:
http://www.fotosik.p...d3f026f6bb.html
Tak podstawa silnika względem ramy kombajnu:
http://www.fotosik.p...7c2323c661.html
A tak wygląda spód obudowy wentylatora z wstawionymi rynienkami pod ślimakami przeze mnie, rewelacji nie ma, ale napewno dłużej po żyje niż nowe dostępne dziś.
http://www.fotosik.p...1e64cfaac9.html
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#46 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:46

Co sprawdzić przed sezonem Dzieki serdeczne @bobytempelton za poświęcenie i wstawienie fotek :)

Tą osłonę już rozkręcałem kilka razy , a u góry przy małym kole pasowym mocowanie jej jest na taką jakby szpilkę wkręconą w korpus przystawki - miałem tam zdarty gwint i musiałem to odciąć i przyspawac śrubę bo blacha miała luz . Sprawdzę to ustawienie silnika - o tym nie wiedziałem a zdjecie będzie mi w tym bardzo pomocne :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#47 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 23:20

Co sprawdzić przed sezonem @bobytempelton może i zniszczyłem kola kolego ale jakoś na ten rok trójpas 5 sezon będzie się obracał to trochę dziwne ze były by zniszczone kola. Ale każdy robi jak uważa. Ustawienie rolki napinacza odgrywała rolę w Z050. Tam był montowany szeroki pas plaski przy którym było wiadomo kiedy rozlatywały się łożyska na rolce bo zaczeło przepychac pas na jedną stronę. Pozdrawiam :)

Edytowany przez Marcin91, 10 kwiecień 2012 - 07:49.
pisanie posta pogrubioną czcionką

#48 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 kwiecień 2012 - 06:32

Co sprawdzić przed sezonem Koledzy, więc powie mi ktoś jak wymienić krok po kroku te gumy w podajnikach łopatkowo-łańcuchowych?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 07:29

Co sprawdzić przed sezonem Pytanie czy masz na nitach czy na śrubach. Jeśli na nitach to cały łańcuch, chyba że fleksem będziesz szlifował. Ale koszt może wyjść całego łańcucha.

#50 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 kwiecień 2012 - 08:44

Co sprawdzić przed sezonem Właśnie jest na nitach. A jakibym chciał zrobić na śrubki to nie będzie się zapychał przede wszystkim kłosowy?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:06

Co sprawdzić przed sezonem Nie chciało by mi sie wymieniać chyba (32 Łapek, Gumek) nie lepiej kupić nowy http://allegro.pl/la...2207523058.html ?? Kiedyś był tańszy bo kupowałem po 240 kłosowy i 260 ziarnowy

#52 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 13:47

Co sprawdzić przed sezonem No dobra. A teraz powiedzcie mi jak sie wyciąga ten łańcuch i jak go później założyć? Ma ktoś na to jakiś ciekawy sposób czy samemu będe musiał się uczyć metodą prób i błędów?

#53 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:23

Co sprawdzić przed sezonem Łańcuch jest łączony jak każdy łańcuch, musisz go rozczepić i wyciągnąć, najlepiej jak rozczepisz go na dole, bo wtedy powoli będziesz sobie go wyciągać, jak dojdzie rozczepiona część na górę - żeby łańcuch nie spadł i nie zablokował się w podajniku to druga osoba przywiązuje sznurek do łańcucha i powoli go opuszcza, a osoba na dole wyciąga. Tak samo się zakłada, ktoś z góry spuszcza sznurek na dół, na dole przywiązujesz łańcuch, ciągnie się na samą górę, tam potem zakładasz na zębatkę i obracasz aż oba końce będą na dole i łączysz.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#54 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 06:59

Co sprawdzić przed sezonem I właśnie o to mi chodziło. Dzięki koledzy za porady.

#55 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 15:01

Co sprawdzić przed sezonem Tak samo to robię jak kolega wyżej napisał

#56 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 06:38

Co sprawdzić przed sezonem Witam kolegów kolejny raz. Czy w bizonie w tym wstępnym filtrze powietrza (tym co wystaje ponad kombajn z tyłu silnika), czy tam ma być jakiś wkład? W kilku kombajnach znajomych zwróciłem uwage, że tam nic nie ma. Więc jak to ma byc?

#57 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:16

Co sprawdzić przed sezonem nie , nie ma żadnego filtra

#58 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:29

Co sprawdzić przed sezonem Dokładnie jak wyżej: nic nie ma. Za filtrowanie w nim odpowiada tylko ta metalowa siatka - obudowa.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#59 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 02 maj 2012 - 08:44

Co sprawdzić przed sezonem Witam wszystkich po przerwie.

Wczoraj odpaliłem bizonka po zimie. Wszystko ładnie, pięknie tylko nie pokoi mnie gdzejąca się przekłądnia bezstopniowa ta jezdna. Po ok godzinie była tak gorąca, że dosłownie syczało jak się ją skropiło... Gdzie szukać przyczyny?? Może są źle ustawione pasy o to od nich się grzeje?? I kolejne pytanie, u mnie jeden z tych tależy jest dziwnie przechylony... Ten bliżej kombajnu. Jak się z tyłu spojrzy to tworzy niemal takie V przechylone w prawo. Doradźcie mi co z tym robić. Może jakieś zdjęcia.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 maj 2012 - 14:52

Co sprawdzić przed sezonem Wygląda na to ze masz juz wyrobioną tuleje w wariatorze. Daj dla ślusarza cały wariator i on tobie go zregeneruje. Jak zdejmiesz pasy to zobaczysz jak środkowy talerz ma luz